Generální partner
Světlý režim
20. srpen 2018

Berkovec: Je to moje první chycená penalta v lize

Ve zbrusu nové černé kombinaci to Martinu Berkovcovi v neděli proti Plzni slušelo! Kromě toho však zlikvidoval i pokutový kop po přísně nařízené penaltě. Jinak moc práce překvapivě neměl...
Martine, pokud se nemýlím, tak to byla vaše první chycená penalta v nejvyšší soutěži. Věřil jste si, že ji chytnete zrovna nejlepšímu střelci minulé sezóny?
Ano, chytil jsem svou první penaltu v první lize. Jestli jsem si věřil? Sice jsme se s trenérem a klukama dívali na předchozí penalty Plzně, ale nevím, jestli vůbec někdy kopal Krmenčík – vlastně ano, v prvním kole na Dukle. Věděl jsem, že skončím, protože na Slavii jsem zůstal stát a nevyplatilo se to. Tentokrát jsem si vybral pravou stranu a vyšlo mi to.

Z tribuny si nešlo nevšimnout, že jste chycenou penaltou tým nastartoval. Vnímal jste to z trávníku podobně?
Občas to tak bývá. Všiml jsem si, že vždycky začneme hrát až prohráváme (trpký úsměv). Je ale pravdou, že potom už to bylo dobré. Takový zákrok pomůže, to je jasné. Body ale zase bohužel nemáme. 

Jste spokojený s obrannou hrou mužstva? Kromě pár závarů Plzeň nebyla moc nebezpečná.
Přesně, jak říkáte. Jasně, několik závarů bylo, ale na nějakou tutovku si fakt nevzpomínám – dali gól po rohu a kopali penaltu. Nic víc! Ve druhé půli se bránili a hlavně zdržovali, což je na mužstvo jako Plzeň hrozné. Bohužel umí hrát na 1:0 a opět se jim to povedlo.

Může být tento výkon a těsná porážka s mistrovským týmem povzbuzením do dalšího průběhu podzimu?
Stoprocentně! Musíme se ale vyvarovat výpadkům z venkovních utkání. Takhle se hraje liga! Skončilo pět „brutálních“ kol, a už musíme začít sbírat body - hned v sobotu v Brně s Opavou. Jiné cesty není.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.