Generální partner
Světlý režim
22. květen 2019

Oliver Jurčák: Věřím, že jsem udělal dobrý dojem

Premiéru jako hrom zažil v polovoně dubna v reprezentačním FUTURE výběru do 16 let Oliver Jurčák. Zasáhl do všech tří vítězných duelů (Belgie 2:1, Dánsko 4:2 a Švédsko 3:1) a nakonec mohl spolu s celým týmem oslavit celkový triumf na turnaji v Belgii.
Olivere, poprvé jste měl možnost navléknout reprezentační dres. Jaké to bylo?
Zpočátku jsme se s klukama oťukávali, přeci jen jsme se neznali. Já znal pouze jednoho spoluhráče z Regionální akademie FAČR. Po prvním tréninku to ale ze všech spadlo a byli jsme dobrá parta. Hodně tomu pomohly samozřejmě výsledky, to je jasné.

Ano, turnaj v belgickém Tubize jste vyhráli.
Bylo to super. Trenéři s námi byli spokojení. Po příjezdu zpátky do Karviné mi náš trenér Frajt říkal, že reprezentační kouč pan Bejbl byl se mnou spokojený. Hráli jsme hodně kombinačně, vyrovnaný byl zápas s Belgií. Další dvě utkání s Dánskem a Švédskem patřila nám.

Zasáhl jste do všech tří zápasů, proti Dánsku jste odehrál v základní sestavě celý duel. Postavil vás trenér Bejbl na stejný post jako v klubu?
Ano, hrál jsem na pozici defenzivního záložníka.

Předpokládám, že byste byl rád, kdyby se nejednalo pouze o epizodní roli v reprezentaci. Je to tak?
Stoprocentně! Kdo by nechtěl hrát za národní tým? Věřím, že jsem udělal dobrý dojem a obdržím před dalším srazem znovu pozvánku. 
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná