Generální partner
Světlý režim
24. červenec 2018

Zlatý kahan v super obsazení!

Sedmatřicátý ročník tradičního mezinárodního turnaje Zlatý kahan, jehož pořadatelem je Baník Ostrava, se opět bude hrát také v Karviné. Navíc za účasti týmů z anglické Premier League!

Swansea City nebo West Bromwich Albion a další týmy. Celkem osm mančaftů z šesti zemí Evropy se představí v Ostravě a Karviné! Asi nikoho nepřekvapí, že tento ročník turnaje pro starší dorostence bude vůbec tím nejkvalitnějším v celé své historii. „Je to tak. Konfrontace to bude pro kluky jistě moc zajímavá a kvalitní. Je výborné, že takové týmy budou hrát i u nás v Karviné,“ uvedl šéftrenér Sportovního centra mládeže MFK Karviná Petr Gibala.

Turnaj začal trochu netradičně už minulý týden předehrávkou St.Pöltenu s Baníkem, ovšem Karvinští budou hrát od středy do soboty na Kovoně a v neděli 29.7. o konečné umístění potom v Ostravě. „Ve středu kluky čeká zápase se Swansea, v pátek s rakouským St. Pöltnem a v sobotu s Baníkem. Nedělní vyvrcholení proběhne kompletně v Ostravě,“ informoval Gibala.

Na 37. ročníku Zlatého kahanu se představí družstva MFK Karviná, Baník Ostrava, St. Pölten, Swansea City (ve skupině hrané v Karviné), Senica, Trenčín, Karpaty Lvov a West Bromwich Albion (ve skupině hrané v Ostravě). „Jsem přesvědčený, že se kluci na celý turnaj těší, vyjde počasí a bude se hrát na kvalitních terénech,“ dodal Petr Gibala.

Program MFK Karviná U19

středa: Karviná – Swansea City (15:00, Kovona)
pátek: Karviná – St. Pölten (17:00, Kovona)
sobota: Karviná – Baník Ostrava (10:00, Kovona)
neděle: o konečné umístění (Ostrava)

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii