Mlade talenty

Kouč Straka: Makáme intenzivně, času je málo

18.06.2019 | Redakce
 

Kouč Straka: Makáme intenzivně, času je málo Na startu letní přípravy nemůže chybět rozhovor s trenérem Františkem Strakou. Ten svůj tým netradičně už v první den přípravy odvezl na soustředění. Času na přípravu je málo, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA...

 

Trenére, v pondělí jste zahájili přípravu na nový soutěžní ročník. V kabině je několik nových jmen, naopak někteří hráči už do přípravy nezasáhli a připravují se individuálně. Můžete změny okomentovat?
Ve fotbale to je běžné. Potřebujeme zkvalitnit kádr, proto intenzivně pracujeme a jsou s námi také někteří hráči na zkoušku. Naopak už se s námi nepřipravují Budínský, Suchan, Berkovec, Letić, Čolić, Djordjević, Faško, Zhumenský a Wágner. Některým končí smlouvy, některým hostování. Uvidíme v dalších dnech.

Fanoušky určitě zaujala dvě cizí jména – Artěm Vystavnij a Samir Benemar. Přibližte, prosím, o koho jde?
Artěm je mladý Ukrajinec, typický urostlý hrotový útočník.  Samir je Němec, hráč na levou stranu do zálohy i obrany. Na oba jsem dostal tip od bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes také trenéři. S oběma jsem mluvil, jsou to sympatičtí mladí kluci. Ovšem nejdůležitější bude, co předvedou na hřišti. Po soustředění a zápase s Žilinou uvidíme, co dál.

Proti vám hraje i čas, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA.
Souhlas, začali jsme za pět minut dvanáct, možná trochu později. Ale hráči potřebovali po náročné sezóně relaxovat hlavně po psychické stránce.

Kdy chcete finalizovat kádr?
Rádi bychom co nejdříve. Nejlépe ve druhém týdnu.

Jak moc mrzí zranění dvou zkušených borců Jana Moravce s Pavlem Dreksou?
Hodně! Je to nepříjemné, do přípravy s námi určitě nepůjdou a je otázka, kdy začnou s tréninkem. Problémy má také Adriel Ba Loua. Do Ustroně jsme ho nebrali, také se musí dát nejprve zdravotně do pořádku.

Naopak v úterý se dotáhl příchod Marka Janečky. Jste rád?
Samozřejmě jsem. Marek je hráč, který vždy nechá na hřišti všechno, navíc je to vůdčí typ a moc dobře karvinské prostředí zná. Byl pryč pouze půl roku. Hodně si od něj slibuji.


Dáte šanci mladým hráčům, odchovancům MFK Karviná?
Vidím v nich potenciál a šanci dostanou, určitě ano. Na soustředění jsme vzali Putyeru, Walu, Fokaidise a Vlachovského. Například právě Putyera v baráži ukázal, že by mohl splňovat veškeré předpoklady k tomu, aby se porval o místo v sestavě. Když jsem v březnu přišel, začal dostávat víc šancí Lingr se Smržem a Pastornickým. Nikdo z nich nezklamal, ba naopak. A takovou cestou musíme jít i dál. Pozitivem je, že v záloze máme další kluky, kteří ukázali své schopnosti třeba v nadstavbovém utkání na Slovácku.

Předpokládám, že si přejete klidnější sezónu. V posledních dvou se hrálo o záchranu až do poslední minuty posledního zápasu.
Máte naprostou pravdu. Cílem v nové sezóně je vyhnout se baráži. Už teď můžu říct, že máme zdravý kádr plný bojovných hráčů, kteří budou hrát srdíčkem. Rádi bychom navázali na povedená utkání před nadstavbou - to znamená na duely s Baníkem, Zlínem, na Spartě nebo s Libercem. To by měl být náš odrazový můstek před novou sezónou.

Jednou změnou prošel i realizační tým…
…ano, místo Marka Chrobáka máme nového kondičního trenéra Petra Horáka. Je to schopný borec, doporučil mi ho jeden z nejlepších kondičních koučů v republice Aleš Kaplan, s kterým jsem působil ve Spartě. Dal mi tip právě na Petra, který například spolupracoval i se současným reprezentačním trenérem Jaroslavem Šilhavým. Z Petra je cítit elán a hlavně zná sportovní prostředí. Hráči dostanou zabrat (smích).

V Polsku jste dva dny. Jak jste prozatím spokojený se soustředěním?
Panuje velká spokojenost. Na hráčích je vidět odhodlanost, všichni dřou a to mě moc těší. V pondělí odpoledne jsme byli na hřišti a v úterý ráno v terénu, běhalo se na sjezdovce. Tréninky jsou intenzivní, máme strašně málo času. Přeji si, ať ještě dotáhneme do úspěšného konce rozjednané hráče a bude všechno okej.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem