Ligoví dorostenci si poradili s Mladou Boleslaví

31.03.2019 | redakce

Ligoví dorostenci si poradili s Mladou Boleslaví Dorostenecké týmy U19 a U17 zvládly páteční domácí zápasy proti Mladé Boleslavi. Devatenáctce (na fotkách) stačil k výhře jeden gól, sedmnáctka se radovala po penaltovém rozstřelu.

U19

MFK Karviná U19 – FK Mladá Boleslav U19 1:0 (1:0)
Branka: 12. Podbiol
Sestava Karviné: Neuman – Slatinský, Věčorek, Kaczmarczyk, Bielan – Mader, Greguš, Vlachovský – Mrózek (87. Holzer), Podbiol (61. Zych), Vajda (89. Kobza).
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Za aktivní vstup do zápasu jsme byli ve 12. minutě odměnění gólem – akci Věčorka a střelu Vlachovského dovedl do gólové podoby pohotově Podbiol. V první půli hrálo družstvo dobře, dokázalo se dostat přes kvalitně organizovanou defenzivu soupeře i k dalším možnostem ke skórování. Uklidňující druhý gól jsme však nepřidali, tím pádem soupeř cítil šanci. Druhý poločas byl z obou stran herně slabší, kluci ovšem zápas poctivě odmakali a Boleslav nepustili do žádné příležitosti.“
Útočník Daniel Podbiol: „V první půli jsme byli víc na míči než soupeř a častěji jsme zakončovali. Po změně stran naše defenziva odvedla skvělou práci a získali tři body.“

U17

MFK Karviná U17 – FK Mladá Boleslav U17 1:1, 5:4np (0:0)
Branky: 48. Popov, rozh. pen. Vrbka - 85. Prajs
Sestava Karviné: Drobek - Stuchlík, Michálek, Rychtařík, Fukala - Lukáš (46. Přichystal), Blatoň (74. Čopík), Goj, Vrbka - Popov (86. Dadak), Zych (61. Bystřičan).
Trenér Marcel Frajt: „Z vítězné sestavy na Slovácku nám vypadla trojice hráčů, ale výsledkově jsme na minulý zápas navázali. Herně to nebylo ono, bylo to spíš bojovné utkání se spoustou nepřesností v přechodové fázi. V té útočné jsme si moc šancí nevytvořili. Podařilo se nám ovšem vsítit gól po důrazu v pokutovém území  - standardní situaci využil Popov. Hosté nás v dalších minutách zatlačili, dlouho jsme odolávali, ale nakonec přišlo vyrovnání po standardní situaci. Vítězství za tři body mohlo přijít, postupovali jsme sami na bránu, jenže gólmana Boleslavi jsme nepřekonali. V penaltovém rozstřelu nás podržel brankář Drobek a získali jsme plusový bod, který nás pochopitelně těší.“

• Jurčák s Future U16 vítěz
včera - Český národní tým Future U16 dominoval a logicky také triumfoval na turnaji v Belgii. Borec MFK Karviná Oliver Jurčák se neztratil, zasáhl do všech utkání - proti Belgii (výhra 2:1) odehrál v základu celý zápas, proti Dánsku (4:2) celý druhý poločas a v zápase se Švédskem (3:1) zasáhl do utkání na posledních 19 minut.

• Sestřih vítězství na Letné
před 2 dny - Krásnou velikonoční neděli prožili všichni fanoušci a samozřejmě celý klub, vždyť svěřenci Františka Straky vyhráli na půdě Sparty. Sestřih nejzajímavějších okamžiků je ZDE.

• KARVINÁ CUP: Triumfy Katowic
před 3 dny - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se vydařil. Za krásného počasí se v obou kategoriích (U8 a U10) radovaly z celkového vítězství týmy GKS Katowice. Domácí týmy pod vedením trenérů Hánla a Vichera skončily hodně na 5.místě. Podrobnosti během týdne!

• Víkendové výsledky týmů MFK
20.4. - U18-Valašské Meziříčí 6:1, U16-Valašské Meziříčí 1:2, Zlín-U15 1:2, Zlín-U14 7:0, Hranice-U13 2:15, Hranice-U12 6:13, st.žáci B-Jablunkov 1:3, Ml.žáci B-Jablunkov 5:3.

• Karviná Cup 2019 už v sobotu
18.4. - První ročník mezinárodního turnaje Karviná Cup 2019 se uskuteční v sobotu 20. dubna od 9 hodin ve Sportovním centru Kovona a je určen pro kategorie přípravek U8 a U10. Na čtyřech hřištích současně se představí 16 týmů. Fanoušci a rodiče jsou zváni!

• Středeční výsledky mládeže
17.4. - Sparta Praha-U19 2:1, Sparta Praha-U17 6:3, Hodonín-U15 1:1, Hodonín-U14 1:2.

• Juniorka v Třinci až v úterý
15.4. - Po dohodě obou klubů se 4. kolo nadstavby B mezi Třincem a Karvinou odehraje o den později oproti původnímu plánu - tedy v úterý 23. dubna od 14:30 hodin.

• Sestřih výhry nad Zlínem
14.4. - Karvinští získali v sobotu tři strašně důležité body, když doma porazili 2:0 Zlín. Na oba góly a všechny zajímavé momenty se podívejte v sestřihu na iSport.cz ZDE.