Generální partner
Světlý režim
16. srpen 2018

Na Bažantnici je zbrusu nový trávník

Sportovní areál U Bažantnice má na jednom ze svých dvou hřišť po více než třiceti letech nový zelený pažit. Výměna starého trávníku probíhala od začátku června.

Klub ve spolupráci s firmou Eurogreen pracoval na zlepšení podmínek pro mládežnická družstva. Právě mladí fotbalisté MFK Karviná na Bažantnici nejčastěji trénují a hrají mistrovská utkání. Tráva na hřišti č. 1 nebyla v areálu měněna nejméně 30 let!

S pracemi se začalo na začátku června, kdy přijela nezbytná technika, a začalo se s frézováním tří centimetrů vrchní vrstvy travnaté plochy. Zemina se následně znovu frézovala a navezlo se cca 570 tun písku, který se rozprostřel po celé ploše. „Navazujícím úkonem bylo opětovné frézování písku s už zmíněnou zeminou. Potom už přišla chvíle pro stavební stroj „grejdr“, který hřiště pomocí laseru vyrovnal,“ přiblížil průběh prací technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Potom už se zaselo kolem 220 kg trávy a po týdnu se plocha začala mírně zelenat. „Ještě před zasetím trávy byly vyměněny postřiky pro umělé zavlažování. Po třech týdnech se začalo pravidelně sekat. Výšku trávy jsme udržovali na třech až čtyřech centimetrech,“ pokračoval technický ředitel.

Velkým problémem bylo extrémní sucho, což Marian Górniok potvrzuje. „Mnohem častěji jsme museli trávník zavlažovat, aby tráva vůbec vyklíčila. Podařilo se, ale museli jsme se o to s chlapama neustále starat. V tomhle počasí to ani jinak nešlo,“ usmál se. Novou a hezkou podobu dostala také malá tribuna naproti hlavní budově.

Pokyn k trénování na novém trávníku dostaly kategorie starších žáků od půlky tohoto týdne. „Příští týden bude zatěžkávací zkouškou. Pokud se povrch nebude trhat, tak by na něm měli žáci U15 a U14 odehrát v sobotu 25. srpna mistrovské zápasy proti Zbrojovce Brno. Záležet bude ale také na počasí,“ zakončil Marian Górniok.

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii