Generální partner
Světlý režim
26. březen 2010

V Hlučíně bude derby

Po svátečním utkání se Zlínem (v Karviné se nejspíš představil budoucí ligový tým) čeká na fotbalisty MFK OKD derby proti předposlednímu Hlučínu. Zápas se hraje v sobotu 27. března na hlučínském stadionku, a to od 15 hodin.

„Dobře víme o tom, že Hlučín je nebezpečný hlavně doma, kde pravidelně sbírá bodíky. Jedeme si tam minimálně pro bod, protože pokud bychom měli ztratit všechny tři, nebyla by už naše situace zase tak bezproblémová, jak v tabulce nyní vypadá,“ správně upozornil na možnost zabřednutí do nebezpečného pásma ohrožení Marek Poštulka, asistent karvinského kouče Leoše Kalvody.

Karvinští se v posledních zápasech potýkali především s koncovkou. Vytvořili si množství šancí, ale proměňování vázlo. Poradil by tedy někdejší skvělý ligový útočník s reprezentačními zkušenostmi Marek Poštulka něco svým svěřencům, hlavně těm ofenzivně laděným? „Určitě by to chtělo větší klid. V rozhodujících momentech si nepočínat zbrkle, uvolnit se psychicky a pokusit se řešit situaci s chladnou hlavou,“ nabízí recept Poštulka.

„Viděli jste sami, že v posledním utkání proti Zlínu se třeba Vláďa Mišinský dokáže dostat do skvělých šancí. Tady nás bota netlačí, jsou tam i další hráči, kteří se kombinačně dokáží propracovat do brankové příležitosti. Je to skutečně spíše o klidu,“ zůstává Marek Poštulka optimistou. Góly podle něj přijdou.

Převratné změny v sestavě by podle trenéra MFK OKD nastat neměly. V zápase se Zlínem byla jen jedna, kdy se do obrany vrátil Suchý místo Čemana. Ale co třeba pozice brankáře? Jakub Kafka udělal proti Zlínu hrubku při třetím gólu. Oklepe se a bude znovu chytat? Neměl by třeba dostat šanci Tomáš Kučera? „V bráně o změně zatím neuvažujeme. V obraně se to asi poskládá trochu jinak, ale mezi tyčemi zůstane naše jednička a tou je Kafka,“ nechal Poštulka nahlédnout do karvinské kuchyně.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.