Mlade talenty

Daleký výjezd k Litavce, Příbram-Karviná (so,15)

01.03.2019 | redakce
 

Daleký výjezd k Litavce, Příbram-Karviná (so,15) Čtvrtý jarní zápas čeká na svěřence Norberta Hrnčára. Karvinští se představí v Příbrami u nováčka FORTUNA:LIGY a budou útočit na první tříbodový zisk v roce 2019.

 

Tři zápasy a pouhé dva získané body. Napravit tuto nelichotivou bilanci se pokusí MFK Karviná ve středních Čechách, konkrétně v Příbrami. Karvinští budou opět spoléhat na umění Tomáše Wágnera, který je zatím jediným jarním střelcem MFK, navíc se proti Příbrami trefil i v podzimním utkání. „Bylo by fajn na to navázat, ale vlastně je jedno, kdo ten gól dá. My potřebujeme body, nejlépe všechny tři. Určitě máme kvalitu na to, abychom v Příbrami vyhráli,“ uvedl odchovanec tohoto klubu.

Ovšem snadné to nebude, v Příbrami se nikomu nehraje dobře a hovoří o tom i sedmnáct získaných bodů z celkových třiadvaceti. „Raději bych tam jel v komfortnější situaci. Ale samozřejmě se k Litavce těším, pořád je to pro mě něco speciálního, vždyť mě Příbram vychovala,“ podotkl Tomáš Wágner.

Trenér Norbert Hrnčár by rád do hry svých svěřenců dostal pozitivní aspekty z duelu proti Teplicím. „Kvalitu pozitivních věcí musíme neustále zvyšovat. A prvním předpokladem úspěchu je neinkasovat, to se nám na jaře ještě nepodařilo,“ má jasno.Středočeský klub v zimní přípravě nikterak nezářil, ale podařilo se mu zajímavě doplnit kádr. Přišli Tomáš Jablonský, Egon Vůch, Matěj Chaluš, Olivier Kingue a především Jan Matoušek na hostování ze Slavie – poslední tři hráči dorazili do Příbrami jen pár hodin před koncem přestupního období. Naopak kariéru ukončil Mario Holek. „Chtěli ještě zvýšit kvalitu a sílu, kterou bezpochyby mají. Bude to opět těžký a náročný zápas,“ řekl trenér Hrnčár.

Příbram pod vedením svérázného trenéra Josefa Csaplára má suverénně nejhorší ligovou defenzivu, inkasovala už 51 gólů. Na podzim k tomu Karvinští přispěli do sítě středočeského klubu čtyřmi góly a radovali se z vítězství 4:1. Aktuálně patří Příbrami třináctá příčka s třiadvaceti body. V prozatímních třech jarních duelech získala Příbram tři body za domácí výhru se Zlínem (3:2). Porážky zapsala v Liberci a Olomouci.

Utkání 23. kola FORTUNA:LIGY 1. FK Příbram – MFK Karviná začíná na stadionu u Litavky v sobotu 2. března v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Martin Nenadál, na čarách jeho asistenti Paták a Horák.   

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem