Generální partner
Světlý režim
20. únor 2019

Ligoví dorostenci finišují s přípravou

Už pouze páteční generálky proti Ružomberku a zimní příprava bude považována za uzavřenou. Dorostence U19 a U17 totiž už v středu 27. února čekají podzimní dohrávky proti pražské Spartě.
U19

Od 7. ledna se pilně připravovali v domácích podmínkách na přelomu konce prvního a začátku druhého kalendářního měsíce vycestovali na první ze dvou naplánovaných soustředění. Změna prostředí přišla vhod a soustředění ve slovenské Korni splnilo účel. Dorostenci polykali necelých 90 kilometrů od Karviné v termínu 26. ledna - 1. února dvou až třífázové tréninkové dávky ve fotbalové aréně.

Po dalším týdnu v kvalitních domácích podmínkách odjeli na herní soustředění do Polska. „Herní soustředění v rámci základního zápasového cíle hodnotíme pozitivně. Klíčové je, že jsme odehráli tři zápasy, které jsme výsledkově i herně zvládli,“ pochvaloval si kouč Eduard Gábriš. „Výsledky s kolegy nepřeceňujeme ani nepodceňujeme,“ dodal k soustředění, na kterém stihli i duel Ekstraklasy Wisla Plock vs. Legia Varšava.

Hned dvě utkání byla s opravdu špičkovými mládežnickými akademiemi v rámci středoevropského prostoru (Žilina, Legia Varšava) na výborných terénech a v atraktivních prostorech těchto klubů - v Žilině na hlavním stadionu a ve Varšavě na kryté umělé trávě. „Z týmového hlediska jsme se znovu ještě víc poznali," dodal závěrem Gábriš. 

Celý tým zve všechny rodiče a příznivce kvalitního dorosteneckého fotbalu na středeční (27.2.) zápasy proti Spartě Praha. Bude se hrát na Kovoně od 13 hod. a 15:15 hod. Ještě před tímto zápasem odehraje devatenáctka poslední přípravné utkání s druhým celkem slovenské dorostenecké ligy MFK Ružomberok – pátek 22. února od 15 hodin.

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 0:2
Opava – MFK Karviná 4:1
Žilina – MFK Karviná 3:3
Wisla Plock – MFK Karviná 2:4
Legia Varšava – MFK Karviná 0:2

U17

Také sedmnáctka se připravovala na jarní odvetnou část od 7. ledna, ale oproti starším kolegům absolvovali hráči mladšího dorostu jedno soustředění. Směr Nitra odcestovalo 9. února sedmnáct hráčů a dva brankářů včetně rekonvalescenta Davida Čopíka, který se vrací po těžkém zranění. „Herní soustředění splnilo účel v podobě tří utkání, která byla proložena tréninkovými dávkami na umělé trávě v areálu FC Nitra. Utkání nám odhalila mezery, na kterých ještě musíme zapracovat,“ prohlásil po příjezdu trenér Marcel Frajt.

Jeho svěřenci porazili Zlaté Moravce (7:2), remizovali s Trnavou (2:2) a prohráli s Nitrou (0:5). „Velmi si ceníme toho, že nám vedení klubu umožnilo výjezd na toto soustředění. Poděkování od trenérů, hráčů i rodičů patří právě vedení našeho klubu,“ doplnil Marcel Frajt.

V pátek 22. února od 15 hodin čeká na sedmnáctku generálka proti Ružomberku. Hraje se od 13 hodin na Kovoně. 

Výsledky přípravných utkání

Poprad – MFK Karviná 1:2
Opava – MFK Karviná 0:2
Zlaté Moravce – MFK Karviná 2:7
Trnava – MFK Karviná 2:2
Nitra – MFK Karviná 5:0 

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii