Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2018

Ze Slovácka přišel Soufiane Dramé

Novou tváří v karvinském týmu je dvaadvacetiletý francouzský záložník Soufiane Dramé, který si v neděli odbyl v dresu MFK prvoligovou premiéru.
Pro sympatického vysokého univerzála není Česká republika neznámou destinací, protože tady působí už od roku 2016. „V rámci přestupu Jana Kalabišky do Slovácka jsme uskutečnili tento transfer. S Dramém jsme podepsali dvouletou smlouvu s opcí. Vidíme v něm perspektivu do budoucna,“ prohlásil na adresu rodáka z jihu Francie sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Dramého si vyhlédlo Slovácko v zimě 2016 a uskutečnil se transfer mezi Francií a Uherským Hradištěm. Francouzskému hráči je vlastní pozice středního záložníka, ovšem může alternovat také na stoperu – tuto kombinaci si vyzkoušel například v pondělním utkání za juniorský tým, když začal ve středu zálohy a ve druhé půli se přesunul na stopera. 

Velkým plusem pro hráče je fakt, že umí česky a zná místní region, protože poslední rok a půl strávil na hostování v druholigových Vítkovicích. „Pokud se s ním bude pracovat a samozřejmě bude makat i on na sobě, tak může být velmi platným hráčem,“ zakončil Lubomír Vlk.

Sám hráč, který bude oblékat dres s číslem 22, je s přestupem spokojený a podle svých slov nad nabídkou příliš neváhal. „Ve Slovácku bych toho asi moc nenahrál, cítil jsem to. Jsem rád, že zůstávám v Česku, navíc umím jazyk, což je pro mě extrémně důležité,“ řekl velice slušnou češtinou Soufiane Dramé. 
Rozhovory Rozhovory
st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii