Generální partner
Světlý režim
22. březen 2010

Fotbalová přestřelka v Karviné

Oba dva soupeři před zápasem prohlašovali, že o konečném skóre rozhodne jediná branka. Realita byla ovšem jiná. Na Městském stadionu se odehrála přestřelka, na jejímž konci byli spokojenější hosté.

Hned první gól padl po chybně zahraném ofsajd systému. A trenér Kalvoda se hodně zlobil: „Před zápasem jsem klukům zakázal hrát ofsajd systémy. Jenomže mně neposlechli a dostaneme z něho branku.“

Aby toho nebylo málo, o několik chvil později se rozeběhl po straně Žůrek a vymetl pavučinku Kafkovy šibenice. Další hřebíček do karvinské rakve mohl zatlouct Malcharek a chvíli po něm Žůrek. Naštěstí pro tým MFK OKD se jim to nepovedlo.

Ve 39. minutě vykřesal jiskřičku naděje Marcel Pavlík, který zužitkoval krásnou přihrávku do pokutového území. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Své šance jsme proměnili. Když už jsme si mysleli, že poločas v klidu dohrajeme, tak inkasujeme gól ze standartky. A to mě vytočilo, přesněji řečeno, mě to přímo nasr…, jelikož jsem na tento typ standartní situace hráče připravoval,“ nebral si na tiskové konferenci servítky kouč hostí Ladislav Minář.

Se zlínskými mohlo být ještě hůře. Mišinský se elegantně zbavil Skácela a zasouval míč do prázdné brány. Jenomže se na poslední chvíli stačil vrátit Jelínek a z brankové čáry odkopl míč do bezpečí. Druhé dějství začalo velkými šancemi zelenobílých. A ti je zahazovali jak na běžícím pásu. Nejprve Ciku neusměrnil Mišinského přihrávku do brány, poté Opic a po něm i Mišinský spálili brejkové příležitosti.

Když už viselo vyrovnání ve vzduchu, přišel tvrdý knokaut v podobě třetího gólu. Lukaštík si naběhl na zadní tyč a střelou do prázdné brány zhatil karvinské naděje. Přestože domácí bojovali do závěrečného hvizdu, stihli již pouze zkorigovat výsledek.

„Vůbec jsme nezvládli první poločas. Před utkáním jsem hráče upozorňoval na Žůrka, Kroupu, Zbožínka. A první dva jmenovaní nám potom vstřelí gól. Druhý poločas jsme byli lepším mužstvem, ale když nedáme branky, nemůžeme vyhrát. Opět se projevila stará bolest – neproměňování šancí,“ zhodnotil průběh utkání trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda.

Rekapitulace 19. kola:

FC Vítkovice – FK Fotbal Třinec 0:0 (0:0)

Baník Sokolov – SFC Opava 2:1 (0:0)

AC Sparta Praha B – Zenit Čáslav 4:2 (1:0)

FC Hlučín – Vysočina Jihlava 1:1 (1:1)

Graffin Vlašim – Dukla Praha 1:2 (1:2)

Viktoria Žižkov – Hradec Králové 1:2 (1:1)

Ústí nad Labem – Baník Most 3:1 (3:0)

MFK OKD Karviná – FC Tescoma Zlín 2:3 (1:2)Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii