26. srpen 2018

Vojtěch Smrž: Gól viděla přímo v Brně celá rodina

Ve svém jedenáctém ligovém startu zaznamenal první ligovou trefu a hned vítěznou! Vojtěch Smrž prožil na trávníku v Brně proti Opavě nezapomenutelné minuty a odčinil tak svoje zaváhání z minulého utkání, kde v jasné pozici selhal.

Vojto, vaše první pocity?
Nepopsatelné, protože jsem tady měl i celou rodinu. Hned jsem viděl, jak všichni stáli a měli radost. Poprvé v sezóně jsme vyhráli, a navíc jsem dal svůj první ligový gól. Střela mi sedla, dá se říct, že to je moje nejoblíbenější místo - po zemi k tyči (úsměv). Před zápasem jsme chtěli aspoň bod urvat, tři jsou úplně super.

Do utkání jste nastoupil hned po přestávce na úkor Ondřeje Lingra. Bylo to domluvené nebo vynucené střídají?
Měl jsem jít do utkání až později. Ale trenér reagoval na střídání Opavy, konkrétně šel na trávník urostlý Smola, kterého jsem měl hlídat.

Paradoxně krátce po vašem gólu snížil právě Smola. Nezatrnulo trochu celému týmu?
Nebylo to příjemné, Opava se vrátila do zápasu hned po nějakých čtyřech minutách. Přišla tam chybička, Aleš Mertlelj neodkopl míč a Smola si našel centr svého spoluhráče. Škoda!

Získali jste první tři body. Po Plzni šlo z kabiny, že od toho výkonu se dá odrazit, v Brně jste to potvrdili. Takže spokojenost?
Samozřejmě. Věděli jsme, že Opava je silná spíš dopředu. Tohle vítězství ale potřebujeme nutně potvrdit ještě v neděli se Slováckem.

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.