Generální partner
Světlý režim
27. srpen 2018

Adriel D´Avila Ba Loua přichází na hostování

Tak se to přeci jen podařilo! Karvinští hlásí posilu ze západní Afriky, konkrétně z Pobřeží Slonoviny. Ofenzivní hráč Adriel D´Avila Ba Loua přiletěl před 11 dny do Vídně, a v tréninkovém procesu je už deset dnů. Nyní je jeho transfer dotažen i administrativně.
Roční hostování s opcí v MFK Karviná! To je závěr dlouhého (skoro až nekonečného) příběhu s dobrým koncem pro klub i fanoušky. Adriel D´Avila Ba Loua byl v Karviné od začátku přípravy na zkoušce a stihl i dvě utkání. 

Během testů zaujal trenéra Romana Nádvorníka, vedení klubu i samotné fanoušky. „Adrielovi však končilo 30. června vízum pro pobyt v EU a musel odletět domů. Od té chvíle jsme pracovali na tom, aby mohl dorazit a ladili jsme také formu angažmá. Byly dny, kdy už jsme přestali doufat, že vízum dostane. Nakonec se to podařilo,“ informoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Výhodou borce z Pobřeží Slonoviny je skutečnost, že může hrát na obou krajích hřiště a především umí jeden na jednoho. „Rychlost a dynamika je jeho nesmírnou výhodou. Ovšem alfou a omegou bude aklimatizace a dohnání tréninkového manka. To je priorita, na které Ba Loua s kondičním trenérem už týden pracují,“ vysvětlil dále Vlk.Zda-li bude dvaadvacetiletý rychlík připravený už ve středu k pohárovému utkání v Líšni, se teprve uvidí. „Jsme přesvědčeni, že nám může pomoci i na pár minut v průběhu zápasu a později také od začátku utkání. Ale musíme jít postupně,“ zakončil Lubomír Vlk a poděkoval fanouškům za trpělivost. „Věděli jsme o tom, že je zaujal a rádi by ho viděli v našem dresu. O to víc nás těší, že to vyšlo, i když na druhou stranu ten tréninkový výpadek je na něm znát,“ dodal.  

Čerstvě dvaadvacetiletý fotbalista je pořád hráčem ASEC Mimosas, nejúspěšnějšího týmu republiky Pobřeží Slonoviny. Celou minulou sezónu strávil v dánském klubu Vejle BK. V kabině se domluví anglicky i francouzsky, brzy bude chtít porozumět také češtině. 

ROMAN NÁDVORNÍK O NOVÉ POSILE:

„Mám rád takové typy fotbalistů, kteří se nebojí hrát jeden na jednoho a mají rychlostní parametry. Na druhou stranu těmto hráčům se moc nechce bránit, takže to musíme vyvážit a naučit je, že musí pomáhat i v obranné fázi.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.