Generální partner
Světlý režim
10. duben 2010

Jak bude mést trenér Balcárek?

Známé úsloví o tom, že nové koště dobře mete, budou mít v neděli šanci naplnit druholigoví fotbalisté MFK OKD Karviná.

Nový kouč Jiří Balcárek povede svůj nový karvinský tým do důležité bitvy. Jeho soupeřem bude Vlašim, zdatný nováček letošního ročníku. Středočeši svým způsobem kopírují účinkování loňského nováčka právě z Karviné. Drží se bez problémů v horní polovině tabulky a pravidelně sbírají body.

To se na jaře karvinským hráčům moc nedaří. Stále čekají na svou první výhru. Trenér Balcárek, sotva se s Karvinou domluvil na angažmá, nelenil a okamžitě se vydal sledovat středeční dohrávku II. ligy do Vlašimi, která přehrála v krajském derby Čáslav 2:1.

Co nový trenér MFK OKD vypozoroval? „Vypozoroval jsem hlavně to, že Vlašim je soudržný bojovný tým. Hráči při sobě drží, o čemž nejlépe svědčí fakt, že otočili poločasový nepříznivý vývoj zápasu 0:1. Také je to tým s velkou výškovou převahou, tudíž hojně využívá standardní situace. Ať po volných kopech či po dlouhých autových vhazováních. Na to si budeme muset dát bedlivý pozor,“ varuje dopředu trenér Jiří Balcárek.

Co se dá vůbec za tak krátkou dobu s novým mužstvem vymyslet? „Bylo to opravdu rychlé, v dalších dnech bude na vše daleko více času. Hráčům jsem se zatím snažil jednoduchou formou vysvětlit, co po nich budu chtít a vyžadovat. Prozatím změníme rozestavení a uděláme i dvě, tři změny v sestavě,“ plánuje Balcárek. Prozrazovat je až do neděle nehodlá. „Vlašim se má určitě na pozoru, tyhle informace se šíří rychle,“ zasmál se karvinský trenér.

Ten prioritu označil jednoduše. „Ze všeho nejdříve teď potřebujeme dobrý výsledek. A to znamená tři body. Dobrý výsledek je důležitý z toho pohledu, aby se mužstvo chytlo a uklidnilo,“ upozorňuje.

Jako bývalý výtečný ligový plejer dovede rozpoznat, jak hráči na tréninku pracují a jak se chovají v samotném zápase. „Hráče jsem samozřejmě viděl na DVD s jarními duely Karviné a viděl jsem je i na vlastní oči na tréninku. Proto je potřeba trochu změnit rozestavení a zamíchat sestavou. Nehodlám ji rozbíjet, nutné jsou jen menší změny. Alespoň prozatím,“ odpověděl na dotaz, zdali změn v sestavě bude hodně.

Rozhovory Rozhovory
čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii