Mlade talenty

5/5: Na závěr do Uherského Hradiště, Slovácko-Karviná (so,17)

24.05.2019 | redakce
 

5/5: Na závěr do Uherského Hradiště, Slovácko-Karviná (so,17) Na trávníku v Uherském Hradišti zakončí fotbalisté MFK Karviná nadstavbovou část FORTUNA:LIGY. Oba soupeři už mají své jisté - Slovácko se už dávno zachránilo, hosty ze Slezska čeká baráž. Dá se tedy očekávat bezstarostný fotbal, který by měl fanoušky bavit.

 

Z premiérové nadstavbové části je potřeba ukrojit poslední pátý díl a bude konec. Karvinské čeká vrchol sezóny až v úterý, kdy přivítají v prvním barážovém utkání Jihlavu, ale duel na Slovácku musí odehrát. „Někteří kluci toho už mají plné zuby, máme nějaké šrámy. Určitě to při skládání sestavy zohledníme. Pokud přijdou změny, tak přesto očekávám od hráčů stoprocentní výkon a nasazení,“ podotkl kouč František Straka.

Oba celky odehrají sobotní utkání pouze „z povinnosti“, protože Karvinští jistojistě skončí patnáctí, Slovácku stačí bod k tomu, aby bylo nejhůř dvanácté. 

Ať už utkání dopadne jakkoliv, pro Karvinou je nyní priorita baráž. „Je to tak. Když jsem do Karviné v půlce března přicházel, dali jsme si za cíl nechat pod sebou Duklu. To se podařilo! Dalším cílem, důležitějším, je zachovat pro klub a celé město prvoligovou příslušnost pro nadcházející sezónu,“ prohlásil odhodlaně Straka.  Klub z Uherského Hradiště si už deset dnů užívá jistoty záchrany. Svěřenci Martina Svědíka totiž z prvních tří utkání uhráli sedm bodů a definitivně si zachovali prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. Naposledy na Julisce si mohli dovolit nevyhrát – stalo se, utkání skončilo bez branek. Nyní se ovšem bude chtít Slovácko určitě rozloučit s vlastními fanoušky vítězstvím.

Oba týmy se perfektně znají, Karvinští pocestují k soupeři během jarní části už podruhé. V polovině února vyhrálo Slovácko díky dvěma úspěšně proměněným pokutovým kopům kapitána Daníčka 2:0.  

Utkání č.5 FORTUNA:LIGY FINÁLE skupiny o záchranu 1. FC Slovácko – MFK Karviná začne v Uherském Hradišti v sobotu 25. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Cieslar, na čarách mu budou pomáhat kolegové Mokrusch a Dresler.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem