Mlade talenty

Ligoví dorostenci finišují s přípravou

20.02.2019 | redakce
 

Ligoví dorostenci finišují s přípravou Už pouze páteční generálky proti Ružomberku a zimní příprava bude považována za uzavřenou. Dorostence U19 a U17 totiž už v středu 27. února čekají podzimní dohrávky proti pražské Spartě.

 

U19

Od 7. ledna se pilně připravovali v domácích podmínkách na přelomu konce prvního a začátku druhého kalendářního měsíce vycestovali na první ze dvou naplánovaných soustředění. Změna prostředí přišla vhod a soustředění ve slovenské Korni splnilo účel. Dorostenci polykali necelých 90 kilometrů od Karviné v termínu 26. ledna - 1. února dvou až třífázové tréninkové dávky ve fotbalové aréně.

Po dalším týdnu v kvalitních domácích podmínkách odjeli na herní soustředění do Polska. „Herní soustředění v rámci základního zápasového cíle hodnotíme pozitivně. Klíčové je, že jsme odehráli tři zápasy, které jsme výsledkově i herně zvládli,“ pochvaloval si kouč Eduard Gábriš. „Výsledky s kolegy nepřeceňujeme ani nepodceňujeme,“ dodal k soustředění, na kterém stihli i duel Ekstraklasy Wisla Plock vs. Legia Varšava.

Hned dvě utkání byla s opravdu špičkovými mládežnickými akademiemi v rámci středoevropského prostoru (Žilina, Legia Varšava) na výborných terénech a v atraktivních prostorech těchto klubů - v Žilině na hlavním stadionu a ve Varšavě na kryté umělé trávě. „Z týmového hlediska jsme se znovu ještě víc poznali," dodal závěrem Gábriš. 

Celý tým zve všechny rodiče a příznivce kvalitního dorosteneckého fotbalu na středeční (27.2.) zápasy proti Spartě Praha. Bude se hrát na Kovoně od 13 hod. a 15:15 hod. Ještě před tímto zápasem odehraje devatenáctka poslední přípravné utkání s druhým celkem slovenské dorostenecké ligy MFK Ružomberok – pátek 22. února od 15 hodin.

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 0:2
Opava – MFK Karviná 4:1
Žilina – MFK Karviná 3:3
Wisla Plock – MFK Karviná 2:4
Legia Varšava – MFK Karviná 0:2

U17

Také sedmnáctka se připravovala na jarní odvetnou část od 7. ledna, ale oproti starším kolegům absolvovali hráči mladšího dorostu jedno soustředění. Směr Nitra odcestovalo 9. února sedmnáct hráčů a dva brankářů včetně rekonvalescenta Davida Čopíka, který se vrací po těžkém zranění. „Herní soustředění splnilo účel v podobě tří utkání, která byla proložena tréninkovými dávkami na umělé trávě v areálu FC Nitra. Utkání nám odhalila mezery, na kterých ještě musíme zapracovat,“ prohlásil po příjezdu trenér Marcel Frajt.

Jeho svěřenci porazili Zlaté Moravce (7:2), remizovali s Trnavou (2:2) a prohráli s Nitrou (0:5). „Velmi si ceníme toho, že nám vedení klubu umožnilo výjezd na toto soustředění. Poděkování od trenérů, hráčů i rodičů patří právě vedení našeho klubu,“ doplnil Marcel Frajt.

V pátek 22. února od 15 hodin čeká na sedmnáctku generálka proti Ružomberku. Hraje se od 13 hodin na Kovoně. 

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 1:2
Opava – MFK Karviná 0:2
Zlaté Moravce – MFK Karviná 2:7
Trnava – MFK Karviná 2:2
Nitra – MFK Karviná 5:0 

Fotogalerie

       
 

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem