Generální partner
Světlý režim
7. duben 2010

Novým trenérem se stal Jiří Balcárek

Nový trenér Jiří Balcárek se dnes ujal své funkce. Převzal tak žezlo po Leoši Kalvodovi, který byl odvolán.

Šestatřicetiletý kouč Jiří Balcárek přichází do Karviné ze Zábřehu na Moravě. Svojí trenérskou kariéru započal v Lipové. Je také spjat s juniorkou Sigmy Olomouc, se kterou dokázal postoupit do druhé ligy. Po tomto postupu došlo k dohodě mezi naším klubem a olomouckou Sigmou o odkoupení práv na druhou ligu. Jeho posledním působištěm byl Zábřeh na Moravě, který v současnosti zaujímá druhé místo v Moravskoslezské fotbalové lize.

Náš nový trenér je znám z hráčského působení v Sigmě Olomouc. V jejím dresu odehrál 124 zápasů a vstřelil 21 branek. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v klubu Unionu Berlín.

V Karviné se od Jiřího Balcárka očekává, že vrátí MFK OKD na pozice, kam bezesporu patří – do první poloviny tabulky. „Po dohodě s trenérem Leošem Kalvodou jsme usoudili, že je zapotřebí dát mužstvu nový impuls. A tím je změna trenéra. Za naše neuspokojivé výsledky nemůže Leoš Kalvoda, ale hráči, kteří nepodávali takové výkony, jaké jsme od nich očekávali. Oni nesou hlavní díl viny na současném stavu,“ vyjádřil se sportovní manager Petr Mašlej.

Zároveň poděkoval Leoši Kalvodovi. „Chtěl bych poděkovat Leošovi Kalvodovi za vše, co pro klub udělal. Přišel k nám v době, kdy nebyly připraveny podmínky pro druhou ligu. Neměli jsme hráče, vše se dělalo za pochodu. Jenom díky Leošovým lidským vlastnostem, kdy ochotně a loajálně pomohl rozvíjet náš klub, jsme premiérovou sezónu zvládli nadmíru úspěšně. Vážíme si všeho, co pro nás udělal. I nadále s ním budeme spolupracovat. Bude mít na starosti vyhledávání vhodných hráčů. Také nám doporučil Jiřího Balcárka,“ řekl sportovní manager Petr Mašlej.

Během čtvrtečního dne přineseme na našich webových stránkách rozhovor s novým lodivodem Karviné Jiřím Balcárkem.

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.