Mlade talenty

Kemp reprezentace U21 i s Ondřejem Lingrem

30.05.2019 | redakce
 

Kemp reprezentace U21 i s Ondřejem Lingrem Záložník MFK Karviná Ondřej Lingr se dočkal premiérové pozvánky do reprezentační jednadvacítky. Na začátku června odcestují „lvíčata“ na kemp do Rakouska, kde také odehrají dvě utkání – proti Rusku a Slovensku.

 

Dvacetiletý odchovanec MFK Karviná se dostal mezi třiadvacet vyvolených trenéra Karla Krejčího a premiérově se tak představí v této věkové kategorii. „Byl to je jeden z mých cílů. Mám radost a jsem za to moc rád. Jednadvacítka je téměř nejvíc, čeho můžete dosáhnout. Výš už je pouze reprezentační áčko,“ neskrýval radost Ondřej Lingr.

O své nominaci se dozvěděl dopoledne před úvodním barážovým duelem s Jihlavou. Odpoledne pak svou nominaci stvrdil gólem do sítě Vysočiny. „Určitě mi do reprezentace pomohly pravidelné jarní starty v základní sestavě ve FORTUNA:LIZE. Jak už jsem řekl, moc se do Rakouska těším, ale momentálně mám v hlavě pouze nedělní odvetu baráže. Musíme utkání zvládnout a zachránit se,“ dodal Lingr.

Po Filipu Panákovi je Lingr teprve druhým hráčem v historii klubu, který se podívá do reprezentační jednadvacítky. Jak už bylo zmíněné – svěřence Karla Krejčího čekají na přípravném kempu dvě utkání, ve středu 5. června s Ruskem a v neděli 9. června se Slovenskem. 

Reprezentační pozvánky se dočkal také Matyáš Molitorisz, kterého kouč reprezentace U16 pozval k dvěma domácím přípravným utkání proti Gruzii (4. a 6. června). Mezi náhradníky ještě čeká na šanci Oliver Jurčák.

zdroj: www.fotbal.cz
• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem