Generální partner
Světlý režim
28. duben 2019

Skupinu o záchranu zahájí Karvinští v Opavě

V sobotu večer skončila základní část FORTUNA:LIGY a zároveň vykrystalizovaly do finálních podob všechny tři části tabulky. Karvinské borce čeká ve skupině o záchranu pět utkání - první dvě venku, potom dvě doma a na závěr se opět bude cestovat.

Z patnácté příčky s devítibodovým náskokem na poslední Duklu a pouze s čtyřbodovou ztrátou na třináctou příčku (zajišťující klid bez barážového dvojutkání) vstoupí svěřenci Františka Straky do nadstavbové části -  oficiálně FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu.

Bylo jasné, že patnáctý celek odehraje první dvě utkání venku, poté se během čtyř dnů představí dvakrát doma, a nadstavbu ukončí na hřišti soupeře. Karvinští měli jistotu patnácté příčky už před posledním duelem s Libercem. Jen se čekalo, jak se „vyvrbí“ výsledky soupeřů před nimi. Nakonec to dopadlo (z pohledu přeci jen náročnějšího cestování) velmi slušně.

Jediný delší výjezd bude do Příbrami, zbývající dva budou mnohem blíže – do Opavy a Uherského Hradiště. V neděli 5. května se karvinský tým představí ve slezském derby v Opavě, v sobotu 11. května dojde na duel v Příbrami, který bude pikantní třeba v tom, že momentálně trénuje středočeský celek Roman Nádvorník, který byl trenérem Karviné do 15. kola této sezóny.

Poté se uskuteční jediné vložené kolo celé sezóny – v úterý 14. května přijede do Karviné pražská Dukla. O čtyři dny později (18. května) dorazí do Karviné jiný pražský výběr, ten z Ďolíčku. Nadstavbu pak tým Františka Straky uzavře v sobotu 25. května v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Pokud Karvinští po těchto pěti kolech budou na 13. a lepším místě, sezóna pro ně úspěšně skončí. Jestliže budou v tabulce figurovat na 14. nebo 15. příčce, bude je čekat barážové dvojutkání s někým z druholigových soupeřů. Poslední šestnácté místo znamená přímý sestup.

Veškeré informace týkající se FORTUNA:LIGY FINÁLE najdete ZDE.     YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?

út 31.12. | redakce

Pavel Dreksa: Hlavně, ať se nepotkáme v baráži!

V půlce prosince bylo oficiálně oznámeno, že stoper Pavel Dreksa v Karviné po čtyřech a půl letech končí. V posledním rozhovoru se rozpovídal o karvinské štaci, kterou si zpříjemnil v Ázerbájdžánu. Vysvětlil také, proč se rozhodl pro Zbrojovku a nezapomněl poděkovat celému klubu.