Generální partner
Světlý režim
14. březen 2010

Karviná veze bod, ale měly být tři

Fotbalisté Karviné si ve II. lize přivezli ze hřiště Mostu jeden bod, jenž ztratili v předchozím domácím souboji s Duklou Praha. Ani ten je ale neuspokojil, neboť měli na tři.

Baník Most – MFK OKD Karviná 0:0

Trenér mužstva Leoš Kalvoda označil výkon svých hráčů za možná nejpovedenější v celém dosavadním působení Karviné ve II. lize na hřišti soupeře. „Ani jeden z hráčů nepropadl, všichni zahráli minimálně průměr, spíš nadprůměr. K vyložené spokojenosti chybělo jediné – góly,“ podotkl Kalvoda.

Karvinští si v Mostu počínali, jako by sami hráli doma. Nastoupili velmi aktivně, ovládli střed pole a vytvářeli si gólovky jako na běžícím páse. „No jo, jenže když nedáme gól, tak nemůžeme vyhrát,“ smutnil Kalvoda po zahození několika slibných příležitostí.

Možná, že hostům k dobrému výkonu napomohla skutečnost, že pro Most to bylo první soutěžní utkání v kalendářním roce 2010. Jeho předchozí zápas byl totiž odložen. „Mohlo to hrát roli, ale hlavní bylo, že nám skvěle pracovala záložní řada,“ označil důležitý element hry Leoš Kalvoda.

Ten se rozhodl postavit vedle Pavlíka nováčka Kostolániho a to se ukázalo jako dobrý tah. Ficka posunul Kalvoda na levý kraj zálohy a malý záložník na tomto místě neskutečně ožil. „Také mám pocit, že Ondrovi to více sedí zkraje hřiště než uprostřed,“ vnímá změny ve složení středové řady jako užitečné Leoš Kalvoda.

Aby toho nebylo málo, na pravém kraji zase operoval Ciku a i on se jevil velmi dobře. „Bylo tam spousta dobrých momentů v jeho hře. Chtělo to jen více ho využívat,“ měl kouč MFK výtky ke zbytku mužstva.

Karvinští hráli neskutečně dobře. Opic, Ciku i Mišinský si vytvořili jen během prvních dvaceti minut tři tutovky. Most oplatil dvěma povedenými akcemi, které také mohly skončit brankou, takže diváci sledovali skvělé představení z obou stran. Karviná pak v dalším průběhu zahodila další slibné možnosti.

„Vyzdvihl bych, že oba týmy chtěly hrát fotbal, což bylo na těžkém hřišti docela náročné. Zápas probíhal férově, žádné záludnosti, byl to povedený výkon,“ konstatoval Kalvoda.

Možná, že v Mostu našel ideální jedenáctku pro další utkání. Herně to bylo totiž velmi slibné. Teď jen, aby takové výkony podávali Karvinští i nadále a hlavně se nikdo nezranil. „Jediným zraněným jsem byl v Mostě já sám, protože jsem si v autě narazil žebra,“ trpce se pousmál Kalvoda.

Rozhodčí: Ochotnický – Pospíšil, Moudrý, žlutá karta: Čeman (K.), diváci: 400.

Karviná: Kafka – Hoffmann, Čeman (33. Jursa), Buryán, Staš – Ciku, Kostoláni, Pavlík, Ficek – Opic, Mišinský. Trenér: Leoš Kalvoda.

Další zápas hraje Karviná v neděli se Zlínem.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii