Mlade talenty

Novým trenérem se stal Jiří Balcárek

07.04.2010 | Redakce
 

Novým trenérem se stal Jiří Balcárek Nový trenér Jiří Balcárek se dnes ujal své funkce. Převzal tak žezlo po Leoši Kalvodovi, který byl odvolán.

 

Šestatřicetiletý kouč Jiří Balcárek přichází do Karviné ze Zábřehu na Moravě. Svojí trenérskou kariéru započal v Lipové. Je také spjat s juniorkou Sigmy Olomouc, se kterou dokázal postoupit do druhé ligy. Po tomto postupu došlo k dohodě mezi naším klubem a olomouckou Sigmou o odkoupení práv na druhou ligu. Jeho posledním působištěm byl Zábřeh na Moravě, který v současnosti zaujímá druhé místo v Moravskoslezské fotbalové lize.

Náš nový trenér je znám z hráčského působení v Sigmě Olomouc. V jejím dresu odehrál 124 zápasů a vstřelil 21 branek. Vyzkoušel si i zahraniční angažmá v klubu Unionu Berlín.

V Karviné se od Jiřího Balcárka očekává, že vrátí MFK OKD na pozice, kam bezesporu patří – do první poloviny tabulky. „Po dohodě s trenérem Leošem Kalvodou jsme usoudili, že je zapotřebí dát mužstvu nový impuls. A tím je změna trenéra. Za naše neuspokojivé výsledky nemůže Leoš Kalvoda, ale hráči, kteří nepodávali takové výkony, jaké jsme od nich očekávali. Oni nesou hlavní díl viny na současném stavu,“ vyjádřil se sportovní manager Petr Mašlej.

Zároveň poděkoval Leoši Kalvodovi. „Chtěl bych poděkovat Leošovi Kalvodovi za vše, co pro klub udělal. Přišel k nám v době, kdy nebyly připraveny podmínky pro druhou ligu. Neměli jsme hráče, vše se dělalo za pochodu. Jenom díky Leošovým lidským vlastnostem, kdy ochotně a loajálně pomohl rozvíjet náš klub, jsme premiérovou sezónu zvládli nadmíru úspěšně. Vážíme si všeho, co pro nás udělal. I nadále s ním budeme spolupracovat. Bude mít na starosti vyhledávání vhodných hráčů. Také nám doporučil Jiřího Balcárka,“ řekl sportovní manager Petr Mašlej.

Během čtvrtečního dne přineseme na našich webových stránkách rozhovor s novým lodivodem Karviné Jiřím Balcárkem.

• STOPka pro Petráně
včera - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 2 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

• Duel v Budějovicích upřesněn
7.10. - LFA upřesnila další ligové kolo. Karvinští nastoupí u nováčka z Českých Budějovic v neděli 27. října od 14:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem