Generální partner
Světlý režim
24. květen 2019

5/5: Na závěr do Uherského Hradiště, Slovácko-Karviná (so,17)

Na trávníku v Uherském Hradišti zakončí fotbalisté MFK Karviná nadstavbovou část FORTUNA:LIGY. Oba soupeři už mají své jisté - Slovácko se už dávno zachránilo, hosty ze Slezska čeká baráž. Dá se tedy očekávat bezstarostný fotbal, který by měl fanoušky bavit.
Z premiérové nadstavbové části je potřeba ukrojit poslední pátý díl a bude konec. Karvinské čeká vrchol sezóny až v úterý, kdy přivítají v prvním barážovém utkání Jihlavu, ale duel na Slovácku musí odehrát. „Někteří kluci toho už mají plné zuby, máme nějaké šrámy. Určitě to při skládání sestavy zohledníme. Pokud přijdou změny, tak přesto očekávám od hráčů stoprocentní výkon a nasazení,“ podotkl kouč František Straka.

Oba celky odehrají sobotní utkání pouze „z povinnosti“, protože Karvinští jistojistě skončí patnáctí, Slovácku stačí bod k tomu, aby bylo nejhůř dvanácté. 

Ať už utkání dopadne jakkoliv, pro Karvinou je nyní priorita baráž. „Je to tak. Když jsem do Karviné v půlce března přicházel, dali jsme si za cíl nechat pod sebou Duklu. To se podařilo! Dalším cílem, důležitějším, je zachovat pro klub a celé město prvoligovou příslušnost pro nadcházející sezónu,“ prohlásil odhodlaně Straka.  Klub z Uherského Hradiště si už deset dnů užívá jistoty záchrany. Svěřenci Martina Svědíka totiž z prvních tří utkání uhráli sedm bodů a definitivně si zachovali prvoligovou příslušnost i pro další sezónu. Naposledy na Julisce si mohli dovolit nevyhrát – stalo se, utkání skončilo bez branek. Nyní se ovšem bude chtít Slovácko určitě rozloučit s vlastními fanoušky vítězstvím.

Oba týmy se perfektně znají, Karvinští pocestují k soupeři během jarní části už podruhé. V polovině února vyhrálo Slovácko díky dvěma úspěšně proměněným pokutovým kopům kapitána Daníčka 2:0.  

Utkání č.5 FORTUNA:LIGY FINÁLE skupiny o záchranu 1. FC Slovácko – MFK Karviná začne v Uherském Hradišti v sobotu 25. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Ondřej Cieslar, na čarách mu budou pomáhat kolegové Mokrusch a Dresler.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná
×
Dnes v 18:00
1.FC Slovácko
MFK Karviná