Generální partner
Světlý režim
8. březen 2019

Zkrotit klokany se rovná nutnosti, Karviná-Bohemians 1905 (so,15)

Třetí jarní domácí zápas je tady! Karvinští potřebují vydolovat tři body proti soupeři, který je v tabulce o příčku výš s pětibodovým náskokem. Zároveň tím zahajují dvouzápasový boj s pražskými kluby.
Po remízách s Opavou a Teplicemi musí fotbalisté MFK na třetí pokus doma na jaře zvítězit. V cestě bude stát sympatický tým z hlavního města, ve kterém působila hned trojice borců oblékající dres s OKD na hrudi – Lukáš Budínský, Martin Berkovec a Jan Moravec. „Už to jsou čtyři roky, co jsem z Ďolíčku pryč. Bohemku mám pořád v srdci, ale nyní už vzájemné zápasy beru normálně,“ řekl Moravec.

Trenér Norbert Hrnčár má k dispozici kompletní kádr, s týmem se připravují také všichni tři rekonvalescenti (Dreksa, Puchel, Letić) a na řadě není ani žádný karetní trest. „To je vždy pozitivní. Věřím, že vybereme ideální sestavu a uspějeme,“ prohlásil hlavní trenér MFK.

Závažnost situace si celá kabina pochopitelně uvědomuje. Navíc fanoušci čekají v domácím prostředí na vítězství od 8. prosince. „Nějaká bodová série by nám určitě pomohla, dva nejbližší zápasy jsou už vlastně bojem o záchranu. Musíme v nich uspět a já věřím, že se to povede,“ dodal nejzkušenější hráč z kabiny Jan Moravec. Podobně mluví také Tomáš Wágner, který uprostřed týdne oslavil devětadvacáté narozeniny. „Při pohledu na tabulku už neexistuje jiná možnost, než Bohemku porazit. Věřím, že nám fanoušci pomůžou. Jejich podporu potřebujeme,“ podotkl sedmigólový útočník. „Fanoušci umí svým povzbuzováním hráčům pomoct. V sobotu budeme jejich podporu potřebovat ještě víc. Věřím, že lidé přijdou a dotlačí nás k vítězství,“ dodal trenér Norbert Hrnčár.

Vršovičtí Bohemians neprožívají dobrou sezónu. Důvodů je několik – nejhorší bilance v domácích zápasech, slabší produktivita a nekonečná zranění. V zimě musel kouč Martin Hašek oželet odchody důležitých hráčů, jeho stejnojmenný syn zamířil do Sparty a Dominik Mašek se rozhodl zkusit štěstí v Mladé Boleslavi. Ovšem vedení klubu se povedlo přivábit člena širšího kádru reprezentace Kamila Vacka, dále karvinského odchovance Davida Puškáče a zajímavou posilou jistě může být Mohamed Marhún z Bahrajnu. 

Na začátku týdne vyšla v médiích informace, že v zápase se Slavií si přivodil zranění ruky právě David Puškáč a jeho start v Karviné je tak ohrožený. Nejistý je také start Jusúfa, nejlepšího střelce „klokanů“. Určitě ale nenastoupí kapitán Krch, který se v minulém zápase vykartoval. 

Svěřencům Martina Haška patří s 22 body čtrnáctá pozice, v sezóně si připsali pět výher, sedm remíz a jedenáct porážek. Bohemka vyhrála jediné z posledních dvanácti ligových utkání (ve Zlíně 2:0) a během sedmi posledních utkání vstřelila pouhé dva góly. Podzimní utkání v Ďolíčku skončilo remízou 0:0. Je to zvláštní, ale stále je to jediné čisté konto brankáře Berkovce v této sezóně.

Utkání 24. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – Bohemians Praha 1905 se bude hrát na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 9. března od 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Milan Matějček, na čarách mu budou asistovat kolegové Blažej a Hock. 

K dostání budou také klubové bulletiny MFK KARVINÁ, zdarma si je fanoušci mohou vyzvednout na pokladnách, ve fanshopu a u turniketů. Pokladny stadionu se otevřou ve 13:45 hodin. Bližší informace ke vstupenkám ZDE.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná