Generální partner
Světlý režim
28. březen 2010

Pavlík: Jsme z toho zklamaní

Fotbalisté MFK OKD Karviná byli ze svého výkonu na hřišti Hlučína (0:1) hodně špatní. Tak mizerně už dlouho nezahráli. „Nepředvedli jsme nic, na co bychom měli být hrdí. Bylo to velmi špatné,“ upozornil záložník Karviné Marcel Pavlík.

V čem byl problém? Nedokázali jste se dostatečně vyrovnat s hrou Hlučína?

Nedařila se nám kombinace. Ten terén byl hrbolatý, moc na něm kombinovat nešlo, přitom my máme spíše technický mančaft. Domácí hlavně bojovali, s tím jsme si nějak nedovedli poradit. Ale to není vůbec výmluva. Pro náš výkon omluva prostě není. Zklamali jsme sami sebe i naše fanoušky, kteří nás přišli povzbudit. Dobře to víme.

V předchozích zápasech jste hráli velmi slušně, vytvářeli si šance. Proč to najednou nešlo?

Těžko říct, v Hlučíně nám nevycházelo vůbec nic. Nebyli jsme zkrátka připraveni na způsob boje, který uplatňoval Hlučín. Bylo to v hlavách, nezvládli jsme to a moc nás to mrzí. Já osobně jsem hodně zklamaný z toho, že tým takových kvalit, jakým disponujeme, si nedokáže poradit s hrou podobných soupeřů.

Nebudete na tom teď psychicky špatně?

Jsme opravdu dole, co se dá dělat. Sami jsme se tam dostali, sami se z toho musíme vyhrabat. Hlučín měl jednu šanci, dal nám jeden gól. To vám na pohodě moc nepřidá. Musíme teď zabojovat proti Jihlavě a Vlašimi.

Co se stane, pokud se to nepovede?

Nemá cenu si nic nalhávat, dostáváme se pomalu do pozic, ve kterých jsme se nechtěli ocitnout ani omylem. Musíme prostě dvakrát vyhrát a získat zase klid, jinak prostě budeme hrát o záchranu.

Nemůže teď týmu spíše uškodit fakt, že hrajete dvakrát doma? Nebylo by lepší oprostit se od psychického tlaku venkovními zápasy?

Já myslím, že ne. Už jsme si s tím dokázali poradit v loňské sezoně, proč bychom to nemohli zvládnout znovu? Proti Dukle i Zlínu jsme si potvrdili, že doma umíme přehrát soupeře vysokých kvalit. Musíme se soustředit na koncovku a jít do toho naplno.

Co povede k úspěchu, a tedy k šesti bodům?

Poctivá dřina. Musíme zase jezdit po hřišti na 110 procent, bojovat jeden za druhého. Nic víc než dřina to nemůže být, pokud chceme pomýšlet na úspěch. Možná je dobře, že nejbližší soupeř z Jihlavy teď vyhrál nad Ústím. Mohli by být nahoře a my jim trochu srazit hřebínek. Vlašim bude nejspíše ještě nerozehraná, protože má odložené zápasy. Prvořadý však musí být náš přístup.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.