Mlade talenty

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra

19.05.2019 | redakce
 

Smrž: V lize na stoperu to byla moje premiéra Karvinští podlehli Bohemians Praha 1905 0:1 a s definitivní platností si zahrají baráž. Kvůli absenci kapitána Dreksy se pro mnohé možná trochu překvapivě objevil ve stoperské dvojici vedle Milana Rundiće defenzivní záložník Vojtěch Smrž.

 

Vojto, před utkáním existovala teoretická šance na třinácté místo. Co podle vás o sudu utkání rozhodlo?
Přesně, jak říkáte. Šance byla pouze teoretická, ale věřili jsme, že by se to třeba mohlo podařit. Určitě rozhodl náš špatný první poločas. Bohemka hrála dobře zezadu, vlastně celý zápas dobře bránila a měli jsme těžké se prosadit.  Věděli jsme, že venku hrají lépe. Po změně stran to bylo z naší strany lepší, ale nedokázali jsme přes ten jejich blok prosadit. Bohužel si ani nevybavím nějakou naši pořádnou šanci.

Fanoušci vás znají jako defenzivního záložníka, ale objevil jste se na stoperu.
Trenéři se tak při absenci Pavla Dreksy takhle rozhodli. Můžu hrát na obou postech, ovšem v lize to pro mě byla na pozici středního obránce premiéra. Posty jsou odlišné, trenér mi říkal, ať nic nevymýšlím a hraju jednoduše.

Nyní je jasné, že vám sezóna skončí až na začátku června – v baráži narazíte na Jihlavu. Jak to vnímáte?
Počítali jsme s tím, že to tak asi dopadne. Baráž za každou cenu musíme zvládnout. S Jihlavou máme dobrou zkušenost, co se týče zápasu o všechno. V minulé sezóně jsme se tam zachránili a pevně věříme, že se nám to podaří i tentokrát.

Může třeba rozhodnout faktor F, tedy fanoušci?
Je to dost možné. Máme malý uzavřený stadion a fandové umí vytvořit super atmosféru. Všichni společně chceme zachránit ligu a věřím, že na tak důležitý domácí zápas přijdou ve velkém počtu. Budeme je potřebovat!• Janečka nemůže hrát
včera - Sobotní duel v Příbrami musí Marek Janečka vynechat kvůli čtyřem žlutým kartám. Jeho trest ve čtvrtek potvrdila DK LFA na svém zasedání!

• Molitorisz na kvalifikaci U17
před 2 dny - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
17.9. - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
16.9. - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
16.9. - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
×
Dnes v 16:30
1.FK Příbram
MFK Karviná
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem