Generální partner
Světlý režim
21. leden 2019

Do Karviné přestoupil Martin Bukata (+VIDEO)

Pětadvacetiletý slovenský záložník Martin Bukata je nejčerstvější akvizicí MFK Karviná. S novými spoluhráči v pondělí odcestoval na herní soustředění.
Rodák z Košic okusil v mateřském klubu nejvyšší slovenskou soutěž na jaře 2012, za dva roky triumfoval s Košicemi ve slovenském poháru. Na začátku roku 2016 přestoupil do polské Ekstraklasy, konkrétně do Piastu Gliwice. Po skončení smlouvy zamířil do italské Serie B, stal se hráčem Beneventa. Italský klub v minulé sezóně spadl z nejvyšší soutěže a v té letošní je prozatím na šesté pozici, která mu zaručuje postup do play off a možnost porvat se o návrat.

Do Karviné přišel jako volný hráč, v Itálii ukončil smlouvu. „Martin k nám přichází na přestup,“ potvrdil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk. Bukata může v záloze nastupovat na jakékoliv pozici, což se jeví jako velká výhoda.


V Košicích jej trénoval Radoslav Látal, který na něho nezapomněl a spolupráci spolu oprášili právě v Polsku. Bývalý mládežnický reprezentant (nastupoval za U19 a U21) se vyznačuje bohatými zkušenostmi z polské ligy, navíc si s Gliwicemi zahrál předkolo Evropské ligy. „Opět jde o hráče, kterého dobře znám. Je to především středový hráč, pravák. Jsem přesvědčený, že svou nespornou kvalitou nám určitě na jaře pomůže,“ řekl k nové posile trenér MFK Norbert Hrnčár.

Martin Bukata se okamžitě připojil k týmu a v pondělí ráno nechyběl na palubě autobusu směr Moravske Toplice, kam tým odcestoval na soustředění. „Beru to jako plus. Za ten týden se všichni lépe poznáme, vyšlo to hezky. Jsem rád, že se můžu připojit k týmu a začít hned trénovat,“ poznamenal s úsměvem Bukata, který je pátým slovenským hráčem v týmu. Rozhovory Rozhovory
út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

st 1.4. | redakce

Trenér Jarábek: Fotbal v Bělorusku? To mi hlava nebere...

Už třetí týden není s týmem v každodenním kontaktu, naopak všechno řeší na dálku přes telefon nebo internet. Hlavní trenér MFK Karviná Juraj Jarábek věří, že se už ale brzy celý tým znovu sejde v kabině. V rozhovoru dále vyjádřil svůj názor na likvidaci Žiliny nebo na běloruský fotbal.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii