Mlade talenty

Ba Loua: Je fajn vědět, že na mě fanoušci čekali

29.08.2018 | redakce
 

Ba Loua: Je fajn vědět, že na mě fanoušci čekali První rozhovor v novém klubu má Adriel D´Avila Ba Loua zdárně za sebou. Mluvil o pocitech, když čekal na vízum, ale také o fanoušcích i jazykové vybavenosti. Nezapomněl také na ambice ve svém novém působišti...

 

Jak jste prožíval dny a týdny, kdy jste čekal na vízum?
Bylo to hodně náročné, protože chci hrát fotbal. Čekal jsem dlouho a jen trénoval. Samozřejmě jsem mluvil s mými manažery i s Karvinou. Všichni mi říkali, ať jsem trpělivý. Nakonec to dopadlo dobře. Mám z toho velkou radost.

Během přípravy jste zasáhl do dvou utkání a vstřelil jeden gól. Potom jste musel odletět. Byl jste už v té době rozhodnutý, že byste chtěl hrát za Karvinou?
Ano, chtěl jsem zůstat, i když ještě nějaké jiné nabídky jsem měl. Ale v Karviné se mi líbilo, proto jsem souhlasil. Moc chci hrát a věřím, že týmu na hřišti pomůžu. Budu se snažit ze všech sil.

Vnímal jste z domova podporu karvinských fanoušků? Vlastně celou dobu, kdy jste čekal na vízum, se o vás v diskuzích na klubovém facebooku dost zajímali. 
Kluci mi o tom říkali. Zmínili se také trenéři, že na mě karvinští fanoušci čekají (smích). Je to fajn a příjemné zároveň. Chci ale zůstat nohama pevně na zemi, hrát co nejlépe. Prostě aby bylo pro ně potěšením se dívat na naši hru. Na celý tým!

Může vám k aklimatizaci v Karviné pomoct Soufiane Dramé, který mluví také francouzsky?
Určitě, to je moc dobře. Hlavně mě také může učit česky, je to dobrý kluk. V tuto chvíli neumím česky vůbec nic, ale samozřejmě se něco naučím.

U vás doma se mluví francouzsky, nyní odpovídáte v angličtině. Kolik jazyků vlastně ovládáte?
Mluvím francouzsky, anglicky a rozumím také trošičku španělsky a portugalsky – hrál jsem s několika Brazilci. Také se trochu orientuji v dánštině, protože jsem tam před příchodem do Karviné hrál. Spíš jde o nevhodná, sprostá slova (smích).

S Dramém se dorozumíte francouzsky, s Ramirezem španělsky a s ostatními anglicky. To není pro začátek špatné, ne?
S Ericem si trochu můžeme popovídat, žádná složitá konverzace to asi nebude - spíš základy (úsměv). Ale ano, je to fajn!

Už jste nastínil, jak byste se chtěl tady prezentovat, ale zeptám se. Jaké jsou vaše ambice v dresu MFK Karviná?
Znovu opakuji, že bych rád týmu pomohl na hřišti, nejen svou přítomností, ale také góly. Abychom hráli dobrý fotbal a pohybovali se tabulkově výš než teď po šesti kolech. Potom se uvidí.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
včera - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
před 3 dny - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

• Potvrzený trest pro Rundiće
7.9. - Od Disciplinární komise LFA dostal kapitán Milan Rundić jednozápasovou stopku za čtyři žluté karty! Znamená to, že do zápasu proti Bohemians Praha 1905 po reprezentační přestávce určitě nezasáhne!

• Stropek do Sokolova
5.9. - Střední obránce Daniel Stropek vrací do druholigového Sokolova, odkud v létě přišel na přestup. Dan odešel na půlroční hostování s tím, že do zimní přípravy se zapojí opět v Karviné.

• Výsledky mládeže (út+st)
4.9. - U18-Prostějov B 2:2, U16-Prostějov B 4:2, Opava-U15 3:2, Opava-U14 1:6, U13-Třinec 4:8, U12-Třinec 3:10, Horní Suchá-st.žáci B 0:2, Horní Suchá-ml.žáci B 2:2.

• Slezské derby v neděli 29.9.
4.9. - Ligová fotbalová asociace upřesnila termíny 11. kola FORTUNA:LIGY. Slezské derby mezi Karvinou a Opavou se bude hrát v neděli 29. září od 15:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 15:00
MFK Karviná
Bohemians Praha 1905
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem