Mlade talenty

Ligoví dorostenci finišují s přípravou

20.02.2019 | redakce
 

Ligoví dorostenci finišují s přípravou Už pouze páteční generálky proti Ružomberku a zimní příprava bude považována za uzavřenou. Dorostence U19 a U17 totiž už v středu 27. února čekají podzimní dohrávky proti pražské Spartě.

 

U19

Od 7. ledna se pilně připravovali v domácích podmínkách na přelomu konce prvního a začátku druhého kalendářního měsíce vycestovali na první ze dvou naplánovaných soustředění. Změna prostředí přišla vhod a soustředění ve slovenské Korni splnilo účel. Dorostenci polykali necelých 90 kilometrů od Karviné v termínu 26. ledna - 1. února dvou až třífázové tréninkové dávky ve fotbalové aréně.

Po dalším týdnu v kvalitních domácích podmínkách odjeli na herní soustředění do Polska. „Herní soustředění v rámci základního zápasového cíle hodnotíme pozitivně. Klíčové je, že jsme odehráli tři zápasy, které jsme výsledkově i herně zvládli,“ pochvaloval si kouč Eduard Gábriš. „Výsledky s kolegy nepřeceňujeme ani nepodceňujeme,“ dodal k soustředění, na kterém stihli i duel Ekstraklasy Wisla Plock vs. Legia Varšava.

Hned dvě utkání byla s opravdu špičkovými mládežnickými akademiemi v rámci středoevropského prostoru (Žilina, Legia Varšava) na výborných terénech a v atraktivních prostorech těchto klubů - v Žilině na hlavním stadionu a ve Varšavě na kryté umělé trávě. „Z týmového hlediska jsme se znovu ještě víc poznali," dodal závěrem Gábriš. 

Celý tým zve všechny rodiče a příznivce kvalitního dorosteneckého fotbalu na středeční (27.2.) zápasy proti Spartě Praha. Bude se hrát na Kovoně od 13 hod. a 15:15 hod. Ještě před tímto zápasem odehraje devatenáctka poslední přípravné utkání s druhým celkem slovenské dorostenecké ligy MFK Ružomberok – pátek 22. února od 15 hodin.

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 0:2
Opava – MFK Karviná 4:1
Žilina – MFK Karviná 3:3
Wisla Plock – MFK Karviná 2:4
Legia Varšava – MFK Karviná 0:2

U17

Také sedmnáctka se připravovala na jarní odvetnou část od 7. ledna, ale oproti starším kolegům absolvovali hráči mladšího dorostu jedno soustředění. Směr Nitra odcestovalo 9. února sedmnáct hráčů a dva brankářů včetně rekonvalescenta Davida Čopíka, který se vrací po těžkém zranění. „Herní soustředění splnilo účel v podobě tří utkání, která byla proložena tréninkovými dávkami na umělé trávě v areálu FC Nitra. Utkání nám odhalila mezery, na kterých ještě musíme zapracovat,“ prohlásil po příjezdu trenér Marcel Frajt.

Jeho svěřenci porazili Zlaté Moravce (7:2), remizovali s Trnavou (2:2) a prohráli s Nitrou (0:5). „Velmi si ceníme toho, že nám vedení klubu umožnilo výjezd na toto soustředění. Poděkování od trenérů, hráčů i rodičů patří právě vedení našeho klubu,“ doplnil Marcel Frajt.

V pátek 22. února od 15 hodin čeká na sedmnáctku generálka proti Ružomberku. Hraje se od 13 hodin na Kovoně. 

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 1:2
Opava – MFK Karviná 0:2
Zlaté Moravce – MFK Karviná 2:7
Trnava – MFK Karviná 2:2
Nitra – MFK Karviná 5:0 

Fotogalerie

       
 

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
před 3 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem