Generální partner
Světlý režim
18. červen 2019

Kouč Straka: Makáme intenzivně, času je málo

Na startu letní přípravy nemůže chybět rozhovor s trenérem Františkem Strakou. Ten svůj tým netradičně už v první den přípravy odvezl na soustředění. Času na přípravu je málo, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA...

Trenére, v pondělí jste zahájili přípravu na nový soutěžní ročník. V kabině je několik nových jmen, naopak někteří hráči už do přípravy nezasáhli a připravují se individuálně. Můžete změny okomentovat?
Ve fotbale to je běžné. Potřebujeme zkvalitnit kádr, proto intenzivně pracujeme a jsou s námi také někteří hráči na zkoušku. Naopak už se s námi nepřipravují Budínský, Suchan, Berkovec, Letić, Čolić, Djordjević, Faško, Zhumenský a Wágner. Některým končí smlouvy, některým hostování. Uvidíme v dalších dnech.

Fanoušky určitě zaujala dvě cizí jména – Artěm Vystavnij a Samir Benemar. Přibližte, prosím, o koho jde?
Artěm je mladý Ukrajinec, typický urostlý hrotový útočník.  Samir je Němec, hráč na levou stranu do zálohy i obrany. Na oba jsem dostal tip od bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes také trenéři. S oběma jsem mluvil, jsou to sympatičtí mladí kluci. Ovšem nejdůležitější bude, co předvedou na hřišti. Po soustředění a zápase s Žilinou uvidíme, co dál.

Proti vám hraje i čas, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA.
Souhlas, začali jsme za pět minut dvanáct, možná trochu později. Ale hráči potřebovali po náročné sezóně relaxovat hlavně po psychické stránce.

Kdy chcete finalizovat kádr?
Rádi bychom co nejdříve. Nejlépe ve druhém týdnu.

Jak moc mrzí zranění dvou zkušených borců Jana Moravce s Pavlem Dreksou?
Hodně! Je to nepříjemné, do přípravy s námi určitě nepůjdou a je otázka, kdy začnou s tréninkem. Problémy má také Adriel Ba Loua. Do Ustroně jsme ho nebrali, také se musí dát nejprve zdravotně do pořádku.

Naopak v úterý se dotáhl příchod Marka Janečky. Jste rád?
Samozřejmě jsem. Marek je hráč, který vždy nechá na hřišti všechno, navíc je to vůdčí typ a moc dobře karvinské prostředí zná. Byl pryč pouze půl roku. Hodně si od něj slibuji.


Dáte šanci mladým hráčům, odchovancům MFK Karviná?
Vidím v nich potenciál a šanci dostanou, určitě ano. Na soustředění jsme vzali Putyeru, Walu, Fokaidise a Vlachovského. Například právě Putyera v baráži ukázal, že by mohl splňovat veškeré předpoklady k tomu, aby se porval o místo v sestavě. Když jsem v březnu přišel, začal dostávat víc šancí Lingr se Smržem a Pastornickým. Nikdo z nich nezklamal, ba naopak. A takovou cestou musíme jít i dál. Pozitivem je, že v záloze máme další kluky, kteří ukázali své schopnosti třeba v nadstavbovém utkání na Slovácku.

Předpokládám, že si přejete klidnější sezónu. V posledních dvou se hrálo o záchranu až do poslední minuty posledního zápasu.
Máte naprostou pravdu. Cílem v nové sezóně je vyhnout se baráži. Už teď můžu říct, že máme zdravý kádr plný bojovných hráčů, kteří budou hrát srdíčkem. Rádi bychom navázali na povedená utkání před nadstavbou - to znamená na duely s Baníkem, Zlínem, na Spartě nebo s Libercem. To by měl být náš odrazový můstek před novou sezónou.

Jednou změnou prošel i realizační tým…
…ano, místo Marka Chrobáka máme nového kondičního trenéra Petra Horáka. Je to schopný borec, doporučil mi ho jeden z nejlepších kondičních koučů v republice Aleš Kaplan, s kterým jsem působil ve Spartě. Dal mi tip právě na Petra, který například spolupracoval i se současným reprezentačním trenérem Jaroslavem Šilhavým. Z Petra je cítit elán a hlavně zná sportovní prostředí. Hráči dostanou zabrat (smích).

V Polsku jste dva dny. Jak jste prozatím spokojený se soustředěním?
Panuje velká spokojenost. Na hráčích je vidět odhodlanost, všichni dřou a to mě moc těší. V pondělí odpoledne jsme byli na hřišti a v úterý ráno v terénu, běhalo se na sjezdovce. Tréninky jsou intenzivní, máme strašně málo času. Přeji si, ať ještě dotáhneme do úspěšného konce rozjednané hráče a bude všechno okej.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha
×
Dnes v 18:00
MFK Karviná
AC Sparta Praha