Generální partner
Světlý režim
17. únor 2019

Domácí byli lepší, my se musíme zlepšit, řekl Smrž

První ligový výjezd roku 2019 se proměnil téměř v noční můru. Karvinští na svého soupeře v ničem nestačili a prohráli. Jako zaslouženou hodnotil porážku i záložník Vojtěch Smrž.

Hodnocení zápasu v Uherském Hradišti z úst čerstvě dvaadvacetiletého fotbalisty bylo krátké a výstižné. „Slovácko hrálo jednoduše, o to jsme se také snažili, ale domácí byli lepší. Nic víc k tomu asi nemusím dodávat. Domácí byli jasně lepší a my se musíme fakt zlepšit,“ nebylo do řeči karvinskému záložníkovi mezi novináři.  

Dvě odpískané penalty v jednom zápase nejsou moc obvyklou záležitostí, ale v Uherském Hradišti se tak stalo. Ve druhém poločase ji zavinil Vojtěch Smrž, který se v rohu šestnáctky střetl s domácím Divišem. „Nevím, nejsem si jistý, jestli jsem ho trefil,“ řekl Smrž, který navíc od sudího Orla vyfasoval žlutou kartu. Jelikož to bylo jeho čtvrté napomínání v sezóně, příští zápas proti Teplicím vynechá.

Karvinští se celý týden na Slovácko chystali s vědomím, že bude scházet Tomáš Wágner, jehož skolila nemoc, a vůbec netrénoval. Na trávníku se ukázalo, jak šestigólový střelec schází. „Může to být jedna z příčin. V útoku nám chyběl vysoký hráč, který by podržel míče. Ba Loua s Gubou jsou menší a rychlostní hráči s dobrými náběhy za obranu. Určitě to ale nebyl rozhodující faktor, zápas nám celkově vůbec nevyšel,“ klopil zrak Vojtěch Smrž. 

Příští týden doma proti Teplicím už Karvinští nutně potřebují zvítězit, na třinácté místo, které znamená vyhnutí se baráži, ztrácí šest bodů. „Ano, nezbývá nám nic jiného než porazit Teplice,“ dodal Smrž. Ten však bude tento duel sledovat z tribuny.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii