Generální partner
Světlý režim
22. leden 2019

Ve Slovinsku vše klape, ve středu čeká Maribor

Karvinská výprava našla na severu Slovinska ideální podmínky pro přípravu a už ve středu odpoledne čeká na svěřence Norberta Hrnčára zatím nejtěžší zimní prověrka, nastoupí totiž v Mariboru proti místnímu NK.

V pondělí ráno vyjeli, odpoledne byli na místě a dali si první lehčí trénink na přírodním pažitu po 530 km dlouhé cestě autobusem. V úterý byly v Moravskych Toplicích v plánu dvě tréninkové jednotky. „Zatím je všechno v pořádku, jedeme podle plánu. Jsme spokojení s ubytováním, stravou i tréninkovými podmínkami na přírodní trávě,“ hlásil ze Slovinska kouč MFK Karviná Norbert Hrnčár.

Celý tým si tréninkové jednotky podle jeho slov užívá, tréninky mají kvalitu a intenzitu, navíc teplota je nad nulou. „To je ideální scénář,“ těší Hrnčára. Další věcí, kterou kvituje, je fakt, že celá výprava je zdravotně v pořádku. „Všichni trénují a máme tak možnost vybírat do nominace k utkání ze všech hráčů,“ pochvaloval si. 

První utkání slovinského soustředění je při pohledu na soupeře atraktivní, zároveň Karvinští narazí na papírově nejtěžšího protivníka z celé zimní přípravy. Ve středu odpoledne pojedou šedesát kilometrů do Mariboru, kde je čeká duel s NK Maribor na hlavním stadionu. „Podle jména i podle umístění v tabulce po podzimu to vypadá, že to bude nejtěžší dosavadní zápas. Čeká nás velice kvalitní prověrka,“ podotkl Norbert Hrnčár.

Maribor je čtrnáctinásobným mistrem Slovinska, devítinásobným vítězem slovinského poháru a čtyřnásobným vítězem slovinského Superpoháru. Své domácí zápasy hraje na krásném stadionu Ljudski vrt s kapacitou 12 702 diváků. NK Maribor je samozřejmě nejúspěšnějším slovinským týmem, navíc se jedná o pravidelného účastníka evropských pohárů. 

Tým současného kouče Darka Milaniče vede po podzimu tabulku Prve ligy o devět bodů před úřadujícím mistrem Olympií Lublaň. Sportovním ředitelem je asi nejznámější slovinský fotbalista Zlatko Zahovič.

Přípravný zápas NK Maribor – MFK Karviná začíná na stadionu Ljudski vrt ve středu 23. ledna v 16 hodin.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná