Mlade talenty

VIDEO: Tisková konference před jarem

06.02.2019 | redakce
 

VIDEO: Tisková konference před jarem Ve středu po obědě proběhlo tradiční setkání se zástupci médií.Tiskové konference se zúčastnili sportovní ředitel Lubomír Vlk, trenér Norbert Hrnčár a kapitán Lukáš Budínský. O čem se během necelých pětadvaceti minut mluvilo?

 

CÍLE PRO JARO

Lubomír Vlk: „Všichni víme, v jaké jsme pozice. Cílem je jednoznačně záchrana, pokud možno bez baráže. Hodně bude záležet na prvních kolech, ta budou alfou a omegou všeho. Na podzim jsme nechytili začátek, úvodní kola nám nevyšla a táhlo se to s námi. “

Norbert Hrnčár: „Souhlas se sportovním ředitelem - naším cílem je jednoznačně záchrana. Mužstvo je, pevně věřím, dobře připravené a daný cíl splníme.“ 

ZIMNÍ PŘÍPRAVA

Norbert Hrnčár: „Ta pro nás začala už v prosinci. Po posledním kole v Plzni jsme začali řešit hráčský kádr. V lednu jsme už pracovali s obměněným a okysličeným týmem na fyzických a systémových věcech.

HRA S TŘEMI OBRÁNCI

Norbert Hrnčár: „Některé parametry hry jsme chtěli změnit a vylepšit. V přípravě jsme tedy kladli důraz na dobrou organizaci hry v defenzivě i ofenzivě. Chceme být na jaře variabilní a reagovat na průběh utkání i soupeře.“ 

Lukáš Budínský: „Myslím si, že budeme vůči soupeřům méně čitelní, to by mohla být naše výhoda. Přeci jen jsme na podzim hráli ve stejném rozestavení.“ 

STAV OKOLO FILIPA PANÁKA

Lubomír Vlk: „Není tajemstvím, že Filip dostal svolení se připravovat se Spartou a jednáme o jeho přestupu. Jinak stále rehabilituje a dává se po zranění dohromady. Do konce tohoto týdne by snad mohlo být jasněji, zda se přestup uskuteční. Každopádně zájem o Filipa je dlouhodobý, i s ohledem na uskutečněné příchody nových hráčů by pro nás jeho odchod nebyl ničím novým. S variantou, že tady nebude, jsme počítali.“

Norbert Hrnčár: „Nerad bych teď spekuloval, uvidíme. Jedno je jisté, v sobotu určitě proti Opavě nenastoupí.“

VYŠŠÍ POČET ZAHRANIČNÍCH HRÁČŮ

Norbert Hrnčár: „Číslo 13 se zdá vysoké, ale slovenské hráče nepovažuji za cizince. Z tohoto pohledu si myslím, že nejsme nijak multikulturní a o nějaké jazykové bariéře nemůže být ani řeč. I Srbové Rundić s Djordjevićem působili dlouho na Slovensku.“

Lukáš Budínský: „Slováky také neberu za cizince, partu máme slušnou. Ale samozřejmě se bude rozhodovat na hřišti. Věřím, že nám to bude fungovat.“

VŮDČÍ ROLE V KABINĚ PO ODCHODU MARKA JANEČKY

Norbert Hrnčár: „Lídry v kabině i na hřišti by měli být kapitán a jeho zástupci, konkrétně tedy Lukáš Budínský, Tomáš Wágner a Milan Rundić. Ale bude to o týmové práci, bez té to nepůjde.

Lukáš Budínský: „S trenérem souhlasím, ještě bych však jmenoval Honzu Moravce a Martina Berkovce. Hlavně na nás to bude a musíme to táhnout.

• Sestřih porážky na Slovácku
včera - Server iSport.cz přinesl jako obvykle sestřih nejzajímavějších okamžiků sobotního zápasu 21. kola FORTUNA:LIGY. Více ZDE.

• Herní soustředění U17 u konce
před 3 dny - Mladší dorostenci U17 mají za sebou herní soustředění na Slovensku. V jeho rámci odehráli tři utkání s bilancí 1-1-1. (Zlaté Moravce, 7:2, Spartak Trnava 2:2, Nitra 0:5).

• U19: Skalp Legie Varšava
14.2. - Ligoví starší dorostenci zakončili herní soustředění v Polsku vítězstvím na trávníku Legie Varšava v poměru 2:0 (góly Streit a Greguš).

• U21: Prohra v generálce
12.2. - Juniorský tým podlehl v generálce na jarní část diviznímu Frýdlantu nad Ostravicí 2:3, přestože v poločase svěřenci Marka Bielana vedli. Oba góly domácích vstřelila posila z A-týmu Christian Kouakou.

• V Příbrami 2. března
12.2. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 23. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí na stadionu u Litavky v sobotu 2. března od 15 hodin.

• Devatenáctka porazila Plock
12.2. - Dorostenci U19 porazili ve druhém přípravném utkání na herním soustředění polskou Wislu Plock 4:2 po gólech Nogy, Kaczmarczyka, Mrózka a Ratici. Na Slovensku pak sedmnáctka remizovala 2:2 s Trnavou. Dva góly vstřelil Madecki.

• Vítězný začátek soustředění
11.2. - Tým U17 vstoupil vítězně do herního soustředění na Slovensku. V prvním z tří naplánovaných utkání porazil Zlaté Moravce jednoznačně 7:2 i díky čtyřem gólům Patrika Goje.

• Sestřih slezského derby
10.2. - Karvinští získali v prvním utkání jarní části bod za domácí remízu s Opavou. Na sestřih z nejzajímavějších akcí zápasu se podívejte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna