Generální partner
Světlý režim
3. květen 2019

František Straka: To hlavní pro nás právě začíná

Kouč František Straka zvládl s celým týmem noblesně poslední utkání základní části FORTUNA:LIGY. Nyní je tady nová soutěž, startuje FINÁLE FORTUNA:LIGY skupina o záchranu. Karvinští jdou do zápasů s jasným cílem - být úspěšní! První zápas? Slezské derby v Opavě.
Trenére, v neděli startuje poprvé v historii nejvyšší soutěže nadstavba, konkrétně FINÁLE FORTUNA:LIGY. Co říkáte na nový model?
Musíme to hrát, je to povinnost. Všem týmům z naší skupiny ovšem dalších pět zápasů dává možnost si polepšit, nebo samozřejmě pohoršit svá umístění po třiceti kolech, na která jsme byli léta zvyklí. Uděláme maximum pro to, abychom se dostali v tabulce výš.

Pozorujete na hráčích, že se jim po sérii úspěšných výsledků v uvozovkách lépe dýchá?
To byl první krůček k tomu, abychom splnili náš cíl. Jdeme opravdu krok za krokem, abychom se dostali ze situace, ve které pořád jsme. To hlavní pro nás začíná právě v neděli.

Ano, první příležitost bude mít váš tým na půdě slezského rivala z Opavy. 
Je to nepříjemný soupeř, který svou kvalitu dokazuje v domácím prostředí. Jde o podobně silový tým jako Liberec s řadou individualit a výborných kluků jako Tomáš Jursa, Pavel Zavadil nebo Tomáš Smola.

První dvě utkání odehrajete venku. Jak to vnímáte?
Je to tvrdá realita! Stejně ta utkání musíme odehrát, takže je to vlastně jedno. My ovšem nerozlišujeme, jestli hrajeme doma nebo venku. Musíme se pořád prezentovat takovými výkony, abychom byli úspěšní. Třeba jako v posledních kolech. 

Právě za výkony a výsledky z posledních kol jste byl Ligovou fotbalovou asociací vyhlášen nejlepším trenérem dubna a Tomáš Wágner nejlepším hráčem dubna. Těší vás to?
Samozřejmě ano, je to příjemná věc, ale není to jen o mně. Jde o kolektivní úspěch.

Trénoval jste hodně klubů v zahraničí. Byla i tam podobná ocenění v módě?
Jasně! Několik jich mám. I na tuhle trofej, až dorazí, ještě budu mít na poličce místo (úsměv). 

Ještě zpět k Opavě. Vnímá kabina fakt, že pokud by se v Opavě vyhrálo, tak manko právě na Slezský FC bude pouhý bod?
Je to otázka hlavy, psychiky. I o tom bude tenhle zápas. Nikdo není slepý, všichni ví, jaké jsou rozestupy. Jestliže se z té situace, ve které jsme, o čemž jsem už mluvil, chceme dostat, tak musíme toto utkání zvládnout.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná