Generální partner
Světlý režim
16. březen 2010

V přípravném zápase zdolala Karviná Lokomotivu Petrovice.

Karvinští si pozvali k přípravnému utkání petrovskou Lokomotivu. Příležitost v tomto zápase dostali hráči, kteří pravidelně nenastupují za A tým. A ti si nakonec se svým soupeřem poradili.

I když utkání začalo náporem Karviné, kdy se hosté nemohli prakticky dostat ze své obranné poloviny, přesto jako první zahrozili hráči Lokomotivy. Zpětnou přihrávku na zcela volného záložníka stojícího na jedenácti metrech, zachytil na poslední chvíli Tchami a odehrál míč na roh.

Jeho rozehrání hosté podcenili a do rychlého kontru se pustil Zoller. Jenomže místo přihrávky na lépe postavené spoluhráče pokračoval individuálně, před vápnem ho dostihl vracející se zadák a obral ho o míč.

Další tutovku opět zahodil Zoller. Z čista jasna se ocitl sám před gólmanem, ale jeho lob postrádal potřebnou výšku.

Ve 24. minutě sevřela Karviná hosty, Jursa zacentroval na zadní tyč, kde číhal osamocený Milosavljev a po jeho ráně se rozezvučela konstrukce petrovické brány.

Zatímco domácí nedokázali proměnit své šance, Lokomotiva proměnila hned tu první. Ke zblokovanému míči měl nejblíže hostující útočník a z hranice vápna technickou střelou obstřelil Kučeru – 0:1.

Po půlhodině hry zahrávaly Petrovice přímák ze strany. Lehce načechraný míč skončil na břevně.

Nedáš – dostaneš. Vzápětí přišlo potrestání z kopačky Zollera. Milosavljevovu ránu stačil gólman vyrazit pouze před sebe a Zoller z následné dorážky srovnal – 1:1.

Pět minut před koncem poločasu našel Jaworski přihrávkou Zollera, který si vychutnal brankáře – 2:1.

Poslední šance první půle opět patřila zelenobílým. Jaworski se kličkou zbavil obránce, přiťuknul Milosavljevovi, který se elegantně obtočil kolem dalšího zadáka, a následná střela orazítkovala tyčku.

V 63. minutě ztratil Tchami zbytečně míč na půlce, hosté se dostali k přečíslení, které nekompromisně potrestali – 2:2.

Karvinská odpověď mohla přijít hned vzápětí. Knötig šikovně uvolnil Gottwalda, jehož křížná střela nadělala petrovickému brankáři velké problémy.

Deset minut před koncem se pískala penalta. K jejímu zahrání se postavil Knötig a tvrdou ránou rozhodl o osudu utkání – 3:2.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii