Generální partner
Světlý režim
18. leden 2019

Hostování Michala Faška potvrzeno

Pár dnů to trvalo, ale MFK Karviná může oficiálně představit třetí zimní posilu. Je jí čtyřiadvacetiletý středopolař Michal Faško, jenž naposledy působil v německém Braunschweigu.
Bývalý mládežnický reprezentant posílil patnáctý tým FORTUNA:LIGY, s kterým se připravuje od samotného začátku zimní přípravy a ve dvou dosavadních přípravných duelech odehrál pokaždé jeden poločas. „Všechny potřebné náležitosti Michalova hostování už máme pohromadě. Jsme rádi, že je tady a pevně věřím, že nám svými výkony na jaře pomůže,“ přivítal Faška sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Levonohý Faško se narodil 24. srpna 1994 a pochází z menšího slovenského města Brezno. Nejvyšší slovenskou soutěž okusil poprvé v Banské Bystrici, kde odehrál tři sezóny. Poté přestoupil do Ružomberku, kde jej vedl právě současný kouč MFK Karviná Norbert Hrnčár. Ten ho ovšem zná už z působení v Banské Bystrici. „Jde o konstruktivního středového fotbalistu s dobrou přihrávkou, finální fází i střelou. Michal má v sobě zajímavý potenciál, který doufám ukáže v ligových utkáních,“ představil Michala Faška trenér Hrnčár.Po skončení smlouvy v Ružomberku odešel jako volný hráč (se statistikami 98 zápasů a 7 gólů v nejvyšší slovenské soutěži) do švýcarského Grasshoppers Curych, odkud následně putoval na hostování do třetiligového německého týmu Eintracht Braunschweig. Po půl roce v Dolním Sasku se rozhodl k návratu blíže domovu a zvolil slezskou Karvinou. 

Michal Faško tak pozná na vlastní kůži fotbal už ve čtvrté evropské zemi. „První pocity mám z Karviné jen pozitivní, navíc s trenérem jsem byl v pravidelném kontaktu. Je fajn, když vás trenér chce do týmu, ale nejsem Messi a nemám místo na hřišti jisté. Budu o něj bojovat a snad pomůžu týmu k záchraně. To je náš jasný cíl,“ prohlásil sympatický slovenský fotbalista.
Rozhovory Rozhovory
po 10.8. | redakce

Ondřej Lingr z Rakouska: Každý ligový zápas za Karvinou byl pro mě zážitek

Rozhovor s čerstvým slávistou, který ale navždy zůstane Karviňákem - Ondřej Lingr si díky své neúnavné tvrdé práci a zlepšeným osobním statistikám vysloužil přestup do mistrovské Slavie. Jak hodnotí první dny v "šešívaném" dresu, a co radí mladým hráčům MFK?

út 4.8. | redakce

Jarábek: Času je málo, kádr budeme postupně doplňovat

V dobré náladě předstoupil Juraj Jarábek mezi novináře v úvodu první tréninkové jednotky, kterou vedl na tréninkovém hřišti v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

čt 30.7. | redakce

Lubomír Vlk: Osu týmu chceme ponechat, ze sezóny mám smíšené pocity!

Sportovní ředitel MFK Karviná bilancuje uplynulou sezónu a vyhlíží tu následující, která bude v mnoha směrech náročnější. Za velký úspěch považuje, že Karviná bude i pátou sezónu po sobě prvoligová. Vyjádřil se také k aktuální situace okolo Ondřeje Lingra...

po 27.7. | redakce

JURAJ JARÁBEK: Náš kosmopolitní tým chceme zúžit, nový formát soutěže se mi líbí

Po hektickém závěru FORTUNA:LIGY se hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek vrátil v myšlenkách ke svému listopadovému příchodu, k těžkému jaru poznamenaném koronavirem, fanouškům, novému formátu či konkrétně ke svým svěřencům. Zmínil také, na kterých postech potřebuje tým posílit…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii