Mlade talenty

František Straka: To hlavní pro nás právě začíná

03.05.2019 | redakce
 

František Straka: To hlavní pro nás právě začíná Kouč František Straka zvládl s celým týmem noblesně poslední utkání základní části FORTUNA:LIGY. Nyní je tady nová soutěž, startuje FINÁLE FORTUNA:LIGY skupina o záchranu. Karvinští jdou do zápasů s jasným cílem - být úspěšní! První zápas? Slezské derby v Opavě.

 

Trenére, v neděli startuje poprvé v historii nejvyšší soutěže nadstavba, konkrétně FINÁLE FORTUNA:LIGY. Co říkáte na nový model?
Musíme to hrát, je to povinnost. Všem týmům z naší skupiny ovšem dalších pět zápasů dává možnost si polepšit, nebo samozřejmě pohoršit svá umístění po třiceti kolech, na která jsme byli léta zvyklí. Uděláme maximum pro to, abychom se dostali v tabulce výš.

Pozorujete na hráčích, že se jim po sérii úspěšných výsledků v uvozovkách lépe dýchá?
To byl první krůček k tomu, abychom splnili náš cíl. Jdeme opravdu krok za krokem, abychom se dostali ze situace, ve které pořád jsme. To hlavní pro nás začíná právě v neděli.

Ano, první příležitost bude mít váš tým na půdě slezského rivala z Opavy. 
Je to nepříjemný soupeř, který svou kvalitu dokazuje v domácím prostředí. Jde o podobně silový tým jako Liberec s řadou individualit a výborných kluků jako Tomáš Jursa, Pavel Zavadil nebo Tomáš Smola.

První dvě utkání odehrajete venku. Jak to vnímáte?
Je to tvrdá realita! Stejně ta utkání musíme odehrát, takže je to vlastně jedno. My ovšem nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Musíme se pořád prezentovat takovými výkony, abychom byli úspěšní. Třeba jako v posledních kolech. 

Právě za výkony a výsledky z posledních kol jste byl Ligovou fotbalovou asociací vyhlášen nejlepším trenérem dubna a Tomáš Wágner nejlepším hráčem dubna. Těší vás to?
Samozřejmě ano, je to příjemná věc, ale není to jen o mně. Jde o kolektivní úspěch.

Trénoval jste hodně klubů v zahraničí. Byla i tam podobná ocenění v módě?
Jasně! Několik jich mám. I na tuhle trofej, až dorazí, ještě budu mít na poličce místo (úsměv). 

Ještě zpět k Opavě. Vnímá kabina fakt, že pokud by se v Opavě vyhrálo, tak manko právě na Slezský FC bude pouhý bod?
Je to otázka hlavy, psychiky. I o tom bude tenhle zápas. Nikdo není slepý, všichni ví, jaké jsou rozestupy. Jestliže se z té situace, ve které jsme, o čemž jsem už mluvil, chceme dostat, tak musíme toto utkání zvládnout.

• Sestřih utkání s Bohemkou
dnes - Nepovedený zápas odehráli Karvinští proti týmu Bohemians Praha 1905 a vůbec poprvé pod trenérem Strakou doma nevyhráli. Na sestřih všeho podstatného se podívejte ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, U18-Hlučín 5:2, Zlín-U17 0:1, U16-Hlučín 2:2, st.žáci B-Kobeřice 0:1, ml.žáci B-Kobeřice 3:4.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem