Generální partner
Světlý režim
8. leden 2019

Juniorka je zpět v tréninkovém procesu

V pondělí 7. ledna odpoledne zahájil podle plánu přípravu na jarní část také juniorský tým MFK.
Svěřenci trenérů Zbyška Gazdy a Marka Bielana začali s přípravou dohromady s ligovým dorostem U19. Prvních čtrnáct dnů bude zaměřených na nabírání kondice a síly, poté už přijdou na řadu herní varianty směrem k jarní části. 

Na prvním tréninku se trenérům hlásilo deset kmenových hráčů. „Budou se s námi také připravovat čtyři noví kluci, konkrétní ale nebudu. Chtěli bychom mít v týmu patnáct jmen. Navíc Fokaidis s Walou jsou v přípravě s A-týmem,“ řekl po úvodním tréninku Marek Bielan. 

Start jarní části je naplánován na neděli 17. února, Karvinští zajíždí na půdu Zlína (definitivně však ještě není tento termín potvrzený). Do té doby budou hráči poctivě trénovat a odehrají několik přípravných utkání. Prozatím potvrzené jsou čtyři – 16. ledna s divizními Heřmanicemi (17:00), 19. ledna s Dětmarovicemi (9:30), 26. ledna s třetiligovým Frýdkem-Místkem (10:00) a 9. února s Čadcou (10:00). 

Všechna utkání by se měla odehrát na umělé trávě SC Kovona. „Ještě řešíme utkání proti dvěma soupeřům. Uvidíme, zda najdeme vhodné termíny,“ uzavřel Marek Bielan.  
Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii