Generální partner
Světlý režim
15. červen 2019

Wágner: Psychicky i fyzicky náročná sezóna

Třináctigólový útočník Tomáš Wágner, který na jaře též navlékal kapitánskou pásku, hodnotí uplynulou sezónu.
Tomáši, dá se uplynulá sezóna v něčem přirovnat s tou předminulou?
Určitě v tom, že jsme opět hráli o všechno v Jihlavě a opět se nám to podařilo zvládnout. Jinak nyní byla sezóna delší, poprvé se hrála nadstavba a baráž. Byla psychicky i fyzicky náročná. Naštěstí s dobrým koncem pro nás (úsměv).

Ano, už za necelý měsíc Karviná vstoupí do své čtvrté prvoligové sezóny.
To je hlavní! Z pozice kapitána děkuji všem spoluhráčům, realizačnímu týmu a fanouškům. Zvládli jsme to i v nelehkých situacích, kdy nás kosila zranění. Dohrávali jsme se zdravotními problémy klíčových hráčů. Je super, že jsme to zvládli. Od šestého kola jsme hráli o každý bod, abychom se posunuli blíž prostřední skupině, což se nedařilo. I to se na nás zřejmě podepsalo, ale v závěru jsme ukázali psychickou odolnost. Už by to ale chtělo klidnější sezónu, abychom třeba hráli kolem desátého místa.

Z osobního pohledu musíte být spokojený, zaznamenal jste třináct gólů – nejvíc v kariéře. Vnímáte to stejně?
Ale ano. Na hřišti jsem od toho, abych podržel míč, byl nebezpečný kolem vápna a dával góly uvnitř pokutového území. Nikdy nebudu běhavý hráč (úsměv). Ano, třináct gólů na to, že jsem byl i nějaký čas zraněný, je super. Ale vždycky je tým na prvním místě, fotbal je kolektivní sport. Vlastně si ani nepamatuji, kdy naposledy jsme šli do nějakého zápasu úplně v klidu a bez stresu. Pořád jsme honili nějaký bodový deficit a museli jsme bodovat, abychom se na někoho dotáhli.Často se to nedařilo.
No právě, nejsme Barcelona. Mockrát jsme prohráli úplně zbytečně o gól. Naopak jsme porazili silný Jablonec, Spartu, ostravský Baník nebo Liberec. Ale s týmy, s kterými jsme potřebovali vyhrát, abychom je dohnali, tak s těmi jsme to většinou nezvládli. Proto mluvím o tom stresu, že jsme pořád něco honili.

Největší ztráty podle vás?
Domácí zápasy s Olomoucí, Teplicemi, Opavo nebo Bohemkou. Úplně zbytečně jsme se připravili, a to asi budu ještě mírný, o deset bodů. A v zápasech, kde bychom třeba byli s bodem spokojení, tak o gól prohrajeme. Třeba v Teplicích nebo oba duely v Příbrami, v Opavě…

Těší vás jako odchovance Příbrami zachování prvoligové příslušnosti pro Středočechy nebo jste přál z baráže postup Brnu, za které hraje Pavel Eismann s Peterem Štěpanovským?
Jsem Příbramák a vždycky budu. Pro ty mladé kluky je to moc dobře, že liga zůstala v Příbrami. Na druhou stranu právě s Eisim jsem v pravidelném kontaktu. Jarní část zvládla Zbrojovka skvěle, před baráží jsem to tipoval padesát na padesát. Víc jsem nepátral a nerozptyloval se, protože nejdůležitější bylo, abychom to zvládli my.

A na závěr – dokážete najít jeden okamžik z celé ligy, který vás samotného zaujal a vypíchl byste ho?
Nebojím se říct, že pro mě byl top moment celé sezóny skrz celou FORTUNA:LIGU naše výhra na Letné proti Spartě. Byl to super okamžik a zážitek. Fakt jsme vyhráli naprosto zaslouženě, navíc se tam často nevyhrává. To bylo moc hezké.
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii