Mlade talenty

Adriel D´Avila Ba Loua přichází na hostování

27.08.2018 | redakce
 

Adriel D´Avila Ba Loua přichází na hostování Tak se to přeci jen podařilo! Karvinští hlásí posilu ze západní Afriky, konkrétně z Pobřeží Slonoviny. Ofenzivní hráč Adriel D´Avila Ba Loua přiletěl před 11 dny do Vídně, a v tréninkovém procesu je už deset dnů. Nyní je jeho transfer dotažen i administrativně.

 

Roční hostování s opcí v MFK Karviná! To je závěr dlouhého (skoro až nekonečného) příběhu s dobrým koncem pro klub i fanoušky. Adriel D´Avila Ba Loua byl v Karviné od začátku přípravy na zkoušce a stihl i dvě utkání. 

Během testů zaujal trenéra Romana Nádvorníka, vedení klubu i samotné fanoušky. „Adrielovi však končilo 30. června vízum pro pobyt v EU a musel odletět domů. Od té chvíle jsme pracovali na tom, aby mohl dorazit a ladili jsme také formu angažmá. Byly dny, kdy už jsme přestali doufat, že vízum dostane. Nakonec se to podařilo,“ informoval sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. 

Výhodou borce z Pobřeží Slonoviny je skutečnost, že může hrát na obou krajích hřiště a především umí jeden na jednoho. „Rychlost a dynamika je jeho nesmírnou výhodou. Ovšem alfou a omegou bude aklimatizace a dohnání tréninkového manka. To je priorita, na které Ba Loua s kondičním trenérem už týden pracují,“ vysvětlil dále Vlk.Zda-li bude dvaadvacetiletý rychlík připravený už ve středu k pohárovému utkání v Líšni, se teprve uvidí. „Jsme přesvědčeni, že nám může pomoci i na pár minut v průběhu zápasu a později také od začátku utkání. Ale musíme jít postupně,“ zakončil Lubomír Vlk a poděkoval fanouškům za trpělivost. „Věděli jsme o tom, že je zaujal a rádi by ho viděli v našem dresu. O to víc nás těší, že to vyšlo, i když na druhou stranu ten tréninkový výpadek je na něm znát,“ dodal.  

Čerstvě dvaadvacetiletý fotbalista je pořád hráčem ASEC Mimosas, nejúspěšnějšího týmu republiky Pobřeží Slonoviny. Celou minulou sezónu strávil v dánském klubu Vejle BK. V kabině se domluví anglicky i francouzsky, brzy bude chtít porozumět také češtině. 

ROMAN NÁDVORNÍK O NOVÉ POSILE:

„Mám rád takové typy fotbalistů, kteří se nebojí hrát jeden na jednoho a mají rychlostní parametry. Na druhou stranu těmto hráčům se moc nechce bránit, takže to musíme vyvážit a naučit je, že musí pomáhat i v obranné fázi.“

Fotogalerie

       
 

• Sestřih vítězství v Příbrami
včera - Po gólech Smrže a Ndefeho vyhráli Karvinští v Příbrami. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže MFK
před 2 dny - U19-Slavia Praha 0:2, Přerov-U18 2:3, U17-Slavia Praha 2:1, Přerov-U16 1:0, Frýdek-Místek-U15 10:4, Frýdek-Místek-U14 2:7, U13-Valašské Meziříčí 22:0, U12-Valašské Meziříčí 13:1, U11-Lokomotiva Petrovice 24:0, st. žáci B-Jablunkov 8:0, ml.žáci B-Jablunkov 4:2.

• Janečka nemůže hrát
před 3 dny - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
19.9. - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem