Mlade talenty

Kouč Straka: Makáme intenzivně, času je málo

18.06.2019 | Redakce
 

Kouč Straka: Makáme intenzivně, času je málo Na startu letní přípravy nemůže chybět rozhovor s trenérem Františkem Strakou. Ten svůj tým netradičně už v první den přípravy odvezl na soustředění. Času na přípravu je málo, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA...

 

Trenére, v pondělí jste zahájili přípravu na nový soutěžní ročník. V kabině je několik nových jmen, naopak někteří hráči už do přípravy nezasáhli a připravují se individuálně. Můžete změny okomentovat?
Ve fotbale to je běžné. Potřebujeme zkvalitnit kádr, proto intenzivně pracujeme a jsou s námi také někteří hráči na zkoušku. Naopak už se s námi nepřipravují Budínský, Suchan, Berkovec, Letić, Čolić, Djordjević, Faško, Zhumenský a Wágner. Některým končí smlouvy, některým hostování. Uvidíme v dalších dnech.

Fanoušky určitě zaujala dvě cizí jména – Artěm Vystavnij a Samir Benemar. Přibližte, prosím, o koho jde?
Artěm je mladý Ukrajinec, typický urostlý hrotový útočník.  Samir je Němec, hráč na levou stranu do zálohy i obrany. Na oba jsem dostal tip od bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes také trenéři. S oběma jsem mluvil, jsou to sympatičtí mladí kluci. Ovšem nejdůležitější bude, co předvedou na hřišti. Po soustředění a zápase s Žilinou uvidíme, co dál.

Proti vám hraje i čas, za tři týdny startuje FORTUNA:LIGA.
Souhlas, začali jsme za pět minut dvanáct, možná trochu později. Ale hráči potřebovali po náročné sezóně relaxovat hlavně po psychické stránce.

Kdy chcete finalizovat kádr?
Rádi bychom co nejdříve. Nejlépe ve druhém týdnu.

Jak moc mrzí zranění dvou zkušených borců Jana Moravce s Pavlem Dreksou?
Hodně! Je to nepříjemné, do přípravy s námi určitě nepůjdou a je otázka, kdy začnou s tréninkem. Problémy má také Adriel Ba Loua. Do Ustroně jsme ho nebrali, také se musí dát nejprve zdravotně do pořádku.

Naopak v úterý se dotáhl příchod Marka Janečky. Jste rád?
Samozřejmě jsem. Marek je hráč, který vždy nechá na hřišti všechno, navíc je to vůdčí typ a moc dobře karvinské prostředí zná. Byl pryč pouze půl roku. Hodně si od něj slibuji.


Dáte šanci mladým hráčům, odchovancům MFK Karviná?
Vidím v nich potenciál a šanci dostanou, určitě ano. Na soustředění jsme vzali Putyeru, Walu, Fokaidise a Vlachovského. Například právě Putyera v baráži ukázal, že by mohl splňovat veškeré předpoklady k tomu, aby se porval o místo v sestavě. Když jsem v březnu přišel, začal dostávat víc šancí Lingr se Smržem a Pastornickým. Nikdo z nich nezklamal, ba naopak. A takovou cestou musíme jít i dál. Pozitivem je, že v záloze máme další kluky, kteří ukázali své schopnosti třeba v nadstavbovém utkání na Slovácku.

Předpokládám, že si přejete klidnější sezónu. V posledních dvou se hrálo o záchranu až do poslední minuty posledního zápasu.
Máte naprostou pravdu. Cílem v nové sezóně je vyhnout se baráži. Už teď můžu říct, že máme zdravý kádr plný bojovných hráčů, kteří budou hrát srdíčkem. Rádi bychom navázali na povedená utkání před nadstavbou - to znamená na duely s Baníkem, Zlínem, na Spartě nebo s Libercem. To by měl být náš odrazový můstek před novou sezónou.

Jednou změnou prošel i realizační tým…
…ano, místo Marka Chrobáka máme nového kondičního trenéra Petra Horáka. Je to schopný borec, doporučil mi ho jeden z nejlepších kondičních koučů v republice Aleš Kaplan, s kterým jsem působil ve Spartě. Dal mi tip právě na Petra, který například spolupracoval i se současným reprezentačním trenérem Jaroslavem Šilhavým. Z Petra je cítit elán a hlavně zná sportovní prostředí. Hráči dostanou zabrat (smích).

V Polsku jste dva dny. Jak jste prozatím spokojený se soustředěním?
Panuje velká spokojenost. Na hráčích je vidět odhodlanost, všichni dřou a to mě moc těší. V pondělí odpoledne jsme byli na hřišti a v úterý ráno v terénu, běhalo se na sjezdovce. Tréninky jsou intenzivní, máme strašně málo času. Přeji si, ať ještě dotáhneme do úspěšného konce rozjednané hráče a bude všechno okej.

• U10&U11 čeká kvalifikace
před 2 dny - Kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu pokračují pro kategorie U10 a U11! V úterý a ve středu se na Kovoně představí vždy osmička týmů. Začátky oba dny v 10 hodin.

• STOPka pro Petráně
před 3 dny - Trest zastavení činnosti na jedno utkání dostal od DK LFA útočník Michal Petráň za vyloučení po 2 ŽK v duelu na Spartě. Znamená to, že domácí duel se Slováckem v neděli 20. října vynechá!

• Víkendové výsledky týmů MFK
12.10. - Příbram-U19 4:2, U18-Havířov 7:0, Příbram-U17 2:1, U16-Havířov 6:3, Jihlava-U15 5:1, Jihlava-U14 1:2, U13-Vítkovice 2:8, U12-Vítkovice 2:14, Lokomotiva Petrovice-U11 6:1 Kopřivnice-st.žáci B 2:3, Kopřivnice-ml.žáci B 3:4.

• S Jabloncem 3. listopadu
10.10. - 15. kolo FORTUNA:LIGY budou hrát Karvinští před svými fanoušky v neděli 3. listopadu od 14:30 hodin proti FK Jablonec. Předprodej vstupenek na toto utkání začne v úterý 22. října!

• Výhra U17 2:0!
10.10. - Ligoví dorostenci U17 zvládli dohrávku s Českými Budějovicemi výborně a získali tři body za vítězství 2:0 po gólem Vraje a Molitorisze.

• Postup U9, naopak U8 končí
9.10. - První dva kvalifikační turnaje Ondrášovka Cupu přinesly pro karvinské týmy poloviční úspěšnost. Zatímco tým U9 si postup vybojoval z třetího místa, tým U8 skončil osmý a finálový turnaj si nezahraje. Podrobnosti ke kvalifikacím najdete ZDE.

• U17 dohrává proti Dynamu
9.10. - Dohrávku 1. kola má před sebou tým U17. Dnes od 14:30 hodin začne utkání proti Českým Budějovicím. Duel je v plánu odehrát na umělé trávě SC Kovona.

• Ve středu otevřený trénink
8.10. - Předzápasový trénink reprezentační jednavacítky bude ve středu od 15:30 hodin otevřen široké veřejnosti. Vstup bude hlavním vchodem Městského stadionu v Karviné-Ráji a otevřena bude hlavní tribuna.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem