Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2018

Berkovec: Je to moje první chycená penalta v lize

Ve zbrusu nové černé kombinaci to Martinu Berkovcovi v neděli proti Plzni slušelo! Kromě toho však zlikvidoval i pokutový kop po přísně nařízené penaltě. Jinak moc práce překvapivě neměl...
Martine, pokud se nemýlím, tak to byla vaše první chycená penalta v nejvyšší soutěži. Věřil jste si, že ji chytnete zrovna nejlepšímu střelci minulé sezóny?
Ano, chytil jsem svou první penaltu v první lize. Jestli jsem si věřil? Sice jsme se s trenérem a klukama dívali na předchozí penalty Plzně, ale nevím, jestli vůbec někdy kopal Krmenčík – vlastně ano, v prvním kole na Dukle. Věděl jsem, že skončím, protože na Slavii jsem zůstal stát a nevyplatilo se to. Tentokrát jsem si vybral pravou stranu a vyšlo mi to.

Z tribuny si nešlo nevšimnout, že jste chycenou penaltou tým nastartoval. Vnímal jste to z trávníku podobně?
Občas to tak bývá. Všiml jsem si, že vždycky začneme hrát až prohráváme (trpký úsměv). Je ale pravdou, že potom už to bylo dobré. Takový zákrok pomůže, to je jasné. Body ale zase bohužel nemáme. 

Jste spokojený s obrannou hrou mužstva? Kromě pár závarů Plzeň nebyla moc nebezpečná.
Přesně, jak říkáte. Jasně, několik závarů bylo, ale na nějakou tutovku si fakt nevzpomínám – dali gól po rohu a kopali penaltu. Nic víc! Ve druhé půli se bránili a hlavně zdržovali, což je na mužstvo jako Plzeň hrozné. Bohužel umí hrát na 1:0 a opět se jim to povedlo.

Může být tento výkon a těsná porážka s mistrovským týmem povzbuzením do dalšího průběhu podzimu?
Stoprocentně! Musíme se ale vyvarovat výpadkům z venkovních utkání. Takhle se hraje liga! Skončilo pět „brutálních“ kol, a už musíme začít sbírat body - hned v sobotu v Brně s Opavou. Jiné cesty není.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii