Mlade talenty

Skupinu o záchranu zahájí Karvinští v Opavě

28.04.2019 | redakce
 

Skupinu o záchranu zahájí Karvinští v Opavě V sobotu večer skončila základní část FORTUNA:LIGY a zároveň vykrystalizovaly do finálních podob všechny tři části tabulky. Karvinské borce čeká ve skupině o záchranu pět utkání - první dvě venku, potom dvě doma a na závěr se opět bude cestovat.

 

Z patnácté příčky s devítibodovým náskokem na poslední Duklu a pouze s čtyřbodovou ztrátou na třináctou příčku (zajišťující klid bez barážového dvojutkání) vstoupí svěřenci Františka Straky do nadstavbové části -  oficiálně FORTUNA:LIGY skupiny o záchranu.

Bylo jasné, že patnáctý celek odehraje první dvě utkání venku, poté se během čtyř dnů představí dvakrát doma, a nadstavbu ukončí na hřišti soupeře. Karvinští měli jistotu patnácté příčky už před posledním duelem s Libercem. Jen se čekalo, jak se „vyvrbí“ výsledky soupeřů před nimi. Nakonec to dopadlo (z pohledu přeci jen náročnějšího cestování) velmi slušně.

Jediný delší výjezd bude do Příbrami, zbývající dva budou mnohem blíže – do Opavy a Uherského Hradiště. V neděli 5. května se karvinský tým představí ve slezském derby v Opavě, v sobotu 11. května dojde na duel v Příbrami, který bude pikantní třeba v tom, že momentálně trénuje středočeský celek Roman Nádvorník, který byl trenérem Karviné do 15. kola této sezóny.

Poté se uskuteční jediné vložené kolo celé sezóny – v úterý 14. května přijede do Karviné pražská Dukla. O čtyři dny později (18. května) dorazí do Karviné jiný pražský výběr, ten z Ďolíčku. Nadstavbu pak tým Františka Straky uzavře v sobotu 25. května v Uherském Hradišti proti Slovácku.

Pokud Karvinští po těchto pěti kolech budou na 13. a lepším místě, sezóna pro ně úspěšně skončí. Jestliže budou v tabulce figurovat na 14. nebo 15. příčce, bude je čekat barážové dvojutkání s někým z druholigových soupeřů. Poslední šestnácté místo znamená přímý sestup.

Veškeré informace týkající se FORTUNA:LIGY FINÁLE najdete ZDE.     • Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem