Generální partner
Světlý režim
7. duben 2010

Kouč Jiří Balcárek v Zábřehu skončil

Éra Jiřího Balcárka v zábřežském fotbalu končí. Pro zábřežské fandy nedotknutelná persona vyslyšela volání Karviné, u týmu Sulka ho nahradí Vlastimil Palička.

„Já jsem byl s Karvinou v kontaktu už poměrně dlouho a byli jsme domluveni, že po sezoně určitě do Karviné ze Zábřehu přijdu. Teď se ale situace změnila natolik, že povedu Karvinou už nyní,“ uvedl Jiří Balcárek.

Ten tak mění druhý tým 3. ligy za jedenáctý celek 2. ligy.

„Karviná je klub dobře zabezpečený, kde ale poněkud pokulhávají sportovní výsledky. Já bych to měl změnit,“ řekl dále Balcárek.

Pro Zábřeh je jeho náhlý odchod šokující. Balcárek převzal tým loni v zimní pauze, kdy byl téměř beznadějně odsouzen k sestupu.

Po famózním jaru se zábřežské Sulko zachránilo, v letošní sezoně se pohybuje většinou na druhé příčce Moravskoslezské ligy. V Zábřehu nenajdete nikoho, kdo by nepřísahal, že je to zásluha jen a jen Jiřího Balcárka.

„Měli jsem s Jirkou Balcárkem domluvu, že pokud bude tým zachráněn a on dostane nabídku ze druhé nebo první ligy, nebudeme mu bránit jít za lepším. A to jsme dodrželi,“ uvedl Lubomír Hrdlovič, sportovní ředitel klubu SK Sulko Zábřeh.

Zábřežský tým povede Vlastimil Palička. „Už bude u středečního tréninku,“ dodal Hrdlovič.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.