Mlade talenty

Na Bažantnici je zbrusu nový trávník

16.08.2018 | redakce
 

Na Bažantnici je zbrusu nový trávník Sportovní areál U Bažantnice má na jednom ze svých dvou hřišť po více než třiceti letech nový zelený pažit. Výměna starého trávníku probíhala od začátku června.

 

Klub ve spolupráci s firmou Eurogreen pracoval na zlepšení podmínek pro mládežnická družstva. Právě mladí fotbalisté MFK Karviná na Bažantnici nejčastěji trénují a hrají mistrovská utkání. Tráva na hřišti č. 1 nebyla v areálu měněna nejméně 30 let!

S pracemi se začalo na začátku června, kdy přijela nezbytná technika, a začalo se s frézováním tří centimetrů vrchní vrstvy travnaté plochy. Zemina se následně znovu frézovala a navezlo se cca 570 tun písku, který se rozprostřel po celé ploše. „Navazujícím úkonem bylo opětovné frézování písku s už zmíněnou zeminou. Potom už přišla chvíle pro stavební stroj „grejdr“, který hřiště pomocí laseru vyrovnal,“ přiblížil průběh prací technický ředitel MFK Karviná Marian Górniok.

Potom už se zaselo kolem 220 kg trávy a po týdnu se plocha začala mírně zelenat. „Ještě před zasetím trávy byly vyměněny postřiky pro umělé zavlažování. Po třech týdnech se začalo pravidelně sekat. Výšku trávy jsme udržovali na třech až čtyřech centimetrech,“ pokračoval technický ředitel.

Velkým problémem bylo extrémní sucho, což Marian Górniok potvrzuje. „Mnohem častěji jsme museli trávník zavlažovat, aby tráva vůbec vyklíčila. Podařilo se, ale museli jsme se o to s chlapama neustále starat. V tomhle počasí to ani jinak nešlo,“ usmál se. Novou a hezkou podobu dostala také malá tribuna naproti hlavní budově.

Pokyn k trénování na novém trávníku dostaly kategorie starších žáků od půlky tohoto týdne. „Příští týden bude zatěžkávací zkouškou. Pokud se povrch nebude trhat, tak by na něm měli žáci U15 a U14 odehrát v sobotu 25. srpna mistrovské zápasy proti Zbrojovce Brno. Záležet bude ale také na počasí,“ zakončil Marian Górniok.

Fotogalerie

               
 

• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem