Generální partner
Světlý režim
25. březen 2019

Sedmnáctka slaví! Přivezla tři body ze Slovácka

Ligoví dorostenci mají za sebou další zápas jarní části. tentokrát hráli na půdě Slovácka. Zatímco devatenáctka opět prohrála, tak sedmnáctka oslavila výhru 3:2!
U19

1. FC Slovácko U19 – MFK Karviná U19 2:1 (0:0)
Branky: 68. Polášek, 69. Vecheta - 65. Vlachovský
Sestava Karviné: Neuman – Mrózek, Slatinský (74. Podbiol), Kaczmarczyk, Bielan – Věčorek – Vajda, Mader (46. Navrátil), Greguš (83. Kobza), Seriš - Vlachovský.
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „V prvním poločase jsme eliminovali nejsilnější stránky domácích a byli nebezpeční směrem dopředu. Do vedení jsme mohli jít díky výborně zahrané standardce, ale tváří v tvář gólmanovi jsme se neprosadili. V 65. minutě jsme nakonec šli do vedení, když Vlachovský nedal domácímu brankáři z přímého kopu šanci. Slovácko k naší škodě odpovědělo téměř okamžitě vyrovnávacím gólem a vzápětí zápas strhlo na svojí stranu. Poslední patnáctiminutovku jsme šli vzadu do rizika, víc to otevřeli. Standardka z dobré pozice šla těsně nad, Navrátil se z úhlu neprosadil. Na druhé straně Slovácko několikrát využilo otevřenou obranu, ale gól už nepřidalo. Větší zápasovou minutáž po dlouhé absenci absolvoval Mader, který, věříme, v dalších duelech týmu pomůže." 
Obránce Marek Bielan: „K důležitému zápasu jsme přistoupili dobře, začali jsme aktivně, vytvořili si pár dobrých šancí, z kterých se nám nepodařilo skórovat. Do druhého poločasu jsme nevstoupilli dobře, soupeř měl několik závarů, ale my jsme se zvedli a podařilo se nám vstřelit krásnou branku. Poté úplně nepochopitelně ztratíme koncentraci a soupeř nám dá po našich individuálních chybách dvě branky za dvě minuty... Klukům chci poděkovat, jak jsme to odmakali a věřím, že v pátek proti Boleslavi to zvládneme lépe.“

U17

1. FC Slovácko U17 – MFK Karviná U17 2:3 (1:2)
Branky: 5. Kratochvíla, 78. Bartošek - 28. Stuchlík, 39. Popov, 46. Dadak  
Sestava Karviné: Herdzina - Stuchlík, Michálek, Dadak, Fukala (61. Rychtařík) - Goj, Jurčák, Blatoň (70. Bystřičan), Vrbka (88. Čopík) - Popov (77. Lukáš), Zych.
Trenér Marcel Frajt: „Utkání se mi pochopitelně hodnotí dobře. Úvod zápasu nám ale nevyšel, brzy jsme inkasovali. Na klucích byla okamžitě vidět snaha s nepříznivým výsledkem něco udělat. Hru jsme zrychlovali a delšími míči se dostávali za obranu domácích, což jim dělá problémy. Potvrdilo se to dvěma góly do poločasu po centrech ze strany. Začátek druhé půle se nám vydařil, po rohovém kopu jsme přidali třetí gól. V dalším průběhu se zápas odehrával mezi oběma šestnáctkami s více nepřesnostmi. Naše vůle a bojovnost byla nad převahou domácích v kombinaci. Výsledek jsme více méně kontrolovali, i když v závěru Slovácko zápas zdramatizovalo snižujícím gólem. Celý tým však ukázal velmi dobré charakterové vlastnosti, velmi dobře dohrál zbytek utkání a získal první tři jarní body. Celá kabina také děkuje celému fanklubu rodičů za podporu.“
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii