Generální partner
Světlý režim
21. duben 2010

MFK OKD Karviná navázala spolupráci s Regionální knihovnou

Klub MFK OKD Karviná navázal dlouhodobou spolupráci s Regionální knihovnou. Všichni čtenáři se tak mohou těšit na sérii besed a soutěží.

Do konce roku je nachystáno celkem osm projektů. První z nich „„Kdo čte, nebloudí - kdo sportuje, nenudí se!", je již v plném proudu. Této kolektivní soutěže se zúčastní třídy základních škol, které mají jednoduchý úkol: vypracovat prezentaci v PowerPointu na téma „Oblíbená kniha s fotbalovou tématikou“. Po skončení soutěže zasedne odborná porota a rozhodne o vítězi.

Neméně zajímavou podívanou nabízí i beseda s názvem: „Můj život – fotbal.“ Během ní seznámí sportovní manager MFK OKD Karviná Petr Mašlej a vynikající český fotbalista oblékající zelenobílý dres Radek Slončík všechny přítomné, co je čeká a nemine na dráze vrcholového sportovce. O termínu konání Vás budeme v předstihu informovat na našich webových stránkách.

Regionální knihovna se zapojila do projektu: Celé Česko čte dětem. A samozřejmě u této velmi populární celostátní akce nebudou chybět ani naši fotbalisté.

Další ze série besed má pracovní podtitul: Multikultura ve sportu. MFK OKD Karviná má ve svém středu hráče různých národností, kteří přítomné seznámí s kulturou svého národa, na jaké problémy narazily, když odešli ze své vlasti hrát fotbal do ciziny.

„Fandíme sportovně a kulturně.“ Tak zní název jedné z připravovaných akcí, v níž sportovní komentátor České televize přiblíží široké veřejnosti svět sportu a fanoušků. Smyslem této přednášky je vysvětlit fanouškům, že se dá „slušně fandit.“

O všech akcích Vás budeme v předstihu informovat. Veškeré informace naleznete i na webu Regionální knihovny v Karviné na adrese: www.rkka.cz

Rozhovory Rozhovory
čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.