Mlade talenty

Jak bude mést trenér Balcárek?

10.04.2010 | Martin Ruščin - Karvinský deník
 

Jak bude mést trenér Balcárek? Známé úsloví o tom, že nové koště dobře mete, budou mít v neděli šanci naplnit druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná.

 

Nový kouč Jiří Balcárek povede svůj nový karvinský tým do důležité bitvy. Jeho soupeřem bude Vlašim, zdatný nováček letošního ročníku. Středočeši svým způsobem kopírují účinkování loňského nováčka právě z Karviné. Drží se bez problémů v horní polovině tabulky a pravidelně sbírají body.

To se na jaře karvinským hráčům moc nedaří. Stále čekají na svou první výhru. Trenér Balcárek, sotva se s Karvinou domluvil na angažmá, nelenil a okamžitě se vydal sledovat středeční dohrávku II. ligy do Vlašimi, která přehrála v krajském derby Čáslav 2:1.

Co nový trenér MFK OKD vypozoroval? „Vypozoroval jsem hlavně to, že Vlašim je soudržný bojovný tým. Hráči při sobě drží, o čemž nejlépe svědčí fakt, že otočili poločasový nepříznivý vývoj zápasu 0:1. Také je to tým s velkou výškovou převahou, tudíž hojně využívá standardní situace. Ať po volných kopech či po dlouhých autových vhazováních. Na to si budeme muset dát bedlivý pozor,“ varuje dopředu trenér Jiří Balcárek.

Co se dá vůbec za tak krátkou dobu s novým mužstvem vymyslet? „Bylo to opravdu rychlé, v dalších dnech bude na vše daleko více času. Hráčům jsem se zatím snažil jednoduchou formou vysvětlit, co po nich budu chtít a vyžadovat. Prozatím změníme rozestavení a uděláme i dvě, tři změny v sestavě,“ plánuje Balcárek. Prozrazovat je až do neděle nehodlá. „Vlašim se má určitě na pozoru, tyhle informace se šíří rychle,“ zasmál se karvinský trenér.

Ten prioritu označil jednoduše. „Ze všeho nejdříve teď potřebujeme dobrý výsledek. A to znamená tři body. Dobrý výsledek je důležitý z toho pohledu, aby se mužstvo chytlo a uklidnilo,“ upozorňuje.

Jako bývalý výtečný ligový plejer dovede rozpoznat, jak hráči na tréninku pracují a jak se chovají v samotném zápase. „Hráče jsem samozřejmě viděl na DVD s jarními duely Karviné a viděl jsem je i na vlastní oči na tréninku. Proto je potřeba trochu změnit rozestavení a zamíchat sestavou. Nehodlám ji rozbíjet, nutné jsou jen menší změny. Alespoň prozatím,“ odpověděl na dotaz, zdali změn v sestavě bude hodně.

• U10 čeká ve středu kvalifikace
včera - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10! Ve středu se na Kovoně představí osmička týmů od 10 hodin!

• STOPka pro Petráně
před 2 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
před 3 dny - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem