Generální partner
Světlý režim
22. únor 2019

Filip Panák přestoupil do Sparty

V poslední den zimního přestupového období proběhl transfer Filipa Panáka do klubu AC Sparta Praha.
Třiadvacetiletý univerzál se momentálně stále ještě zotavuje z operace kolene, jehož zranění si přivodil v říjnovém utkání proti Olomouci. Od poloviny ledna se připravoval s letenským klubem, samozřejmě s předchozím svolením dnes už svého bývalého klubu.

Karvinské vedení bylo na odchod Filipa Panáka podle slov sportovního ředitele Lubomíra Vlka připraveno, protože v průběhu letošního roku by mu vypršela smlouva. „Filip projevil zájem odejít do Sparty. S ohledem na blížící se konec kontraktu jsme mu vyšli vstříc a nebránili mu v dalším kariérním posunu. Filipovi děkujeme za všechno, co pro Karvinou udělal, a v další kariéře mu přejeme jen to nejlepší. Momentálně nejvíc to, aby se uzdravil,“ prohlásil sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Naposledy oblékl Panák dres s číslem 27 a s logem OKD na hrudi 27. října 2018 na domácí půdě proti Sigmě Olomouc. V nejvyšší české soutěži odehrál Filip Panák prozatím 69 zápasů a vstřelil 7 gólů. Nakoukl také do reprezentační jednadvacítky, ve které debutoval na přípravném kempu před ME U21 v Polsku. Proti Ázerbájdžánu hned ve své premiéře skóroval. Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.