Generální partner
Světlý režim
27. květen 2019

U19+U17: Úspěšně zvládnuté duely s Jihlavou

Ligový dorost U19 ziskem dvou bodů v domácím prostředí proti jihlavské Vysočině potvrdil svou účast v nejvyšší soutěži i pro příští sezónu. Sedmnáctka pak svého soupeře jasně přehrála a zvítězila o tři góly.
U19

MFK Karviná U19 – FC Vysočina Jihlava U19 1:1, 4:3np (1:0)
Branky: 9. Podbiol - 81. Svoboda
Sestava Karviné: Neuman (26. Hynek) – Mrózek, Kaczmarczyk, Holzer, Dadak – Mader, Seriš, Greguš – Ratica (70. Streit), Podbiol, Bielan (16. Kobza).
Trenéři Eduard Gábriš a Petr Blejchař: „Opět jsme z různých důvodů sestavu přerozovali - například kapitán Martin Vlachovský si ve stejný den připsal na Slovácku svůj první ligový start za A-tým (ten pohárový absolvoval už v dubnu). Do utkání jsme vstupovali s vědomím, že pro Jihlavu je to víc než důležitý souboj. My jsme chtěli navázat na výkon z předcházejícího kola a vstřelit branky, což se nám ve Zlíně nepovedlo. Vítězstvím jsme chtěli definitivně dvě kola před koncem potvrdit nejvyšší dorosteneckou soutěž i pro budoucí sezónu. Povedlo se! Do náročného duelu jsme výborně vstoupili, Podbiol otevřel skóre už v 9. minutě. Další gól se nám však přidat nepodařilo. V první půlce, která byla z naší strany lepší, měl k němu hodně blízko Seriš. Ve druhém mohl zase pojistku a svůj druhý přesný zásah přidat Podbiol. Nakonec nás to, jako v předchozích domácích utkáních, znovu mrzelo, protože Jihlava hru ještě více otevřela, zariskovala a deset minut před koncem nechytatelnou střelou vyrovnala. Šlo se do penalt, které tentokrát nezvládl náš soupeř.“
Brankář Viliam Hynek: „Byl to těžký zápas, ve kterém jsme byli opticky lepším týmem. Z naší strany určitě odmakané utkání. Každý jsme se snažili dát do utkání maximum, co bylo podle mě i vidět.“

U17

MFK Karviná U17 – FC Vysočina Jihlava U17 4:1 (1:0)
Branky: 68. a 73. Vrbka, 41. Jurčák, 48. Holaň - 67. Franěk
Sestava Karviné: Drobek (76. Szkuta) - Blatoň (60. Stuchlík), Michálek, Rychtařík, Fukala - Hrušovský (76. Lukáš), Goj, Jurčák, Holaň - Vrbka, Popov (60. Bystřičan).
Trenér Marcel Frajt: „Herně i výsledkově jsme dokázali navázat na některé minulé zápasy. Už ve Zlín se nám dařila hra v poli, s Jihlavou jsme to ještě zvýraznili a vylepšili. Utkání jsme celou dobu kontrolovali, hráči odvádějí ke konci sezóny dobré výkony, za což jsem rád. Pevně věřím, že v posledních dvou utkáních této sezóny se budeme prezentovat podobně.“

YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?