Mlade talenty

Lubomír Vlk: Na jaro potřebujeme zkvalitnit kádr

20.12.2018 | redakce
 

Lubomír Vlk: Na jaro potřebujeme zkvalitnit kádr Podzimní část je minulostí, proto sportovní ředitel Lubomír Vlk poskytl klubovému webu obsáhlý rozhovor.

 

Po devatenácti kolech je tým na předposledním místě s patnácti body. Jaké je Vaše hodnocení podzimní části FORTUNA:LIGY?
Určitě je to neúspěšná první část sezóny, to je bez debat. Přestože by se našlo několik pozitivních aspektů, tak převažují ty negativní. Bohužel.   

Budete konkrétnější?
Je jich několik a nehledám výmluvy. Na rovinu - v první řadě jsme se nevyrovnali s letními odchody několika hráčů a úplně se nám nepovedly příchody. Druhým aspektem byl abnormálně těžký los úvodních kol, za třetí musím zmínit opravdu hrubé individuální chyby…

A za čtvrté?
Určitě zranění, nemoci, problém s vízy a samozřejmě karetní tresty, které však k tomu patří. V rozehrané soutěži jsme přišli o Dreksu, Panáka, úplně zdravý nebyl ani Wágner. Letić chytil mononukleózu, Tusjak nějakou infekci. Promítněme si do toho žluté karty, třízápasový distanc pro Budínského a do toho Ba Loua řešil vízum, které nešlo vyřešit u nás ani v Evropě - musel na dva týdny zpátky do Afriky. Říkám otevřeně, že s takovými problémy jsem se osobně ve fotbale ještě nesetkal. Problémy by měly i jiné lepší kluby.

Šanci tak dostali mladí hráči Lingr, Smrž, Galuška nebo Dramé. Jsou to ta pozitiva, která jste zmínil v úvodu?
Přesně tak, na to jsem narážel. Kluci ukázali, že jsou v týmu právem a říkám, s tímhle můžeme být spokojení. Aspoň s něčím! V průběhu jednotlivých zápasů to bylo často i o nich. Měli to těžké, ale většinou vše zvládali, což je výborné zjištění. Myslím si však, že by jim více prospělo, kdyby kolem sebe měli ve více zápasech osu týmu ze zkušených hráčů, což budeme na jaře v těžkých bojích o záchranu potřebovat.

Pouhých devět bodů z domácích utkání je tristní bilance. Je to jeden z faktorů neúspěšného podzimu?
Domácí prostředí by mělo být vždy výhodou. Když jsme postoupili do nejvyšší soutěže, tak v první sezóně tady byla opravdu těžká půda a soupeři z nás i stadionu měli respekt. Kluci jezdili, když to řeknu slušně, po zadku a opravdu nebylo jednoduché tady bodovat. I z výše zmíněných příčin to na podzim nebylo zdaleka ideální, automatismy z letní přípravy se vytratily. Dohromady se sešlo pochopitelně víc věcí a pak to končilo neúspěšně. 

Které pokažené zápasy Vás mrzí úplně nejvíc?
Jsou to domácí duely s Duklou Praha a Sigmou Olomouc. Hlavně se Sigmou to byl hřebíček do rakve, vždyť jsme vedli ještě dvanáct minut před koncem 2:0. Ten zápas jsme po všech stránkách nezvládli. Všichni víme, že pokud se chceme zachránit, tak zápasy v domácím prostředí proti týmům kvalitativně podobné úrovně musíme zvládat. Po patnáctém kole došlo k odvolání kouče Nádvorníka a přišel slovenský trenér Hrnčár. Bylo to nevyhnutelné?
Ano, tahali jsme sérii tří proher v řadě a celkově šesti zápasů bez výhry. Dostali jsme se do složité situace, proto došlo k výměně trenéra. Chtělo to nový impulz a vsadili jsme na trenéra, který není v Česku tolik okoukaný. Je to hodně náročný trenér s jasnou vizí. Z posledních čtyř duelů vytěžil čtyři body, s čímž jsme spokojení. Během ledna bude mít čas připravit mužstvo na náročnou jarní část.

Určitě pracujete na skladbě kádru pro jaro. Můžete už něco fanouškům prozradit?
Nepracujeme na doplnění kádru, ale jednoznačně na jeho zkvalitnění. Konkrétní nebudu, první odchody a příchody oznámíme se začátkem zimní přípravy. Při pohledu na celkové skóre je ale jasné, že máme problémy v defenzivě – potvrzuje to druhá nejhorší obrana a pouze jedno čisté konto. Rádi bychom posílili na každém postu, ale potřebujeme zkvalitnit především obrannou stránku.  

Jak bude vypadat zimní příprava?
Bude poměrně krátká, tým se poprvé sejde ve čtvrtek 3. ledna. V plánu je několik přípravných zápasů a soustředění ve Slovinsku na vyhřívané přírodní trávě. V rámci soustředění potom dvě utkání – s největší pravděpodobností s Mariborem a maďarským Zalaegerszegem. Do konce tohoto týdne by mělo být jasno a následně budeme fanoušky informovat.

Zbývá jedenáct kol plus nadstavba. Bude to tuhý boj o záchranu až do konce?
Psychicky to bude nesmírně náročné, věřím ale, že hráčům pomůže zvládnutý zápas proti Jablonci, který na podzim hrál i Evropskou ligu, a fakt, že nepřezimujeme na posledním místě. Přes zimu bude důležité získat typologicky vhodné hráče do systému, který chce trenér praktikovat. Jsem navíc přesvědčený, že nám také na jaře pomůžou fanoušci. Ti jsou důležitou součástí klubu a věřím, že na konci sezóny se budeme společně radovat jako v květnu po zápase v Jihlavě. Tímto přeji všem krásné a pohodové Vánoce a hodně zdraví i sil do nového roku.  

• Víkendové výsledky týmů MFK
včera - Slovácko-U19 2:1, U18-Blansko 2:1, Slovácko-U17 2:3, U16-Blansko 5:2, Jihlava-U15 1:1, Jihlava-U14 6:3.

• Čolić vynechá derby s Baníkem
včera - Pro 4 žluté karty musí obránce či záložník ob Benjamin Čolić vynechat následující utkání, kterým bude to páteční proti ostravskému Baníku. Bosenský fotbalista uviděl čtvrtou žlutou kartu na půdě pražské Dukly. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila Disciplinární komise LFA.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 3 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
20.3. - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem