Generální partner
Světlý režim
19. červen 2019

Adriel Ba Loua je Karviňákem

Další výborná zpráva pro karvinské fanoušky! Vedení klubu uplatnilo opci na ofenzivního štírka z Pobřeží Slonoviny - Ba Loua už je kmenovým hráčem MFK Karviná.

Psal se 23. červen 2018 a na hřiště v Dětmarovicích vyběhl do druhé půle duelu s Cracovií Krakow nenápadný chlapík tmavé pleti. Svým uměním a rychlostí okamžitě všechny na tribuně i okolo trávníku okouzlil. Podobně si vedl o tři dny později, kdy dokonce gólem pomohl porazit Górnik Zabrze. Nároční karvinští fanoušci se do něj okamžitě zamilovali.

Téměř dva měsíce trvalo, než bylo jeho hostování dotaženo do úspěšného konce. Podařilo se. Adriel Ba Loua okamžitě vletěl do FORTUNA:LIGY a v prvním utkání se uvedl gólem – do sítě  Slovácka. „Můžeme s radostí oznámit, že jsme na Adriela uplatnili opci a domluvili se s jeho klubem ASEC Mimosas. Nyní už patří nám, z čehož máme radost. Věříme, že nám pomůže v nové sezóně, momentálně se ale musí dát zdravotně do pořádku,“ informoval spokojený sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Za měsíc třiadvacetiletý rodák ze západní Afriky odehrál ve své první sezóně v karvinském dresu dohromady 27 zápasů – vstřelil dva góly a na šest přihrál. 

Na konci sezóny získal individuální cenu Přihraj:Král asistencí za nejvíc asistencí v posledních pěti kolech základní části, čímž získal právo po celou nadstavbovou část nosit speciální dres. „Jsem tady šťastný. Máme výborného trenéra, který nás umí namotivovat a hodně nám pomohl, když přišel. Děkuji také všem fanouškům za podporu, kterou mi vyjadřují na stadionu i na sociálních sítích,“ podotkl Ba Loua.YouTube YouTube

Tiskovka po zápase v Liberci

Kouč Juraj Jarábek hodnotil mezi novináři utkání v Liberci, kde jeho tým prohrál 0:3.

Rozhovory Rozhovory
ne 26.1. | redakce

Taiwo: V novém kolektivu se cítím v pohodě a fajn

Den před odletem na soustředění posílil tým nigerijský útočník Abdulrahnam Taiwo, který přišel na hostování z Dunajské Stredy. Hned v prvním zápase v Beleku proti Craiove dostal od trenéra maximální prostor, odehrál celou porci minut.

po 20.1. | redakce

Bolek: Nabídka Karviné mě potěšila, na jaře musíme zachránit ligu

Do přípravného utkání ještě po svém příchodu nenaskočil, ale je v tréninkovém procesu. Zkušený gólman Petr Bolek si zvyká na nové spoluhráče v kabině a těší se na jarní část FORTUNA:LIGY.

čt 16.1. | redakce

Milan Rundić: Je to celkem makačka

Nejprve v úterý zaujal nevídaným gestem fair play, o den později se vrátil do Trenčína, kde strávil krásnou část kariéry, protože se tam dvakrát radoval ze zisku ligového titulu. Milan Rundić stihl během dvou dnů plnou zátěž, tedy 180 minut.

út 7.1. | redakce

Jarábek: Prvních deset dnů se bude hodně běhat

Zimní dril začal! Trenér Juraj Jarábek přivítal své svěřence v pondělí po obědě a hned se s nimi dal do práce. Jaké budou nejbližší dny? Kolik prostoru dostanou testovaní hráči? Co říká na adresu svého nového asistenta?