Mlade talenty

Marek Janečka: Při loučení byly i slzy

20.01.2019 | redakce
 

Marek Janečka: Při loučení byly i slzy Vždy ochotný, nyní už bývalý kapitán MFK Karviná, Marek Janečka poskytl ve čtvrtek ráno klubovému webu poslední rozhovor. Následně odevzdal byt a vydal se vstříc staronovému angažmá do Trnavy.

 

Marku, po třech letech opouštíte klub. S jakými pocity a vzpomínkami?
Samozřejmě budu na angažmá v Karviné vzpomínat v dobrém. Postoupili jsme do nejvyšší soutěže, otevřel se nový krásný stadion. Asi nejvíc pak budu vzpomínat na celou éru trenéra Jožky Webera, protože je to skvělý trenér a hlavně výborný člověk. To jsou asi nejsilnější okamžiky. Ale už je to za mnou, je potřeba se dívat dopředu, protože život jde dál.

Jaké bylo loučení v kabině?
Zvláštní, dojemné. Sice se říká, že chlapi nepláčou, ale byly tam i slzy. Myslím si, že jsem v kabině zanechal slušnou stopu. Na některých klucích bylo vidět, že jim to je líto, z toho jsem byl naměkko zase já. Podle toho soudím, že mě měli rádi. Moc si toho vážím, opravdu.

Když jste v zimě před třemi lety přicházel, myslel jste si, že se podaří postoupit?
Druhou českou ligu jsem do té doby vůbec nesledoval, takže jsem se musel podívat na tabulku. Chvíli jsem váhal, ale s odstupem času musím říct, že to bylo správné a hlavně rychlé rozhodnutí. Jsem přesvědčený, že kdybych váhal déle, tak jsem tady nikdy nehrál.

Proč?
Protože o pár dnů později trenér Juraj Jarábek podepsal smlouvu s Dinamem Tbilisi a tutově by si mě vzal do Gruzie s sebou. Ale ničeho nelituji, takhle to asi mělo být a jsem rád, že jsem tady byl tři roky. To je dlouhá doba (úsměv).

Vzpomínáte si, jak na tom Karviná byla po podzimní části sezóny 2015/2016?
Myslím, že byla třetí s jednobodovou ztrátou na druhé postupové místo. První, co mě zaujalo, bylo to, že na podzim se prohrál jediný zápas – doma s Hradcem Králové. Navíc šlapala obrana, šest obdržených branek na podzim byla téměř neskutečná bilance. 

Co očekáváte od návratu do Spartaku Trnava?
Vím, že mě nečeká nic lehkého. Spartak je velký klub, v Česku bych ho přirovnal k Baníku Ostrava. Na hráče je tam obrovský tlak, ale vím, do čeho jdu. Ještě jednou chci poděkovat panu Wolfovi, že to bral z lidského hlediska a pustil mě. Spartak mi nabídl smlouvu na rok a půl plus se budeme bavit i o další práci po skončení kariéry.Byl jste nejen kapitánem, i pokladníkem. Komu jste předal kasu?
Nejstaršímu hráči v mužstvu, Honzovi Moravcovi. 

Kdo by měl být podle vás kapitánem v jarní části?
To záleží na trenérovi, ale osobně bych dal pásku Zipovi, tedy Honzovi Moravcovi anebo Tomáši Wágnerovi. Jsou to nejzkušenější hráči týmu.

Otázka na závěr, kterou asi čekáte. Podaří se záchrana v nejvyšší soutěži?
Z Trnavy budu pochopitelně fandit a jsem přesvědčený, že ano. Ligový fotbal do Karviné patří a bude tam i dál. Děkuji všem fanouškům za podporu, choďte v Karviné fandit na krásný stadion. Klub i hráči si vaši podporu zaslouží.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
dnes - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem