Generální partner
Světlý režim
29. srpen 2018

Ba Loua: Je fajn vědět, že na mě fanoušci čekali

První rozhovor v novém klubu má Adriel D´Avila Ba Loua zdárně za sebou. Mluvil o pocitech, když čekal na vízum, ale také o fanoušcích i jazykové vybavenosti. Nezapomněl také na ambice ve svém novém působišti...
Jak jste prožíval dny a týdny, kdy jste čekal na vízum?
Bylo to hodně náročné, protože chci hrát fotbal. Čekal jsem dlouho a jen trénoval. Samozřejmě jsem mluvil s mými manažery i s Karvinou. Všichni mi říkali, ať jsem trpělivý. Nakonec to dopadlo dobře. Mám z toho velkou radost.

Během přípravy jste zasáhl do dvou utkání a vstřelil jeden gól. Potom jste musel odletět. Byl jste už v té době rozhodnutý, že byste chtěl hrát za Karvinou?
Ano, chtěl jsem zůstat, i když ještě nějaké jiné nabídky jsem měl. Ale v Karviné se mi líbilo, proto jsem souhlasil. Moc chci hrát a věřím, že týmu na hřišti pomůžu. Budu se snažit ze všech sil.

Vnímal jste z domova podporu karvinských fanoušků? Vlastně celou dobu, kdy jste čekal na vízum, se o vás v diskuzích na klubovém facebooku dost zajímali. 
Kluci mi o tom říkali. Zmínili se také trenéři, že na mě karvinští fanoušci čekají (smích). Je to fajn a příjemné zároveň. Chci ale zůstat nohama pevně na zemi, hrát co nejlépe. Prostě aby bylo pro ně potěšením se dívat na naši hru. Na celý tým!

Může vám k aklimatizaci v Karviné pomoct Soufiane Dramé, který mluví také francouzsky?
Určitě, to je moc dobře. Hlavně mě také může učit česky, je to dobrý kluk. V tuto chvíli neumím česky vůbec nic, ale samozřejmě se něco naučím.

U vás doma se mluví francouzsky, nyní odpovídáte v angličtině. Kolik jazyků vlastně ovládáte?
Mluvím francouzsky, anglicky a rozumím také trošičku španělsky a portugalsky – hrál jsem s několika Brazilci. Také se trochu orientuji v dánštině, protože jsem tam před příchodem do Karviné hrál. Spíš jde o nevhodná, sprostá slova (smích).

S Dramém se dorozumíte francouzsky, s Ramirezem španělsky a s ostatními anglicky. To není pro začátek špatné, ne?
S Ericem si trochu můžeme popovídat, žádná složitá konverzace to asi nebude - spíš základy (úsměv). Ale ano, je to fajn!

Už jste nastínil, jak byste se chtěl tady prezentovat, ale zeptám se. Jaké jsou vaše ambice v dresu MFK Karviná?
Znovu opakuji, že bych rád týmu pomohl na hřišti, nejen svou přítomností, ale také góly. Abychom hráli dobrý fotbal a pohybovali se tabulkově výš než teď po šesti kolech. Potom se uvidí.
YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.