Generální partner
Světlý režim
7. srpen 2018

Ze Slovácka přišel Soufiane Dramé

Novou tváří v karvinském týmu je dvaadvacetiletý francouzský záložník Soufiane Dramé, který si v neděli odbyl v dresu MFK prvoligovou premiéru.
Pro sympatického vysokého univerzála není Česká republika neznámou destinací, protože tady působí už od roku 2016. „V rámci přestupu Jana Kalabišky do Slovácka jsme uskutečnili tento transfer. S Dramém jsme podepsali dvouletou smlouvu s opcí. Vidíme v něm perspektivu do budoucna,“ prohlásil na adresu rodáka z jihu Francie sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Dramého si vyhlédlo Slovácko v zimě 2016 a uskutečnil se transfer mezi Francií a Uherským Hradištěm. Francouzskému hráči je vlastní pozice středního záložníka, ovšem může alternovat také na stoperu – tuto kombinaci si vyzkoušel například v pondělním utkání za juniorský tým, když začal ve středu zálohy a ve druhé půli se přesunul na stopera. 

Velkým plusem pro hráče je fakt, že umí česky a zná místní region, protože poslední rok a půl strávil na hostování v druholigových Vítkovicích. „Pokud se s ním bude pracovat a samozřejmě bude makat i on na sobě, tak může být velmi platným hráčem,“ zakončil Lubomír Vlk.

Sám hráč, který bude oblékat dres s číslem 22, je s přestupem spokojený a podle svých slov nad nabídkou příliš neváhal. „Ve Slovácku bych toho asi moc nenahrál, cítil jsem to. Jsem rád, že zůstávám v Česku, navíc umím jazyk, což je pro mě extrémně důležité,“ řekl velice slušnou češtinou Soufiane Dramé. 
Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.