Generální partner
Světlý režim
6. duben 2010

Devatenáctka udělala další krůček k postupu

Vysokým vítězstvím se prezentovala naše devatenáctka. A udělala tím další pomyslný krůček k postupu. Za zmínku jistě stojí i šest branek Chajdáka, jehož U16 smetla Heřmanice vysoko 11:0. Přinášíme Vám výsledkový servis dorostu a mládeže.

MFK OKD Karviná U19 - FK Bystřice p. Hostýnem 7:0 (4:0)

Branky MFK OKD Karviná: 5., 18. a 59. Poštulka, 12. Janík, 44. Koutný, 49. Jaworski, 63. Wojaczek

Sestava MFK OKD Karviná: Stach - Večeřa, Janík, Sznapka, Žebrok (46. Benauer) – Koutný (46. Wojaczek), Škuta (46. Setlak), Puškáč, Nowinski – Jaworski, Poštulka (65. Ochodek)

Zcela zasloužené vítězství. Již od prvních minut bylo jasné, že máme nakročeno ke třem bodům. Svůj skvělý výkon korunoval Poštulka hattrickem.

MFK OKD Karviná U18 - TJ Heřmanice 3:2 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 30. a 60. Gorniok, 43. Otisk

Sestava MFK OKD Karviná: Kotrla - Varga, Stanowski, Sznapka, Ochodek (49. Žídek) – Otisk, Gorniok, Setlak (21. Mašlej), Benauer (64. Stračánek) – Marek, Skoč (57. Zahatlan)

Utkání, ve kterém jsme soupeře přehrávali ve všech dovednostech, akorát jsme nemohli vstřelit kýžený gól. Hráči to zkoušeli střelbou ze střední vzdálenosti, individuálně či po centrech, ale soupeř nepovolil. Až ve 30. minutě po standartní situaci se míč dostal k Benauerovi, ten v pokutovém území obešel dva hráče a přihrál na penaltu Górniokovi, který s přehledem zakončil. Dvě minuty před poločasem jsme vstřelili druhý gól, kdy Skoč dostal ideální míč do běhu, zatáhl ho po lajně a zpětnou přihrávkou našel Otiska, který trefil vzdálenější roh soupeřovy brány. Ve druhém poločase jsme polevili a soupeř toho využil ke vstřelení gólu po přímém kopu, kdy Varga ve zdi změnil směr míče a poslal ho do protisměru pohybujícího se gólmana. Vzápětí jsme po pohledné kombinaci dali třetí gól, kdy Zahatlan našel na lajně nabihajícího Stračánka, který potáhl míč, na hranici pokutového území obešel hráče a opět zpětnou přihrávkou našel na šestnáctce Górnioka, který s přehledem zakončil. Soupeř hrozil rychlými protiútoky, z kterého jsme také dostali druhý gól, kdy směřující míč již do opuštěné svatyně si dobíhající Varga sklepl do vlastní brány. My jsme si vytvořili ještě několik brankových příležitostí, ale žádné jsme již neproměnili.

MFK OKD Karviná U17 - Bystřice pod Hostýnem 4:0 (3:0)

Branky MFK OKD Karviná: 21. Fischbach, 22. Egri, 30. Hankus, 77. Doležal

Sestava MFK OKD Karviná: Nikiel – Dančík, Šiška, Fischbach, Kupczak (76. Straník) – Roman, Nowak (62. Třaskalík), Egri, Galocz – Legierski, Hankus (68. Doležal)

Další utkání, ve kterém jsme splnili většinu z toho, co jsme si před zápasem řekli. Jedinou věcí, která nás trápí, zůstává naše špatná koncovka. Výborný výkon předvedli Galocz a Legierski, velkou radost mi udělali Hankus a Fischbach. Byli velice aktivní, prosadili se střelecky a měli velice dobrý výběr místa.

MFK Karviná OKD U16 – Heřmanice 11:0 (6:0)

Branky MFK OKD Karviná: 17., 19., 23., 42., 57. a 75. Chajdák, 2.Třaskalík, 15. Owczarzy, 29. Ryšavý, 48. Malatinský, 64. Gizara

Sestava MFK OKD Karviná: Dočekal – Malatinský, Dančík ,Helis, Třaskalík (40. Káňa) – Gizara, Blaho, Owczarzy (40. Zielonka), Seget – Chajdák, Ryšavý

Proti slabšímu soupeři jsme se od úvodních minut prosazovali, vytvářeli si šance a převahu jsme vyjádřili brankově. Mimořádný střelecký výkon podal Chajdák, který vstřelil šest branek.

FC Hlučín - MFK OKD Karviná U15 2:3 (1:0)

Branky MFK OKD Karviná: 38. Kloda, 43. Wenglorz, 62. Kurušta

Sestava MFK OKD Karviná: Pecha – Frisch, Cienciala, Kloda, Berešík – Šlampiak, Wenglorz (67. Vala), Siekiera (55. Uher), Onderka – Kurušta, Sivák (50. Kubiš)

Ve vyrovnaném utkání jsme byli nakonec střelecky úspěšnější než domácí. První poločas jsme prohráli 0:1, kdy jsme udělali jedinou chybu a byli za ni potrestáni. Do druhé půle nastoupili kluci s odhodláním výsledek zvrátit a to se jim povedlo hned po osmi minutách. Nejprve vyrovnal Kloda přímo z rohového kopu a za dalších pět minut Wenglorz po centru Kurušty strhl vedení na naší stranu. A to ještě Frisch po trestném kopu Klody zblízka trefil tyč a Sivák v dobré pozici přehodil brankáře, ale i branku. Domácím jsme opět pomohli k vyrovnání vlastní chybou. To Cienciala ve snaze zachránit, fauloval v pokutovém území a následný pokutový kop znamenal vyrovnání. Kluci, ale opět zabojovali a v 62. minutě po trestném kopu Klody se prosadil Kurušta a hlavou skóroval na konečných 3:2 ve prospěch našeho mužstva. V závěru jsme se s velkým štěstím ubránili šanci domácích. Kluci zaslouží velkou pochvalu, že i za nepříznivého stavu a po vyrovnání šli za vítězstvím.

Slavia Orlová - MFK OKD Karviná U14 2:3 (0:1)

Branky MFK OKD Karviná: 3. Puchel, 54. Cileček, 59. Chnúrik

Sestava MFK OKD Karviná: Kubica – Moskál, Szkuta, Leibl, Zeisberger - Chmelař (47. Hubáček), Molnári (56. Franek), Puškáč (52. Svoboda), Cileček (65. Iliadis) – Puchel, Chnúrik (62. Jadamík)

Do utkání jsme šli napravit nepovedený vstup do sezóny. Povedlo se to jen částečně, kdy si vezeme povinné tři body z Orlové, ale předvedená hra nesplnila naše očekávání. Na druhou stranu jsem rád, že jsme utkání dovedli do vítězného konce a budu věřit, že nás výhra povzbudí do dalších bojů v sezóně. Hned ve 3. minutě unikl po levé straně Puchel, ale byl faulován domácím hráčem v pokutovém území. Sám hráč nařízený pokutový kop bezpečně proměnil - 0:1. V 16. minutě se blýskl samostatnou akci Molnári, ale bohužel jeho střela skončila na tyči. Ve 21. a 24. minutě se ocitli tváří v tvář domácímu brankáři Chnúrik a Chmelař, ale nabídnutou příležitost zahodili. Vyrovnání jsme Orlové nabídli sami ve 49. minutě, kdy jsme chybovali v rozehrávce - 1:1. Střídající Hubáček vnesl do hry oživení a po jeho úniku krásnou přihrávkou našel Cilečka, a šli jsme do vedení - 1:2. Soupeř byl nebezpečný pouze při standardních situacích a dokonale toho využil v 51. minutě, kdy se mu po skrumáži před naší brankou podařilo vyrovnat - 2:2.V 59. minutě se skóre měnilo naposledy, kdy brankář Orlové neudržel střelu Svobody a Chnúrik pohodlně dorazil míč do brány - 2:3.

Hlučín – MFK OKD Karviná U13 5:1 (4:0)

Branka MFK OKD Karviná: 45. Mikulec

Sestava MFK OKD Karviná: Chmiel (30. Sliva) - Šiška, Stallmach, Matějek (30. Ženíšek), Hilbert (30. Čermák) – Malyjurek, Kolek (30. Popek), Řapek (30. Mikulec), Ligocký - Lingr, Putyera

Na utkání jsme se připravovali zodpovědně. Věděli jsme, že nás čeká mužstvo vysokých kvalit. Přešli jsme na rozestavení 4-5-1 a tím jsme chtěli zahustit střed hřiště, což nám vcelku vycházelo. Soupeř neměl jednoduchou možnost kombinovat ve středu. Neuhlídali jsme rohové kopy a soupeř nás potrestal třemi góly do 14. minuty. Potom Hlučín prostřídal tři hráče a hra se vyrovnala. Druhý poločas všichni bojovali ze všech sil a obraz utkání byl rázem jiný. Povedlo se nám zkorigovat po trestném kopu Mikulce na 4:1. Deset minut před koncem jsme inkasovali po páté. Za druhý poločas si určitě zaslouží všichni pochvalu.

Slavia Orlová – MFK OKD Karviná U12 1:5 (0:3)

Branky MFK OKD Karviná: 5., 26., 29., a 38. Egri, 60. Berešík

Sestava MFK OKD Karviná: Jóba – Pavlica, Michalidis, Štěrba, Hujo – Poštulka, Berešík, Zeisberger, Špaček (32. Banot) - Lotter (35. Cieslawski), Egri

V tomto mistrovském utkání jsme dominovali po všech stránkách (rychlost, kombinace, koncovka). Soupeře jsme v první půli téměř nepustili na naší půlku.

MFK OKD Karviná C starší - TJ Sokol Dobrá 5:0 (2:0)

Branky MFK OKD Karviná: 55. a 69. Kubiš, 5. Derík, 31. Koniuch, 55. Kubiš, 62. Kolek

Sestava MFK OKD Karviná: Káňa – Šťastný, Koniuch (65. Gašo), Šipula, Kubačák (58. Sicha) – Kolek, Vala, Želonka, Derík - Gabrysiak (46. Johanidis Mário), Kubiš

Velmi pěkný zápas, ve kterém jsme soupeře naší kombinační hrou a rychlostí výrazně přehráli. Ojedinělé šance soupeře vychytal s přehledem náš gólman Daniel Káňa. Pochvalu za předvedený výkon si zaslouží celé družstvo.

MFK OKD Karviná C mladší - TJ Sokol Dobrá 8:1 (5:0)

Branky MFK OKD Karviná: 5., 20., 22., 30. a 54. Kielkowski, 27. Galusek, 36. Michalička, 49. Galusek

Sestava MFK OKD Karviná: Kucza – (40. Němeček), Michalička, Gatnar, Szkutek, Skalka – Cyrhoň (35. Przybyla), Nachtman (30. Malysz), Molnári, Galusek - Kielkowski (50. Olšák), Červený

V prvním utkání jara jsme od první minuty šli za vítězstvím. Hráči pečlivě plnili pokyny a soupeři vůbec nic nedovolili. Pochvalu si zaslouží všichni hráči. A to jak za předvedenou hru, tak i za přístup k utkání. Svůj den měl Vojtek Kielkowski, autor pěti branek. Obzvláště jeho poslední branka, kdy dostal pas od Michaličky, úžasným zrychlením předběhl tři soupeře, obešel brankáře a zavěsil do prázdné branky, stála opravdu za to! Čekají nás jistě těžší soupeři a snad tato výhra dodá klukům patřičné sebevědomí do dalších bojů.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii