Generální partner
Světlý režim
23. duben 2010

Zápas o šest bodů. MFK OKD Karviná – AC Sparta Praha B

Důležitý zápas se odehraje v neděli na Městském stadionu v Karviné – Ráji. Karvinští fotbalisté hostí rezervu pražské Sparty a v tomto duelu půjde o pověstných šest bodů.

Nikdo by se jistě nezlobil, kdyby se opakoval stejný průběh utkání jako na podzim. V něm jsme si se soupeřem lehce poradili a zaslouženě zvítězili 0:3, kdy se o branky podělili Mišinský, Milosavljev a Pontus.

V neděli půjde o hodně. Sparta balancuje nad sestupovou propastí, karvinští zase budou chtít zvýšit bodový odstup od zadních příček a přiblížit se ke středu tabulky. Oba týmy tedy potřebují body jako sůl.

V posledním domácím utkání nastříleli hráči Karviné svému soupeři tři branky. A zápas s druhým Ústím byl v našem podání nadějný, přestože jsme nedokázali uhrát ani bod. O lepší výsledek nás připravila chabá koncovka. Ale kdy jindy by se měli prosadit naši střelci, než proti druhé nejhorší obraně druhé ligy?

„Hrajeme na domácím hřišti, kde budeme chtít vyhrávat. Na Spartu vyrukujeme s agresivním fotbalem. Chceme je zatlačit a vytvořit si šance, které už musíme začít proměňovat,“ řekl kouč MFK OKD Karviná Jiří Balcárek.

„U béček je to pokaždé stejné. Nikdy nevíme, kdo nastoupí. Nemůžeme se tedy připravovat na jednotlivé hráče. Zaměřili jsme se proto na jejich styl hry, který zůstává pořád stejný, ať již nastoupí do utkání jeden hráč z áčka nebo více. Taktika je jednoduchá. Dávat góly a nepouštět soupeře do šancí. Musíme je presovat po celém hřišti,“ naznačil možnou taktiku gólman Tomáš Kučera.

"Jakmile se přestaneme maximálně soustředit a byť jen na chvilku polevíme, je zle. To se v plné míře ukázalo právě s Hradcem Králové. V Karviné musíme podat naprosto koncentrovaný a disciplinovaný výkon, podpořený enormní bojovnosti. Pouze tak máme šanci na úspěch, protože zkušenosti i tentokrát budou hrát pro soupeře," vyjádřil se pro webové stránky Sparty trenér Zdeněk Svoboda.

Začátek tohoto utkání je v 17:00 hodin. V případě, že nemůžete dorazit do ochozů karvinského stadionu, je pro Vás připraven komentovaný on –line přenos na adrese: http://www.onlajny.cz/detail.php?id=6072&hra=fotbal

Dosavadní bilance MFK OKD Karviná – AC Sparta Praha B ve druhé lize: 2 – 0 – 1. 6:4

.

Nejlepší střelci:

Karviná: 9 – Mišinský, 8 – Opic, 3 – Jursa, 2 - Pontus, Pavlík, Milosavljev , 1 – Ficek, Hoffmann, Kostoláni, Juroszek, Ciku

Sparta: 4 – Putz, 3 – Jirouš, Glaser, Třešňák, 2 – Kladrubský, 1 – Valíček, Jeslínek, Kadlec, Kuncl, Hejda, Folprecht, Jonáš, Kalouda, Rada, Belaid, vlastní

.

Průměrná návštěva domácích zápasů:

Karviná: 2 317 diváků

Sparta: 241 diváků

.

Kursy:

Tipsport (1,9 – 3,2 – 3,7), Chance (2 – 3,25 – 3,3), Fortuna (1,90 – 3,2 – 3,67), Maxitip (1,9 – 3,2 – 3,5), Sazka tip (1,75 – 3,3 – 4), Synot tip (1,85 – 3,25 – 3,75)

.

Podzimní střetnutí

AC Sparta Praha B – MFK OKD Karviná 0:3 (0:1)

Branky: 26. Mišinský, 74. Milosavljev, 90. Pontus. ŽK: Belaid, Krč, Glaser - Mišinský, Pontus. Rozhodčí: Jílek - Ubias, Urban Počet diváků: 215

AC Sparta Praha B: Švenger - Smetana, Hejda, Sus, Kuncl - Divíšek (46. Glaser), Droppa, Folprecht, Belaid - Jirouš (32. Krč), Putz

MFK OKD Karviná: Kafka – Hoffmann, Čeman, Staš, Knötig - Jursa, Pavlík, Mišinský (83. Medjedovic), Milosavljev (86. Tchami) - Opic (67. Slončík), Pontus

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii