Mlade talenty

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou

08.08.2018 | redakce
 

Eduard Gábriš: Do soutěže vstupujeme s pokorou Dorostenci U19 a U17 vstupují do nové sezóny. Vlajkovou lodí mládeže je devatenáctka, a proto jsme s trenérem Eduardem Gábrišem probrali letní přípravu a cíle do nové sezóny, která startuje v sobotu doma proti Českým Budějovicím.

 

Trenére, jaké je vaše hodnocení letní přípravy?
Příprava trvala pět týdnů, hlavním úkolem bylo dát dohromady dva týmy, mluvím o kategoriích U19 a U18. V tréninkovém procesu a přípravných duelech se vystřídalo do čtyřicet hráčů. Konečný součet je lehce nad třicet hráčů. Oba týmy budou propojené a rádi bychom, aby si kluci navzájem fandili a podporovali se. Klíčová bude i souhra celého realizačního týmu. Těším se na spolupráci s kolegy Petrem Blejchařem (asistent), Pavlem Šustrem (kondiční trenér), Karlem Serafinem (trenér brankářů+vedoucí družstva), Pavlem Frankem (masér) a samozřejmě s trenérem osmnáctky Čestmírem Kročilem a jeho kolegou Danem Osičkou. Nesmím zapomenout ještě na šéftrenéra Petra Gibalu. 

Budou v kádru devatenáctky převažovat koncové ročníky 2000?
Ano, ale v kádru U19 si slušnou pozici aktuálně budují i hráči ročníku 2001 – například Aleš Věčorek či Jan Holzer. Šanci určitě dostane také nejmladší Kacper Zych (2002). Když nebude mít potřebnou minutáž, herní vytížení najde jako ostatní v U18, v jeho případě i v týmu U17.

Odehráli jste devět přípravných duelů, ve kterých jsou započítány i zápas v rámci turnajů v Banské Bystrici a Zlatém kahanu, který se konal v Ostravě a Karviné. Spokojenost?
Jsme vděčni klubu, že nám umožnil účastnit se tak kvalitních turnajů proti týmům, které bychom normálně nepotkali. Na druhou stranu jsme téměř neměli žádný klasický mikrocyklus, zápasy šly v rychlém sledu. Kluci měli vysoké herní zatížení a zápasová bilance hovoří o pěti výhrách, jedné remíze a třech porážkách (podrobnosti ZDE - pozn. redakce)

V sobotu zahajujete sezónu domácím zápasem proti Českým Budějovicím. Pozorujete na hráčích napětí nebo radost ze zahájení sezóny?
Těšíme se všichni. Na klucích je znát odhodlání a chuť. Mění se model soutěže, I. Celostátní liga dorostu U19 i U17 byla zúžena na 16 týmů. Na podzim odehrajeme patnáct zápasů, poslední dva týmy na konci sezóny přímo padají o patro níž. Nováčky jsou Dukla Praha a Vysočina Jihlava.

Jaký jste si vytyčili předsezónní cíl?
Do soutěže vstupujeme s obrovskou pokorou, ale rádi bychom navázali na umístění z uplynulé sezóny, kdy devatenáctka nakonec skončila sedmá – to však nebude snadné. Ale prioritou je samozřejmě záchrana, to je jasné. Zkušenosti a tlak z předcházejících dvou sezón stále rezonují. Dalším cílem je to, aby se kluci neustále zlepšovali a rostli po fotbalové stránce. Když skloubíme tyto dva aspekty dohromady, budeme maximálně spokojení.  

Po devadesáti minutách, pokud bude stav nerozhodný, rozhodne penaltový rozstřel. Jak se vám zamlouvá tato dovednostní disciplína, která rozhodne o bonusovém bodu?
Je pořád o co hrát a musí se rozhodnout. Naopak nejsem příznivcem toho, že se může střídat pouze třikrát. To je opravdu nesmysl, musíme to však respektovat. Budeme se soustředit na věci, které můžeme a chceme ovlivnit.

PODZIMNÍ ROZLOSOVÁNÍ NAJDETE ZDE!

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem