Generální partner
Světlý režim
13. duben 2010

Jursa: Změnila se atmosféra

Vítězným gólem do sítě vlašimského nováčka se blýskl pravý bek MFK OKD Karviná Tomáš Jursa v utkání II. fotbalové ligy Karviná – Vlašim 3:0. Po zápase hovořil o změně ovzduší uvnitř klubu po výměně trenérů uprostřed minulého týdne. S příchodem trenéra Balcárka se do kabiny dostala jiná atmosféra. To už tak většinou bývá, nový trenér s sebou přinese nové věci, celý týden tak probíhal úplně jinak než ty minulé,“ nepřekvapil svým tvrzením Jursa. Omílané pravidlo o novém impulsu s příchodem jiného trenéra funguje ve fotbale téměř vždy.

Martin Opic při prvním gólu tvrdil, že míč tečoval, ale že prý když už ho rozhodčí připsali vám, tak se o to přít nebude. Co vy na to?

Jo? Nevím no, já tam žádnou teč neviděl, ale když bude gól chtít, tak si ho může nechat. Pro nás bylo důležité, jestli zvítězíme a ne jestli zrovna já dám gól. Za tři body jsme hodně rádi. Už jsme to nutně potřebovali.

Jak se hrálo na mokrém trávníku?

Museli jsme být mnohem koncentrovanější. Na tomhle terénu stačí nějaký špatný odkop nebo skluz míče a je zle. Nemohli jsme dopustit, aby Vlašim dostala k dispozici byť jen jediný brejk. Navíc terén nebyl nakloněn kombinaci, kterou jsme chtěli na soupeře uplatnit. Pro nás to bylo určitě těžší než pro hosty.

Co jste říkal na změnu rozestavení?

Za trenéra Kalvody jsme hráli 4-4-2, teď to bude nová formace 4-5-1, ovšem s rotováním hráčů. Ten systém je variabilní, můžeme jej hned přetvořit na 4-3-3 podle toho, jak to budeme zrovna potřebovat. Čekali jsme, že nový trenér něco změní, takže nás to moc nepřekvapilo. Ostatně, takhle se dnešní fotbal hraje.

A jak jste vnímal výměnu hráčů v záložní formaci během zápasu?

Jo, to bylo zajímavé. Vlado Milosavljev se posouval na druhý konec hřiště místo Cika, taky Christian Tchami měnil pozice. Byl to záměř zaskočit soupeře a to se podle výsledku podařilo. Naštěstí obránců se tahle rotace netýkala, takže jsem zůstal klidný.

Jak dlouho bude kouzlo nového trenéra fungovat?

Dneska jsme vyhráli zasloužené, ale jsme teprve na začátku. Jak jsem říkal, uplynulý týden byl v mnohém jinačí, změnily se zažité pořádky. My dnes nutně potřebovali vyhrát, taky jsme chtěli přivítat trenéra třemi body (smích). Možná, že to byl zlomový výkon před dalším průběhem jarní části. Kdyby se nám povedlo nastartovat zase nějakou sérii jako loni na jaře, bylo by to fantastické.

 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii