Mlade talenty

ONDRÁŠOVKA CUP: Tři finálové účasti

27.12.2018 | redakce
 

ONDRÁŠOVKA CUP: Tři finálové účasti Padesátiprocentní úspěšností se můžou pochlubit mládežnické celky MFK Karviná, které během podzimu bojovaly o postup na finálové turnaje Ondrášovka Cupu. Postup slavily kategorie U8, U9 a U13.

 

Hodně prestižně berou všechny kluby v Česku toto neoficiální mistrovství republiky. Na podzim se konalo několik předkol a potom jednotlivé kvalifikační turnaje dle kategorií a působnosti – dohromady 46 kvalifikačních turnajů. Kvalifikační turnaje přípravek a žáků s účastí MFK proběhly v Karviné (U9, U11 a U13) a ve Frýdku-Místku (U8, U10 a U12).

Domácího prostředí využili svěřenci Dávida Krále (U9 – článek ZDE) a Tomáše Červenky (U13 – článek ZDE). Ve Frýdku-Místku se radoval tým U8 pod vedením trenéra Ondřeje Hánla. „V minulém ročníku také postoupila tři naše družstva. Tentokrát jsme tajně doufali ve čtyři finálové účasti. Týmu U10 finále uniklo jen o kousíček. Je to pro kluky velká škoda. Nakonec tedy pojedou na finálové turnaje tři týmy, i to je výborné,“ řekl hlavní organizátor „karvinských“ kvalifikací Tomáš Červenka.

Zmínil rovněž, že kvalifikační turnaje byly zvládnuté na jedničku a rozhodně bude klub usilovat o pořádání kvalifikací i v dalších ročnících.

Čtyři z šesti finálových turnajů proběhnou v květnu, zbývající dva v červnu. Zajímavostí je, že týmy MFK Karviná se zúčastní hned prvního a potom závěrečných dvou finále tohoto neoficiálního mistrovství republiky. „Snažili jsme se získat pořadatelství i jednoho finálového turnaje, ale nepovedlo se,“ dodal závěrem trochu smutně Tomáš Červenka. 

Termíny finálových turnajů Ondrášovka Cup 2018/2019

U13: 4. - 5. května 2019 (Roudnice nad Labem)
U12: 18. - 19. května 2019 (Šumperk)
U11: 11. - 12. května 2019 (Hradec Králové)
U10: 25. - 26. května 2019 (Vysoké Mýto)
U9: 1. - 2. června 2019 (Marila Příbram)
U8: 8. – 9. června 2019 (Chomutov)

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna