Mlade talenty

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout

22.01.2019 | redakce
 

Faško: Věřím, že mám týmu co nabídnout Usměvavý a odhodlaný rvát se o šanci je záložník Michal Faško, který bude v MFK hostovat. Posledních šest měsíců bylo podle jeho slov těžkých na psychiku, ale všechno je zlé je k něčemu dobré...

 

Michale, od začátku přípravy jste s týmem. Jak se cítíte, jak na vás působí klub, stadion a celkově zázemí?
Všechno je úplně v pohodě. Mám za sebou těžký půlrok, je to pozitivní změna a jen doufám, že budu zdravý. Na jaře nás všechny čeká těžká práce. Musíme se dobře připravit.

Zmínil jste těžký půlrok. Můžete to blíže specifikovat?
Hostoval jsem ze švýcarského Grasshopper Curych v týmu Eintracht Braunschweig ve třetí německé lize. Celou dobu jsem byl zdravý, bohužel se někdy na přelomu září a října vyměnil trenér a to byl začátek konce. Měl své oblíbence, i přestože všichni včetně právě trenéra viděli, že se mi daří na tréninku a v prvním utkání za B-tým jsem dal gól a na dva přihrál. Nic se ale nezměnilo, další týden jsem s kondičním trenérem hrál bago.

Takže nápor na psychiku?
Jasně! Řešil jsem, co se děje, proč nedostávám šanci. Nikdo včetně mě tomu nerozuměl. Na druhou stranu to byla dobrá zkušenost, možná se nad tím za rok zasměju. Podzimní část v Německu končila ještě o týden později. Měl jste vůbec nějaké volno?
Končil jsem stejně jako tady v Česku. Bohužel mi umřel děda, jel jsem na pohřeb. V Braunschweigu mi vůbec nedělali problémy, pustili mě. Stejně se mnou nepočítali.

Tady byste měl mít pozici úplně jinou. Trenér Hrnčár vás trénoval v Ružomberku.
A vytáhl si mě už z dorostu v Banské Bystrici. Důvěra trenéra je důležitá, vždyť já jsem za posledních patnáct měsíců v zahraničí zažil sedm trenérů – to je snad rarita. S panem Hrnčárem jsme byli v kontaktu, volali jsme si pravidelně a zjišťoval, jaká je situace. Je fajn, když o vás trenér stojí, ale na druhou stranu nejsem Messi a musím si místo v základní sestavě vybojovat. Věřím, že mám týmu co nabídnout a pomůžu k záchraně ve FORTUNA:LIZE.

Znal jste se s někým z kabiny po příchodu na první trénink?
Z Podbrezové znám Lazara Djordjeviće a Jána Kriváka. Brezno, kde bydlím, je kousek právě od Podbrezové.  Právě Jánko mi pomáhal s adaptací tady. Ještě si vzpomínám na Tima Záhumenského, s ním jsem byl chvilinku v Banské Bystrici. 

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
dnes - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem