Mlade talenty

Kalvoda v Karviné končí, nástupce se hledá

06.04.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Kalvoda v Karviné končí, nástupce se hledá Série pěti zápasů bez vítězství se v karvinském fotbalovém klubu netoleruje. Přesvědčil se o tom v úterý odpoledne trenér MFK OKD Karviná Leoš Kalvoda, který tak dostal od vedení klubu opožděnou velikonoční pomlázku.

 

„S panem Kalvodou jsme se dohodli na ukončení spolupráce. Hlavní podíl na jeho odchodu mají pochopitelně samotní hráči, ale celý kádr vyměnit nemůžeme. Museli jsme se přiklonit k této nepopulární variantě,“ podotkl první muž karvinského fotbalu, předseda Jan Wolf.

A kdy se o Kalvodově odvolání rozhodlo? Bylo to bezprostředně po nedělním utkání s Jihlavou? „V pondělí jsme se ještě rozmýšleli, rozhodli jsme se až dnes (v úterý – pozn. red.),“ prozradil Wolf. „Fotbalový život tyhle situace holt přináší, není to příjemné pro žádnou stranu, ale pan Kalvoda je zkušený kozák, ví, že výměny trenérů se děly, dějí a budou dít. Vzal to bez problémů a tak jsme se také dohodli,“ informoval Jan Wolf.

Kalvoda: Možná budu řídit kamion

Do úterý hlavní trenér Karviné Leoš Kalvoda měl v MFK OKD smlouvu na dobu neurčitou. O tom, že jeho pozice není pevná, začal možná pochybovat již po utkání v Hlučíně. „No, nepříjemnosti jsem začal tušit spíše až po Jihlavě. Ono když máte na svém kontě jen tři body, může se přihodit ledacos. A těch bodů jsme měli mít daleko víc,“ připouští Kalvoda.

Svůj odchod vzal v klidu. „Já to chápu. Nemáme body, musím jít, na tom není nic nenormálního,“ dodává.

Na karvinské angažmá bude vzpomínat rád. „Jako nováček soutěže jsme loni skončili šestí, to je dobré umístění. Měli jsme vynikající jaro, ovšem to jsme odehráli v jedenácti lidech. Nemusel jsem zasahovat do sestavy, vše klapalo. Tohle nám teď chybělo,“ připomněl Kalvoda vynucené zásahy do kádru, zejména absenci špílmachra Radka Slončíka.

Když se zpětně ohlédne za uplynulými dny, kdy se z jeho pohledu vlastně lámal chleba, nevyčítá si, že mohl udělat něco jinak? Třeba poskládat jinou sestavu? „Samozřejmě – je to o jménech v základní jedenáctce. Ale nejsem jasnovidec, kdybych pokaždé poskládal vítěznou sestavu, tak jsem teď v Barceloně. Myslím, že jsme pokaždé postavili do zápasu opravdu to nejsilnější, aspoň podle mě, co v Karviné je k dispozici. To, že se pak některým hráčům v zápase nedaří, to já neovlivním,“ krčí rameny bývalý kouč Karviné.

„Těžko mohu za hráče střílet góly. Kdybychom vyhráli v Mostě, remizovali se Zlínem a vyhráli v Hlučíně, tak se teď spolu bavíme úplně o něčem jiném. Bohužel stalo se to, že Mišinský nedal gól proti Mostu, ani doma se Zlínem, ani proti Jihlavě a já su teď na dlažbě,“ usmíval se Kalvoda. Všechno vzal ale sportovně. „Opakuji, že to beru. Teď si od fotbalu odpočinu a počkám na další nabídky. Přinejhorším můžu řídit kamion, nebo dělat vrátného, kluci v Karviné už mě do téhle role pasovali,“ zasmál se.

Přijde Balcárek?

Trenér Kalvoda bude na Karvinou vzpomínat rád. Do dalšího působení jí přeje hodně úspěchů. „Aktuálním cílem by teď pro klub mělo být omlazení kádru. Ten proces jsme už nastartovali, ale bude potřeba v této otázce ještě přitlačit,“ loučil se s Karvinou poslední radou trenér Leoš Kalvoda.

I na něj budou funkcionáři Karviné vzpomínat rádi. „Panu Kalvodovi je třeba poděkovat za odvedenou práci. Přejeme mu hodně úspěchů v dalším angažmá,“ prohlásil předseda klubu Jan Wolf. Podle něj existují nyní dvě alternativy, jak mužstvo sezonu dokončí: buď jej povedou stávající asistenti společně s Petrem Mašlejem, anebo jiný trenér.

Podle informací Deníku by ale měla platit druhá varianta – mančaft by měl převzít Jiří Balcárek, zanedlouho sedmatřicetiletý odchovanec olomoucké Sigmy, což by mohla být vzhledem ke Kalvodově působení v Karviné zajímavá kontinuita. Trenér Kalvoda totiž Balcárka trénoval v Sigmě, oba z Olomouce pochází a Balcárek se jako nějdejší hráč Sigmy pochopitelně zná i s dalším bývalým ligovým plejerem, momentálně manažerem karvinského klubu Petrem Mašlejem, který má v klubu významné slovo. Balcárek v současné době vede druhý tým MSFL ze Zábřehu a údajně již u trenéra Kalvody sondoval situaci.

• U19 a U17 hostí v pátek Zlín
dnes - Ligoví dorostenci hrají už v pátek 18. října na Kovoně další mistrovské utkání - tentokrát proti Zlínu. Tým U19 začne v 13:00 hodin, U17 v 15:15 hodin.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 3 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
13.10. - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem