Mlade talenty

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim

30.12.2018 | redakce
 

JUNIORKA: Výsledkově i herně nepovedený podzim Devítibodové manko na čtvrté postupující místo má po podzimu juniorka MFK. V závěrečných pěti jarních duelech je šance na postup podle trenérského štábu spíš v rovině teorie.

 

Sedmnáct bodů v šestnácti zápasech a skóre 15:33. Výsledkově nepříliš povedenou první polovinou posledního soutěžního ročníku Juniorské ligy má za sebou tým trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana. 

Kromě kmenových borců a hráčů A-týmu, které chtěli mít trenéři v zápasovém rytmu, dostávali ve velké míře šanci hráči dorosteneckého věku. „S tím můžeme být pochopitelně spokojení. Naši kmenoví hráči se určitě posunuli dál a někteří z nich dostanou prostor v zimní přípravě prvoligového A-týmu,“ začal s hodnocením jeden z trenérů Marek Bielan.

Pozitivně však hodnotil také výkony áčkových fotbalistů. „Petr Galuška se u nás rozehrál a v závěru podzimu patřil do základní sestavy MFK ve FORTUNA:LIZE. To samé se dá říct o Vojtovi Smržovi, který se na začátku sezóny u nás dostával do zápasové formy po zranění,“ řekl trenér Bielan.

Suverénně nejméně nastřílených gólů se odráží na sedmém místě z osmi účastníků moravské skupiny Juniorské ligy. Ovšem důležitější jsou samotné výkony hráčů, snaha a přístup k jednotlivým zápasům. „Při celkovém hodnocení převládá spíš spokojenost s individualitami. Výsledkově ani herně nám podzim nevyšel, proto šance být mezi nejlepší čtyřkou, která si zahraje o titul, je mizivá. Nedá se nic dělat,“ prohodil Bielan. 

Na podzim si aspoň minutu zahrálo celkem 46 hráčů včetně dvou brankářů. Nejlepším střelcem je čtyřgólový Jan Suchan. Do skupiny o titul postoupí prvních šest týmů české skupiny a čtyři nejlepší z moravské skupiny. Týmy na nižších pozicích si proti sobě zahrají skupinu o konečné umístění. Start zimní přípravy je naplánován na pondělí 7. ledna.

PODZIMNÍ VÝSLEDKY A JARNÍ PROGRAM NAJDETE ZDE.

• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna