Generální partner
Světlý režim
30. duben 2019

U19+U17: Pět bodů proti Pardubicím

Ligoví dorostenci zdolali v sobotních domácích utkáních hosty z Pardubic - devatenáctka (na fotkách) po penaltách, sedmnáctka v normální hrací době!
U19

MFK Karviná U19 – FK Pardubice U19 1:1, 2:1np (0:0)
Branky: 47. Vlachovský, rozh. pen. Kaczmarczyk - 88. Pekárek
Sestava Karviné: Neuman – Mrózek, Věčorek, Holzer, Kaczmarczyk – Mader, Greguš, Vlachovský – Seriš (58. Ratica), Podbiol (75. Zych), Bielan.
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Přes dobře organizovaného soupeře se nám celý zápas dostávalo velice těžko. V první půli jsme si vytvořili tři až čtyři pološance, bylo tam i břevno. Pardubice venku prohrály doposud jenom tři duely v řádné hrací době a umí si počkat na svou příležitost. Ta se jim naskytla ve 40. minutě, ale Vláďa Neuman v bráně vytáhl důležitý zákrok. Vstup do druhého poločasu nám vyšel, hned po dvou minutách po nebezpečném balónu do vápna a dobrém náběhu jsme se ujali vedení. Byli jsme odměněni za trpělivost. Podstatnou část utkání jsme byli aktivnější. Hosté šli v závěru za vyrovnáním, a přestože si nevypracovali vyloženou šanci, tak v 88. minutě se jim podařilo dostat zápas do penaltového rozstřelu. V něm šlo štěstí za připraveným a lepším - v tomto případě za naším gólmanem a „aspoň“ dvěma střelci. Vítězství po penaltách bereme, protože po gólu ze samotného závěru bylo důležité se na ně zkoncentrovat a získat dva body, jeden by byl pro nás málo.“
Brankář Vladimír Neuman: „První poločas nebyl z naší strany úplně nejlepší. Dlouho jsme se hledali, těžce jsme překonávali obranu Pardubic, ale když už se to podařilo, tak to bylo nebezpečné. Druhý poločas se nám podařilo dát rychlý gól a měli jsme skvěle nakročeno k vítězství. Bohužel těsně před koncem jsme inkasovali a šlo se do penalt. Ty už jsou o štěstí, které tentokrát stálo na naší straně.“

U17

MFK Karviná U17 – FK Pardubice U17 4:2 (2:0)
Branky: 1. a 28. Molitorisz, 63. Vrbka, 66. Goj - 59. Čermák, 80. Koutský
Sestava Karviné: Herdzina - Michálek, Dawid, Rychtařík, Čopík (41. Stuchlík) - Molitorisz (50. Bystřičan), Jurčák, Blatoň (66. Hrušovský), Holaň (73. Dadak) - Goj, Vrbka.
Trenér Marcel Frajt: „Jedním z cílů bylo odčinit předchozí dva zápasy, ve kterých jsme inkasovali po šesti gólech. To se částečně podařilo i díky dobrému vstupu do utkání. Hned po dvaceti vteřinách jsme se ujali vedení díky důrazu Molitorisze. Další minuty se odehrávaly v režii hostů, jenže udeřili jsme opět my. Dvougólový náskok nám dodal klid, po změně stran se hrálo spíš mezi oběma šestnáctkami nahoru dolů. Na našich hráčích byla vidět větší touha po vítězství, což se podařilo zvládnout i díky naší produktivitě.“

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná