Generální partner
Světlý režim
3. květen 2019

Trenér měsíce Straka, hráč Wágner a Král as. Ba Loua

V totální dominanci MFK Karviná se změnily tradiční ankety FORTUNA:LIGY. Za měsíc duben byli vyhlášeni těmi nejlepšími výhradně zástupci MFK – František Straka nejlepším trenérem, Tomáš Wágner nejlepším hráče a navíc se čtyřmi gólovými přihrávkami se Přihraj:Králem asistencí.
Proč podle LFA František Straka?

Straka se trenérem Karviné stal v březnu letošního roku a do FORTUNA:LIGY se vrátil po necelých šesti letech strávených v zahraničí. Od jeho nástupu Karviná sehrála šest zápasů, z nichž má bilanci čtyř výher a dvou porážek. I díky těmto výsledkům Karviná stále bojuje o to, aby se vyhnula baráži o FORTUNA:LIGU.

V dubnu Straka dovedl svůj tým ke třem výhrám a jedné porážce. Jediná porážka přišla na půdě Olomouce, výhry pak společně se svým týmem slavil proti Zlínu, Liberci a Spartě. Karviné se tedy podařilo porazit dva týmy ze skupiny o titul. „Je to příjemná věc, ale vůbec to není jen o mně. Je to o práci všech lidí v klubu, jde o kolektivní úspěch. Doufám ale, že v nastoleném trendu budeme pokračovat, protože už v neděli startuje nadstavbová část soutěže,“ řekl Straka krátce po oficiálním oznámení.  


Proč podle LFA právě Tomáš Wágner?

Devětadvacetiletý útočník se v dubnu rozstřílel. Ve čtyřech zápasech odehrál plný počet minut a střelecky se prosadil hned třikrát – jednou do sítě Zlína a dvakrát proti Spartě. Právě na pražské Letné Karviná překvapila, když zde vyhrála 3:1 a Wágner byl fanoušky zvolen nejlepším hráčem Slezanů v utkání.

Wágner se i díky těmto trefám poprvé v kariéře přehoupl přes hranici 10 gólů ve FORTUNA:LIZE, navíc je v aktuální sezóně celkově pátým nejlepším střelcem ligy. Doposud zatím nejlepší sezónu z hlediska gólů zažil v ročníku 2014/15, kdy v dresu Mladé Boleslavi nastřílel deset gólů. „Z ocenění mám radost, ale vnímám to podobně jako trenér. Jde o kolektivní ocenění a já za to děkuji spoluhráčům i trenérům,“ prohlásil Tomáš Wágner, který tuto cenu získal už podruhé. V minulé sezóně se radoval za měsíc únor.


Adriel D´Avila Ba Loua

Statistika Přihraj:Král asistencí má svého dalšího vítěze. Stal se jím dvaadvacetiletý záložník Adriel Ba Loua, který v období 26. až 30. kola přihrál svým spoluhráčům na čtyři góly. Rodák z Pobřeží slonoviny tak navázal na Lukáše Budínského, který tuto soutěž opanoval na podzim (6. – 10. kolo). Ba Loua doposud zasáhl do 21 zápasů FORTUNA:LIGY a připsal si 2 góly a 5 asistencí.

Mimořádně se mu pak povedl závěr základní části, v níž si během období 26. až 30. kola připsal v pěti zápasech čtyři brankové asistence. Ba Loua přihrál svým spoluhráčům na góly v utkáních s Ostravou, Zlínem, Spartou a naposledy Libercem. „Je to pro mě speciální a výjimečné. Vnímám to jako odměnu za práci a děkuji svým spoluhráčům, že po těchto přihrávkách skórovali. V opačném případě by to samozřejmě nebyly gólové asistence a já bych tuto soutěž nevyhrál,“ uvedl.

Ba Loua nastoupí v příštích pěti duelech ve speciálním dresu označeném na rukávu jako Přihraj:Král asistencí, který bude na konci sezóny i s hráčovým podpisem vydražen. Výtěžek aukce poputuje na Nadační fond Zelený život. „Těším se, že ve speciálním dresu nastoupím do nadstavby, ale vůbec nejlepší by bylo, kdybychom ho měli jako tým, tedy všichni na trávníku,“ řekl skromně Ba Loua. Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná