Mlade talenty

Wágner: Psychicky i fyzicky náročná sezóna

15.06.2019 | redakce
 

Wágner: Psychicky i fyzicky náročná sezóna Třináctigólový útočník Tomáš Wágner, který na jaře též navlékal kapitánskou pásku, hodnotí uplynulou sezónu.

 

Tomáši, dá se uplynulá sezóna v něčem přirovnat s tou předminulou?
Určitě v tom, že jsme opět hráli o všechno v Jihlavě a opět se nám to podařilo zvládnout. Jinak nyní byla sezóna delší, poprvé se hrála nadstavba a baráž. Byla psychicky i fyzicky náročná. Naštěstí s dobrým koncem pro nás (úsměv).

Ano, už za necelý měsíc Karviná vstoupí do své čtvrté prvoligové sezóny.
To je hlavní! Z pozice kapitána děkuji všem spoluhráčům, realizačnímu týmu a fanouškům. Zvládli jsme to i v nelehkých situacích, kdy nás kosila zranění. Dohrávali jsme se zdravotními problémy klíčových hráčů. Je super, že jsme to zvládli. Od šestého kola jsme hráli o každý bod, abychom se posunuli blíž prostřední skupině, což se nedařilo. I to se na nás zřejmě podepsalo, ale v závěru jsme ukázali psychickou odolnost. Už by to ale chtělo klidnější sezónu, abychom třeba hráli kolem desátého místa.

Z osobního pohledu musíte být spokojený, zaznamenal jste třináct gólů – nejvíc v kariéře. Vnímáte to stejně?
Ale ano. Na hřišti jsem od toho, abych podržel míč, byl nebezpečný kolem vápna a dával góly uvnitř pokutového území. Nikdy nebudu běhavý hráč (úsměv). Ano, třináct gólů na to, že jsem byl i nějaký čas zraněný, je super. Ale vždycky je tým na prvním místě, fotbal je kolektivní sport. Vlastně si ani nepamatuji, kdy naposledy jsme šli do nějakého zápasu úplně v klidu a bez stresu. Pořád jsme honili nějaký bodový deficit a museli jsme bodovat, abychom se na někoho dotáhli.Často se to nedařilo.
No právě, nejsme Barcelona. Mockrát jsme prohráli úplně zbytečně o gól. Naopak jsme porazili silný Jablonec, Spartu, ostravský Baník nebo Liberec. Ale s týmy, s kterými jsme potřebovali vyhrát, abychom je dohnali, tak s těmi jsme to většinou nezvládli. Proto mluvím o tom stresu, že jsme pořád něco honili.

Největší ztráty podle vás?
Domácí zápasy s Olomoucí, Teplicemi, Opavo nebo Bohemkou. Úplně zbytečně jsme se připravili, a to asi budu ještě mírný, o deset bodů. A v zápasech, kde bychom třeba byli s bodem spokojení, tak o gól prohrajeme. Třeba v Teplicích nebo oba duely v Příbrami, v Opavě…

Těší vás jako odchovance Příbrami zachování prvoligové příslušnosti pro Středočechy nebo jste přál z baráže postup Brnu, za které hraje Pavel Eismann s Peterem Štěpanovským?
Jsem Příbramák a vždycky budu. Pro ty mladé kluky je to moc dobře, že liga zůstala v Příbrami. Na druhou stranu právě s Eisim jsem v pravidelném kontaktu. Jarní část zvládla Zbrojovka skvěle, před baráží jsem to tipoval padesát na padesát. Víc jsem nepátral a nerozptyloval se, protože nejdůležitější bylo, abychom to zvládli my.

A na závěr – dokážete najít jeden okamžik z celé ligy, který vás samotného zaujal a vypíchl byste ho?
Nebojím se říct, že pro mě byl top moment celé sezóny skrz celou FORTUNA:LIGU naše výhra na Letné proti Spartě. Byl to super okamžik a zážitek. Fakt jsme vyhráli naprosto zaslouženě, navíc se tam často nevyhrává. To bylo moc hezké.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
19.8. - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem